Skocz do zawartości
pavlo

Ominięcie drugiej sondy lambda w silniku 2.0 AZM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jakies pól roku temu miałem problem serwem tego samochodu ,niestety nie obyło sie bez wymiany serwa na nowe.Przyczyną była oczywiscie zebarana woda na podszybiu,ale dopiero po zdjęciu głowicy doszedlem do tego,że woda dostała się przez serwo:dolamam.Teraz mam nowy problem mianowicie z katalizatorem.Co pewien czas zaswieca się kontrola check engine.Po podpięciu vaga kod błedu 16804 .Pomiar napięć na sondach w granicach norm.Zazwyczaj bład wyskakuje przy rownomiernej jezdzie przy prędkosci 100km/h.Z tego co wyczytałem na forum to do wymiany mam katalizator.Auto ma przejechane 125k mil czyli jakies 200k kilometrów.Zastanawiał sie ktoś z was jak obejść tę drugą sondę? Bo chyba ona jest odpowiedzialna za pozim emisji spalin?Może da się to zrobić programowo?

Edytowane przez pavlo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko zainstalowanie emulatora obd, zwanego emulatorem sond lambda, ja nie jestem fachowcem w tej dziedzinie, ale jakoś chyba tak się to nazywało. U mnie przy równomiernej jeździe tak jak u ciebie wyskakują 16805 i jeszcze jeden, ja mam dwie strony silnika wiec błędy są dwa. przyzwyczaiłem się. Podobno są do wymiany katy ale ja się narazie na to nie piszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nękał mnie ten sam problem, wymieniłem katalizator (niestety nie oryginalny tylko dedykowany zamiennik) co niestety, jak z resztą można było się spodziewać nie pomogło. Rozwiązaniem problemu okazało się odsunięcie drugiej sondy lambda przy pomocy 5 cm tulei (koszt razem z montażem 30 zł). Od momentu zastosowania powyższego patentu, ani razu problem ze świecącym się check engine nie powrócił, komputer też nie pokazuje żadnych błędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności