Skocz do zawartości
Gość siwekj

Po wymianie radia fabrycznego na inne brak odbioru.

Rekomendowane odpowiedzi

Spróbuj podłączyć obudowę radia do masy do kabli albo do masy auta. Nie rób tego razem.

 

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RADIO OGARNIĘTE, NIE SZUMI I JUŻ NIE GUBI FAL PO WŁĄCZENIU POZYCYJNYCH!  

no więc tak.. winowajcą był oczywiście LED - a dokładniej jeden z podświetlenia tylnej tablicy w klapie.. Ale tylko dlatego że był kombinowany. Musiał być przerobiony ponieważ w miejsce oryginalnego "klosza" wpadło mocowanie z kamerką cofania i LED zamiast mocowany standardowo, miał przylutowane kabelki. Na razie jeżdżę bez jednego podświetlenia ale przynajmniej mam spokój z radiem. Polecam "diagnozę na bezpieczniki" bo już nie raz słyszałem o szumach niepowodowanych światłami dziennymi LED - także w oświetleniu trzeba by było szukać przyczyny - a przynajmniej od tego zacząć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam radio z USB normalnie odtwarza muzykę ale nie ściąga fal muzycznych słychać sam szum co jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam borykam się z podobnym problemem tzn u mnie jest słaby odbiór fal radiowych...

Gdzieś wyszukałem że w fabrycznym radiu było podawane wzmocnienie na antenę radiową a w kolejnych "nowocześniejszych" tego wzmocnienia na kabel brak.

Ponoć rozwiązaniem jest montaż "separatora antenowego" (czyli wzmacniacza) koszt jak patrzyłem ok 10-15zł.

Na pewno warto sprawdzić miernikiem czy idzie sygnał od radia do anteny czy masz "przejście", widziałem opinie obwiniające stopkę anteny...

Sam dzisiaj będę podchodził do tematu to dam znać jak wyniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sam borykam się z podobnym problemem tzn u mnie jest słaby odbiór fal radiowych...

Gdzieś wyszukałem że w fabrycznym radiu było podawane wzmocnienie na antenę radiową a w kolejnych "nowocześniejszych" tego wzmocnienia na kabel brak.

Ponoć rozwiązaniem jest montaż "separatora antenowego" (czyli wzmacniacza) koszt jak patrzyłem ok 10-15zł.

Na pewno warto sprawdzić miernikiem czy idzie sygnał od radia do anteny czy masz "przejście", widziałem opinie obwiniające stopkę anteny...

Sam dzisiaj będę podchodził do tematu to dam znać jak wyniki.

 

 

Daj znać, czy pomogło zamontowanie tego separatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Separator służy do odseparowania napięcia stałego podanego na kabel koncentryczny do zasilenia wzmacniacza zamontowanego w główce anteny lub na kablu niedaleko niej. Bez niego można co nie co spalić w radiu. Notabene podlaczajac się vcds można odczytać pobierany prąd przez wzmacniacz.

 

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z odbiorem radia. Passat B% 97r. odbiera tylko w centrum dużych miast. Po wyjeździe tylko szumy, żadne radio nie łapie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie radio? Jaka antena?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wcześniej miałem rns510 i wszystko było ok, zmieniłem na android i są problemy.

Gdy włączam radio bez akumulatora stacje grają normalnie, gdy włączę samochód radio szumi.. podłączyłem separator (niebieski kabelek do żółtego kabla na wiazce iso, która dostałem do radia), rdzenie ferrytowe i dalej to samo, ktoś ma jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności