Skocz do zawartości
Gość siwekj

Po wymianie radia fabrycznego na inne brak odbioru.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość siwekj

Mam mały problem z anteną w moim aucie. Wymieniłem oryginalne radio na radio pioniera i strasznie źle odbiera mi radio. Z tego co się dowiedziałem w to w VW antena na dachu jest razem ze wzmacniaczem. I jeżeli jest fabryczne radio to ok. bo do wzmacniacza anteny idzie prąd przez kabel antenowy z radia. Mój pioneer niestety nie ma czegoś takiego i z tego powodu jest bardzo słaby sygnał. Czy ktoś może miał podobny problem? Jak podłączyć zasilanie do tej anteny??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie na allegro "separator" albo "wzmacniacz" antenowy, powinno pomóc. Koszt między 8-18zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kup sobie na allegro "separator" albo "wzmacniacz" antenowy, powinno pomóc. Koszt między 8-18zł.

 

Po pierwsze:

"separator" i "wzmacniacz" to dwa różne urządzenia.

Po drugie:

Samo kupno właściwego urządzenia napewno nie pomoże.

Po trzecie:

Jeśli już kupisz "separator", to powinieneś go zamontować i we właściwy sposób zasilić z radia.

 

Jeszcze na koniec jedna rada.

Żelazną zasadą jest montowanie tylko i wyłącznie jednego wzmacniacza antenowego w instalacji radia. Zamontowanie kolejnego uniemozliwi właściwe działanie odbiornika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po pierwsze:

"separator" i "wzmacniacz" to dwa różne urządzenia.

Dlatego autor tematu powinien kupić jedno albo drugie, w zależności od tego co ma między dachem a podsufitką w tylniej części auta.

 

Po drugie:

Samo kupno właściwego urządzenia napewno nie pomoże.

Żartujesz ? To to jeszcze trzeba podłączyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartizu

Twoja odpowiedź była w stylu "na macajewa", na "sapera", czy jak tam chcesz.

Rada, by kupić jedno i drugie zupełnie mija się z celem. Najwidoczniej niedokładnie przeczytałeś posta lub też poprostu nie za bardzo orientujesz sie w temacie.

Sprawa jest banalnie prosta a Ty ją próbujesz komplikować podsuwając pomysł kupna wzmacniacza.

 

Co do Twojego drugiego komentarza, to....

 

Żartujesz ? To to jeszcze trzeba podłączyć ?

Ja nie pisałem nic o podłączaniu -Twój domysł.

Gdyby siwekj go kupil, to z pewnością mógłby go np. wyrzucić do kosza.

 

 

 

siwekj

Po wymianie radia wzmacniacz antenowy stracił zasilanie, czego objawem jest tłumienie sygnału FM poprzez niezasilony wzmacniacz. Problem rozwiąże wpięcie separatora antenowego między radiem a przewodem antenowym. Napięcie na separator podasz tak, jak napisałem wcześniej -przewodem sterującym anteną automatyczną wychodzącym ze złącza ISO radia.

Konkretnie z pinu nr 5 kostki A (zasilającej).

isozczelv9.th.gif

 

Czasami, po zmianie radia pojawia się problem z resetowaniem się pamięci radia po wyłączeniu zapłonu.

W takim przypadku w kostce ISO, w jej części A (zasilającej) należy zamienić między sobą piny 4 i 7. Są to dwa zasilania +12V, z czego jedno pojawia się po włączeniu zapłonu.

W ten oto sposób dostosujemy nasze złącze ISO do ogólnych standardów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Problem rozwiąże wpięcie separatora antenowego między radiem a przewodem antenowym. Napięcie na separator podasz tak, jak napisałem wcześniej -przewodem sterującym anteną automatyczną wychodzącym z radia.

Elektryk ze mnie żaden, car-audio-maniak tym bardziej, ale może jakąś lekcję wyniosę z tego tematu...

Czemu by nie dać napięcia zwyczajnie z kabla zasilającego całe radio, tylko z tego od anteny automatycznej od strony odbiornika?

A co w przypadku, gdy z samochodzie nie ma fabrycznej anteny ze wzamcniaczem ? Jest nieoryginalna antena, nieoryginalne radio, które trochę charczy i trzeba poprawić jego odbiór. Co wtedy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...Czemu by nie dać napięcia zwyczajnie z kabla zasilającego całe radio, tylko z tego od anteny automatycznej od strony odbiornika?...

Wzmacniacz antenowy pobiera pewną wartośc prądu.

I teraz: gdybyś nie jeździł autem kilka dni (nie uruchamiałbyś silnika), to któregoś pięknego dnia stwierdziłbyś, że akumulator jest rozładowany w stopniu uniemożliwiającym zadziałanie rozrusznika, co w B4 zwłaszcza lepszą zimą doprowadza czasami do totalnej śmierci tablicy wskaźników opartej na ELMOSIE (obniżenie napięcia instalacji przy bardzo niskiej temperaturze otoczenia).

Jeśli radio nie jest włączone, to nie ma absolutnie żadnej potrzeby zasilania wzmacniacza antenowego. Notabene napięcie na przewodzie sterującym automatyczną anteną pojawia się wraz z włączeniem odbiornika.

 

 

 

 

 

...A co w przypadku, gdy z samochodzie nie ma fabrycznej anteny ze wzamcniaczem ? Jest nieoryginalna antena, nieoryginalne radio, które trochę charczy i trzeba poprawić jego odbiór. Co wtedy ?

Wtedy :rotfl: (sam z siebie się śmieję, że to opisuję) najpierw sprawdzamy instalację antenową. Cokół anteny musi być solidnie i trwale przykręcony do karoserii oraz posiadać dobrą masę (poniżej 0,5Ω), ekran przewodu antenowego musi być dobrze połączony z cokołem i masą pojazdu (niedozwolone jest występowanie korozji), natomiast przewód "gorący" -ten wewnętrzny musi mieć idealne i pewne połączenie z elementem, na którym osadzony jest maszt anteny (mimo, że połączenie najczęściej jest skręcane "pod nakrętkę", to w tym wypadku ideałem byłoby przylutowanie przewodu gorącego do cokołu.

I jeśli tylko sam przewód antenowy nie wykazuje uszkodzeń, wtyczka antenowa jest trwale osadzona na przewodzie, to radio powinno "grać". Czasem z szumami, a wtedy dokładamy wzmacniacz antenowy między radio a przewód antenowy i zasilamy tak samo , jak separator -przewodem sterującym automatyczną anteną.

 

 

 

Nigdy i pod żadnym pozorem nie sugerujmy się tym, że radio ma masę poprzez ekran anteny i wtedy odpuszczamy sobie typową masę zasilającą.

Otóż masa anteny ma za zadanie tylko i wyłącznie zabezpieczenie przewodu antenowego przed wnikaniem zakłóceń oraz zrównoważenie pod względem elektrycznym instalacji antenowej. Jeśli posłużymy się masą anteny jako przewodem zasilającym to spodziewać się możemy i to szybko lokalnej korozji w miejscu mocowania cokołu anteny do karoserii a przede wszystkim pogorszenia odbioru. Oczywiście zniszczyć możemy w ten sposób czasem dobre radio z powodu zakłóceń w jego zasilaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(sam z siebie się śmieję, że to opisuję)
Ciekawe dlaczego? To ja się uśmiałem. Przecież teoretycznie wszystko to wiem, a przydało się przypomnieć. A skąd mają wiedziać o takich szczegółach tzw. humaniści? Dzięki Zbychu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pewnym momencie Bartizu zadał dziwnie śmierdzące pytanie

 

Żartujesz ? To to jeszcze trzeba podłączyć ?

w związku z czym nie wiedziałem, śmiać się, płakać, czy też ........... :cisza:

 

Jednak w pewnym momencie zauważyłem metamorfozę, tekst wydający się skruchą, czy też poprostu chęcią nauczenia się czegoś.

 

Czemu by nie dać napięcia ..... , A co w przypadku, gdy ... Co wtedy ?

 

no i juz na spokojnie spłodziłem coś, co większość zadających pytanie na ww temat powinna przeczytać. :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie podpinam się do tematu, u mnie też radio słabo gra :dobani: tak więc proszę o pomoc. A w zw. z tym pytanie: 1) jak rozpoznać czy mam antenę dachową ze wzmacniaczem (nie chce mi się zdejmować podsufitki)?! 2) czy jeśli jest takowy wzmacniacz w antenie to jest on zasilany z przewodu POWER ANTENA? ( pytam ponieważ w kostce zasilającej wychodzącej z samochodu nie ma tego przewodu) :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. O tym, czy masz wzmacniacz, czy tez nie przekonać się możesz w prosty sposób.

Wyjmujesz wtyczkę anteny z radia, wykręcasz antenę i mierzysz rezystancję pomiędzy gwintem cokołu anteny a środkowym stykiem we wtyczce antenowej. Wartość poniżej 1Ω świadczy o braku wzmacniacza.

 

2. Wzmacniacz antenowy współpracujący z radiem fabrycznym zasilany jest najczęściej samym radiem, które mam możliwość wysłania napięcia przewodem sygnałowym anteny.

 

Jeśli chodzi o przewód "Power antena", to nie będzie go w wiązce auta z tego względu, że jest już antena na dachu a producent nie przewiduje montowania jej w innym miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki JAFO :padam: Pozdrawiam!! :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja podłącze się pod temat bo jednego nie do końca rozumie a mianowicie chodzi mi o 2 odpowiedz

JAFO

Wzmacniacz antenowy współpracujący z radiem fabrycznym zasilany jest najczęściej samym radiem, które mam możliwość wysłania napięcia przewodem sygnałowym anteny

czy mam to rozumiec ze to napięcie idzie tym samym kablem antenowym co sygnał radiowy?

i jeszcze jedno ja mam tylną szybe ogrzewaną z anteną to gdzie może znajdowac się wzmacniacz antenowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze jedno ja mam tylną szybe ogrzewaną z anteną to gdzie może znajdowac się wzmacniacz antenowy

U mnie znajduje się na klapie bagażnika. Taka czarna kostka po lewej stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość PvD

Rowniez podpinam sie do tematu. Ja mam antene na tylnej szybie bodajze rowniez jest tam wzmacniacz ale slabiutko mi odbiera, co mogl bym zrobic aby lepiej odbieralo. jakas nowa antena ? Dodam ze tylnia szyba(kombi) nie jest orginalna tylko wstawiana jakies 2 lata temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PvD

Zapewne masz jeszcze dziurę w błotniku po antenie. Jeśli ją masz, to zamontuj tam porządną antenę a wzmacniacz postaw koło radia.

Jeśłi nie masz tejże dziury, to kup krótką antenę (ogon jamnika -kiedys słyszałem taka nazwę) bez wzmacniacza i zamontuj tak, jak ma większość aut na dachu. W Variancie dasz ja z tyłu. Śmiało wierć dziurę, nie będiziesz żałował.

Wzmacniacz dasz koło radia.

 

Szyby z naniesionymi antenami nadają się tam, gdzie jest gęsta siec nadajników, jak np. w Niemczech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szyby z naniesionymi antenami nadają się tam, gdzie jest gęsta siec nadajników, jak np. w Niemczech.
Nie przesadzaj, przetestowałem taką w Polsce i bezproblemowo odbierało wszystko i śledziło z RDS-em. Ponieważ auto było Vento a radio kenwood dołożyłem jedynie zasilanie do wzmacniacza antenowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, podtrzymuję, co napisałem.

Nie wiem, gdzie jeździłeś, ale u mnie mając taka antenę, nie chciałbyś słuchać radia.

Natomiast zwykłe anteny spisują się bez zarzutu. Pamiętaj, żę o jakości anteny decyduje pole powierzchni przekroju masztu (typowa antena), lub ścieżki (na szybie) i jej pojemność. Niestety, na bardzo cienkiej ścieżce indukuje się niska siła elektromotoryczna, dlatego też anteny takie wymagaja nieco silniejszego sygnału.

No i oczywiście sama głowica w.cz.

Ona ma najwięcej do powiedzenia. Nie jest ważna marka radia, ale producent głowicy.

Ja tez jeżdżę z Kenem i muszę stwierdzić, że czasami jakość odbióru pozostawia wiele do życzenia.

O odbiorze nie będziemy się rozwodzić, bo to jest już temat na długą i oddzielną dyskusję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc :evil::evil::evil::evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

wiem ze zawracam głowe :wstyd: bo czytajac wasze odpowiedzi na posty dotyczące fal radiowych w pasacie wypowiedzieliście sie prawie wyczerpująco.

Piszę że prawie bo......

mam taki sam problem jak większosc użytkowników passata posiadałem nie fabryczne radio i miałem problem ze stacjami wiec poczytałem trochę waszych wypowiedzi i co zrobiłem ? kupłem separator ale biedaczek nic nie zdziałał nie martwiac sie tym zbytnio kupiłem sobie fabrycze radio nawi mfd i dalej miałem problem z radiem wiec postanowiłem zasosowac sie do dalszych wskazówek co do anteny i tak zrobiłem wymontowałem antene z dachu i zacząłem walczyc z miernikiem przejcie mędzy złączką od anteny a wtyczką do radia mam międz podstawą anteny a ekaranem mam ale między gwintem do bata a srodkową żyłą nie mam i tu sie nasuwa teoria ze jest wzamcniacz rozebralem podstawe anteny i sobie wykombinowałem że jak przez wzmacniacz nie ma przejscia to zrobie to matodą Bolka i Lolka i zrobiłe mostek pomiędzy gwintem bata a wyjsciem żyły srodkowej w pełni szczęscia ze zrobiłem przejscie wszystko ładnie złożyłem i ????? d..a zbita dalej to zamo więc sie załamałem ale ze raczej jestem uparty szrnpnełem sie na zakup nowej anteny i tu nagle pojawił sie problem antena ktorą kupiłem posiada 2 przewody i wiem do czego służą ale antene ktorą miałem zamontowana posiadała tylko jeden przewód i teraz po podłączeniu nowej anteny podaniu stałego 12V dalej to badziewie nie działa czy mogę liczyc na waszą pomoc bo mnie juz cos trafia

podro Babel :wstyd:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności