Skocz do zawartości
dziimii

Prosze o pomoc i porady

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dziś wybrałem sie na coroczny przeglad do ASO z moim passatem B5 byłem w firmie Besmarex w Zabrzu. Był to mój pierwszy przeglad z tym autkiem. Po przegladzie i wystawieniu mi opini oniemiałem. To ze zostałem oszukany przy kupnie to juz moja sprawa ponieważ lista rzeczy do zrobienia jest taka:

- pasek rozrządu

- paski wielorowkowe

- klocki hamulcowe tył

- osłona pod silnikiem

- wąz układu wspomagania kierownicy

- odbojniki amortyzatorów tył

- dolne przednie wahacze

- uszczelka pokrywy zaworów, zmieniacza faz rozrządu, uszczelnienia wałków rozrządu

- uszkodzona regulacja ref lewego

- oberwane chlapacze

Oto lista jaka dostałem. Miły pan kierownik serwisu powiedział ze naprawa wszystkiego to "bagatella" 7420zł :orany::orany::orany: . Prosze was powiedzcie co z tej listy to priorytet i jeśli mozecie to podajcie ceny częsci z robocizną w normalnych autonaprawach. Jesli mozna i zna ktos dobra autonaprawe w okolicy Tarnowskich Gór to prosze o kontakt. Z góry dziękuje za wszelkie info

 

Po czasie okazało sie:

 

Co do tej lsty którą rzectawiłem na początku ostatnio wybrałem sie do stacji diagnostycznej i sie okazało ze:

- pasek rozrządu (fakt miał 5 lat trzeba było)

- paski wielorowkowe (przy okazji rozrządu)

- klocki hamulcowe tył (hamulce zylety na przegladzie rejestracyjnym samochód wyrzucało z rolek)

- osłona pod silnikiem (powiedzieli popękana a tu sie okazuje ze lekko porysowana od parkowania na krawężnikach lub cosik)

- wąz układu wspomagania kierownicy (ta dokręcenie jednego cibanta[oierscienia z srubką] to na pewno masa roboty lepiej wymienic cału wężyk)

- odbojniki amortyzatorów tył (na 1 malutkie peknięcie - bez komentarza)

- dolne przednie wahacze (Na trzesarce okazało sie ze jest wszystko ok )

- uszczelka pokrywy zaworów, zmieniacza faz rozrządu, uszczelnienia wałków rozrządu (uszczelki do wymiany fakt ale nie w takich ogromnych cenach)

- uszkodzona regulacja ref lewego (to to juz zabójstwo powiedzieli 700zł za jeden leflektor a trzeba wymienic 2 a sie okazało ze regulacja działa tylko 1,5 obrotu imbusem i lampa swieci jak ma)

- oberwane chlapacze (załozenie większej podkładki i dokręcenie 15 min roboty)

 

Tu napisałem ponownie liste usterek które wykrył besmarex oraz faktyczny stan.

Cena Besmarexu: 7400zł

Za wszystko zapłaciłem: 1300zł

 

Na serio to powinno chyba juz wystarczyc a i jeszcze jedno ostatnio dzwonili jak byłe zadowolony z serwisu (niby ankieta telefoniczna) pani powiedziała ze wielu klijentów sie skarży. No coments

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość redtom

na pierwszy ogień na pewno chlapacze:)

 

ale na serio to jak rozrząd wygląda frustrująco to znaczy że naprawdę z nim ciężko... ale to nie w aso bo tam zabulisz ponad 2x tyle co w dobrym zakładzie... czyli na to tak z 1200-1500 szykuj

resztę to chyba sukcesywnie

 

teraz czas na specjalistów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek:

1. pasek rozrzadu z napinaczami - 500 + 150 robocizna

2. paski wielorowkowe - ceny nie pamietam :wstyd: ale na pewno nie tyle co w ASO :wstyd:

3. wąż ukł. wspomagania kierownicy - jeśli pęka i puszcza płyn - to wymień :cwaniak:

4. uszczelka pokrywy zaworów, uszczelniacze......

5. wachacze 440 za 2 szt. lemforder + robota

6. klocki hamulcowe - tyl

W takiej kolejności bym to robił :ok: A jeśli ktoś myśli inaczej - jego sprawa :evil:

A tego, czego tu z listy nie ująłem, to daruj sobie te rzeczy na razie :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie mogłeś podjechać do HHa do Chorzowa - raz na rok to juz daleko nie masz. Przynajmniej będziesz miał zrobione jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Na początek trzeba przyznać, że wybrałeś sie do największego "złodzieja" na Śląsku. Nie dośc, że drogi to naprawdę jeszcze po takich przeglądach klientom auta ginęły w "niewyjaśnionych" okolicznościach.

 

Ale do rzeczy.

 

- pasek rozrządu - komplet do 600zł + 400-500zł robocizna

- paski wielorowkowe - 140zł za oba

- klocki hamulcowe tył - 60zł

- osłona pod silnikiem - 100-120zł

- wąz układu wspomagania kierownicy - nie pamiętam

- odbojniki amortyzatorów tył - 90zł oba

- dolne przednie wahacze - najlepiej regeneracja w Katowicach i to całości lub najgorszych

- uszczelka pokrywy zaworów, - nie pamietam

- zmieniacza faz rozrządu, - nie pamietam

- uszczelnienia wałków rozrządu - nie pamietam

- uszkodzona regulacja ref lewego - ok 100zł

- oberwane chlapacze - drobne sumy

 

Kolejność robót to: rozrząd + paski wielorowkowe, klocki hamulcowe, wąż wspomagania, uszczelnienia. Potem można zrobić: odboje amortyzatorów, reflektor, osłonę. Wachacze to inna bajka i warto by to zrobić kompleksowo i wszystko za jednym razem by cały przód był w świetnym stanie. Niestty to koszt 1200zł + 400zł robocizna ale każdy element jest jak nowy lub nawet lepszy niz fabryka. Takich fachowców mamy na Śląsku.

 

 

Na wszystko można przyjechać do mnie

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hha - drogi masz ten "przybytek" :zdegustowany: 500 zeta za wymianę rozrzadu? Co do reszty sum, to są do przyjęcia :ok::evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Marek juz raz pisał co myśli o wymianach rozrządu za 100-150zł. Pozatmy nie wiem co i jak można przy rozrządzie zrobć za 150zł. Chyba zdemontowac klientowi przód i dalej niech robi sam, tak?

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Danek nie zwróciłeś uwagi że to 20V a nie dieselek i trza zwalać wszystkie graty,

Hani wie co robi - :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności