Skocz do zawartości
zuse

Cos mi skrzypi w kole kierownicy...jak stara szafa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nie moge sobie poradzic z skrzypieniem. :przestraszony: Jak obracam kolem kierownicy to cos skrzypi. Wydaje mi sie ze to cos pomiedzy przebiciem osi kierownicy w przegrodzie czolowej a przelacznikami kierunkow i wycieraczek. Bylem na szarpaku i zawiasiki OK maglownica tez OK KOSZMAR :zdegustowany::zdegustowany: !! !!

Dzwiek podobny do piszczenia suchej gumy po metalu.

 

Czy ktos cos takiego mial kiedys??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 4MOTION_LBN

U mnie piszczało wspomaganie, ale wymieniłem płyn i jest OK, cichutko.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnialem dodac ze czym zimniej piszczy mocniej....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lukldz
Zapomnialem dodac ze czym zimniej piszczy mocniej....

U mnie tez piszczy ale tylko czasem a szczególnie jak popada deszczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiesz co Ci piszczy?? masz jakas sugestie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lukldz

to musi byc jakis detal, jakas gumka ( mam taka nadzieje )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Angst

no mi tez piszczy i tez nie zawsze. zazwyczaj rano jak jade do pracy, po poludniu juz tego nie ma.

rozmawialem ze znajomym fachowcem z sewisu vw, twierdzi ze to uszczelniacz przy przekladni kierowniczej puszcza i nic nie mozna z tym zrobic, chyba ze wymontowac cala przekladnie i regenerowac. troche mi sie to wszystko nie podoba zwlaszcza ze mowil iz przy puszczajacym uszczelniaczu do przekladni moze dostawac sie woda co tez nic dobrego nie wrozy :(

przeszukuje teraz forum z nadzieja ze cos innego moze byc przyczyna skrzypienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja juz problem rozwiazalem :)

 

Zajelo mi to godzine. PISZCZY wkladka plastikowa w przegubie, ktory jest na osi kola kierowniczego (ten przegob ktory jest zaraz przy przebiciu maglownicy z przegroda czolowa). Kupilem wazeline techniczna, nawciskalem srubokretem wazeliny do przegubu, potem wzielem suszarke i podgrzalem przegob. Wazelina sie rozpuscila i wplynela do przegubu.

 

 

I PO SPRAWIE :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wire_Guy

Potwierdzam sposób Radka. U mnie też pomogło. Na poczatku wydaje się, że to skrzypi gdzieś w okolicy kierownicy ale to jest przegub. Nie trzeba nic rozbierać tylko wazelinka i suszarka. Na wszelki wypadek posmarowalem z obu stron. No i w koncu zniknely te wstydliwe odglosy. W sume samochod dobrze zrobiony ale jest w Passacie mnóstwo dupereli, z którymi trzeba walczyc. Mialem Felicie - komfort bez porównania, dużo gorszy ale tam przez szesc lat nie mialem takich problemow, nigdy nic nie piszczalo i nie skrzypialo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie piszczało wspomaganie, ale wymieniłem płyn i jest OK, cichutko.

 

Pozdrawiam.

 

Witam. A jak wymieniles plyn ? odpowietrzales uklad czy poprotu wymieniles ze zbirniczka bo mi tez piszczy przy pelnym skrecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie piszczało wspomaganie, ale wymieniłem płyn i jest OK, cichutko.

 

Pozdrawiam.

 

Witam. A jak wymieniles plyn ? odpowietrzales uklad czy poprotu wymieniles ze zbirniczka bo mi tez piszczy przy pelnym skrecie.

 

To nie musi być wina płynu zobacz na pasek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kucu

Ja tez mam podobny problem, chyba wlasnie z wposmaganiem..

Jak krece kierownica to gdy ma lekki opor to slychac jakby swiszczenie, jak nie dotykam i zostaje w jednym polozeniu bez przykladania zadnej sily to jest spokoj. Czy to wlasnie moze byc wina jakiegos paska, lub vczegos innego? czy tez moze to zwiastowac powazniejszy problem?

 

ps. mam nadzieje ze zrozumiale napisalem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość romano11
A ja juz problem rozwiazalem :)

 

Zajelo mi to godzine. PISZCZY wkladka plastikowa w przegubie, ktory jest na osi kola kierowniczego (ten przegob ktory jest zaraz przy przebiciu maglownicy z przegroda czolowa). Kupilem wazeline techniczna, nawciskalem srubokretem wazeliny do przegubu, potem wzielem suszarke i podgrzalem przegob. Wazelina sie rozpuscila i wplynela do przegubu.

 

 

I PO SPRAWIE :ok:

 

Może poradziłbyś coś na takie skrzypienie w lewym zawieszeniu jakie wystepuje w moim pasku podczas przejazdu np.przez hopa :hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie natomiast coś stuka w czasie jazdy, przy kręceniu kierownicą. Jest to pojedynczy "jakby plastikowy stuk" dobiegający spod tego plastiku pomiędzy kierownicą a zegarami. Stukanie ma miejsce tylko wówczas gdy na zewnątrz jest ciepło i wnętrze auta jest nagrzane od słońca. W dni chłodniejsze problem nie występuje. Ktoś się spotkał z czymś podobnym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
A ja juz problem rozwiazalem :)

 

Zajelo mi to godzine. PISZCZY wkladka plastikowa w przegubie, ktory jest na osi kola kierowniczego (ten przegob ktory jest zaraz przy przebiciu maglownicy z przegroda czolowa). Kupilem wazeline techniczna, nawciskalem srubokretem wazeliny do przegubu, potem wzielem suszarke i podgrzalem przegob. Wazelina sie rozpuscila i wplynela do przegubu.

 

 

I PO SPRAWIE :ok:

 

masz moze jakis rysunek z etki ew. zdjecie w ktorym miejscu nasmarowac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Greg_2

z chęcia tez bym fotki zobaczył bo z rana mam ten sam problem i nie bardzo wiem jak sie do tego zabrać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie skrzypi cos w prawym kole przy skręcie ale nie zawsze tylko przy minusowych temperaturach.

POMOCY???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Nie moge sobie poradzic z skrzypieniem. Jak obracam kolem kierownicy to cos skrzypi. Wydaje mi sie ze to cos pomiedzy przebiciem osi kierownicy w przegrodzie czolowej a przelacznikami kierunkow i wycieraczek. Bylem na szarpaku i zawiasiki OK maglownica tez OK KOSZMAR !! !!

Dzwiek podobny do piszczenia suchej gumy po metalu.

 

Czy ktos cos takiego mial kiedys??

 

Powiem Ci kolego tak : skrzypi zimering umiejscowiony w przegrodzie . Jak zdejmiesz półę pod kierownicą i popatrzysz na miejsce gdzie kolumna kierownicza wchodzi w przegrodę , tam jest czarny uszczelniacz . Zrobił się suchy i skrzeczy . Uwierz mi . Dosłownie wczoraj rozwiązałem taki sam problem , a miałem go długi czas . Aż w końcu nie wytrzymałem . W sobotę jak jeszcze będziesz zainteresowany to wstawię fotkę tego uszczelniacza .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie skrzypi cos w prawym kole przy skręcie ale nie zawsze tylko przy minusowych temperaturach.

POMOCY???

a wystarczy tylko poszukać, tutaj na pewno znajdziesz rozwiązanie swojego problemu

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=9080&highlight=skrzypi+wachacz

i tutaj

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=59194&highlight=skrzypi+wachacz

i jeszcze tutaj

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=80356&highlight=skrzypi+wachacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załączam fotkę z zaznaczonym miejscem częstego skrzypienia kierownicy. Jest to punkt między wałkiem kierownicy przechodzącym przez przegrodę, a simeringiem. W miejscu zaznaczonym strzałką należy baardzo cienkim wkrętaczkiem podważyć simering i prysnąć pod niego smar najlepiej jakiś w "spreju". W czasie jazdy wszysko się rozprowadzi.

 

http://forum.vw-passat.pl/attachment.php?attachmentid=47673&stc=1&d=1299522547

Zdj?cie186a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności