Skocz do zawartości
Misha

Jak odpiąć zasilanie syreny klaksonu w B6?:(

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje się że taki sam patent jest we wszystkich wtyczkach w Passacie B6. Tylko jak to odpiąć? Bardzo proszę o pomoc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Post nieaktualny. Ale wstyd:) Wszystko wypięte i naprawione. Pozdrawiam.

 

 

Chociaż może założyłem ten wątek to jeszcze wykorzystam go do celów informacyjnych.. może komuś się przyda. Otóż:

 

Zepsute miałem obie syreny od klaksonu. Wymontowałem obie - przez otwory po zdjęciu kratek od halogenów (trzeba odkręcic jedna śrube po zewnętrznej stronie kratki i wypiąć z zatrzasków - schodzi łatwo:)) Po wymontowaniu syren zabrałem się do oględzin.. Jedna syrena faktycznie była nie do odratowania. W drugiej natomiast wystarczyło przekręcić śrubę regulującą. Jest ona ukryta pod gumową zaślepką którą trzeba zedrzeć śrubokrętem lub jakimś innym narzędziem. Ja w swojej syrenie zakręciłem na maxa tą śrubkę, włożyłem syrene w imadło, podpiąłem do prostownika i odkręcałem ją do momentu aż usłyszałem czysty dźwięk o częstotliwości 500Hz:D Potem wpiąłem syrene z powrotem na swoje miejsce i śmiga aż miło. Musze niestety wymienić drugą syrenę.

Edytowane przez Misha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W serwisie Panowie zawołali 160zł za syrenę oryginalną do tego modelu (za sztukę.. komplet 320zł). Lekko zniechęcony pojechałem do sklepu z częściami i kupiłem standardowy komplet syren o tej samej częstotliwości, tym samym wyglądzie, tylko z normalną standardową wtyczka, a nie taką jak w nowym passacie.. zapłaciłem za to całe 24zł. Z zepsutej oryginalnej syreny wymontowałem samą wtyczkę, przylutowałem za pomocą odpowiednich przewodów wtyczkę z passata do nowej syreny, wpiąłem.. i hula az miło. Koszt nieporównywalny - efekt ten sam;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze brakuje informacji jak właściwie odpiąć tą wtyczkę od klaksonu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtyczkę odpinamy (Właściwie wszystkie wtyczki w B6 tak samo) przez podciągnięcie do siebie plastikowej "wypustki" z okienkiem. Dobrze poćwiczyć na jakiejś łatwo dostępnej wtyczce pod maską.. a takich tam pod dostatkiem;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności