Skocz do zawartości
makaron11

Usterki po pęknięciu rozrządu w B5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie. Mam okazje kupna za śmieszne pieniądze VW passat 2000r. 1.8T w manualu, wersja na USA, z pękniętym rozrządem, jakie są usterki po pęknięciu rozrządu? Czy zawory są do wymiany czy jednak pozostają nie ruszone ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej zawory beda do wymiany i inne graty też mogą być... jakie to sa smieszne pieniadze???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie rozkręcisz głowicy to można zgadywać co jeszcze pier..ło. Mogę tylko dodać, że nawet korbowód/ korbowody uległy skrzywieniu. Jeśli masz okazję kupna takiego auta to od razu szukaj do niego silnika na allegro jest ich pełno.

Jeden już znalazłem. Pasi? Jak tak to browar z rana się należy:)

http://moto.allegro.pl/item1023648870_vw_passat_b5_silnik_apu_1_8t_01r.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup do niego silnik i po klopocie,nie ma sie co grzebac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kup do niego silnik i po klopocie,nie ma sie co grzebac.

 

dokładnie, relatywnie najtańsza opcja i bez niespodzianek w bliskiej przyszłości... :)

 

... najtaniej to kup sam słupek, a osprzęt przełóż z samochodu co masz

Edytowane przez Siwy_223

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy tak mówią, że to taniej, szybciej i łatwiej. A ja mam zgoła inne podejście. nie skreślałbym silnika po rozwałce rozrządu. Tzn nie tak od razu. Jednak można do niego zajrzeć, bo jeśli dół jest cały (przede wszystkim korby), a wcześniej nie było z nim problemu np. z braniem oleju w połączeniu z dymieniem, to możnaby pokusić się o kupno samej sprawnej głowicy.

 

Kupując silnik i tak i tak musisz robić jego przegląd - czyli tak samo nowy rozrząd, nowa pompa, nowe sprzęgło, filtry oleje itp. Czyli te koszta się znoszą. Koszt zakupu samego słupka to jakieś 1500 - ale nie masz pewności co w nim siedzi i czy za kilka tysi nie zdechnie. A robiąc remont głowicy wydajesz niewiele więcej, bo około 2000, ale za to masz pewność, że jest złożona na nowych elementach, masz na nie gwarancję, i spokój w głowie - nic nie ma prawa się dziać.

Przemyśl to, bo kilka razy już miałem do roboty autka gdzie strzelił rozrząd i zmienione były silniki, które po przejechaniu kilku tysi zaczynały dymić, albo dzwonić, i okazywało się, że silnik który miał być "idealny", to padło.

 

Zdemontuj silnik, sprawd stan dołu, jeśli będzie OK, zobacz co można z głowicą zrobić (poza oczywiście wywaleniem w złom) i działaj. A jak okaże się, że dół umarł - wtedy kup silnik.

Edytowane przez carl0s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszyscy tak mówią, że to taniej, szybciej i łatwiej. A ja mam zgoła inne podejście. nie skreślałbym silnika po rozwałce rozrządu. Tzn nie tak od razu. Jednak można do niego zajrzeć, bo jeśli dół jest cały (przede wszystkim korby), a wcześniej nie było z nim problemu np. z braniem oleju w połączeniu z dymieniem, to możnaby pokusić się o kupno samej sprawnej głowicy.

Karol na dwoje babka wróżyła albo tak albo siak. Za dobry zakup używanego silnika uważam silnik jeszcze nie wyjęty z dawcy i oczywiście z możliwością przynajmniej posłuchania jego pracy. Uczciwy sprzedawca pozwoli nawet sprawdzić ciśnienie w cylindrach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam pytanie. Mam okazje kupna za śmieszne pieniądze VW passat 2000r. 1.8T w manualu, wersja na USA, z pękniętym rozrządem, jakie są usterki po pęknięciu rozrządu? Czy zawory są do wymiany czy jednak pozostają nie ruszone ?
to jest 1.8 turbo ja bym przynajmiej przejzal turbo zagladna z dolu jak to wyglada ktos kto sprzedaje przypuszczalnie wie ze zdrowo huknelo ja pasek poszedl wiec spodziewaj sie najgorszego i silnik do wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie ma nic do stracenia. Uszkodzony silnik może sobie rozkręcić i oszacować szkody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście nie ma nic do stracenia. Uszkodzony silnik może sobie rozkręcić i oszacować szkody.
tylko on go jeszcze nie kupil i trzeba mu poradzic czy to zrobic !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem o tym. Pierwszy mu doradziłem zakup nowego, używanego silnika. Nie odpisał mi bo szkoda mu na browara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu masz ekstremalna cene ale dostawa gratis i po remoncie

http://www.allegro.pl/item1047872965_audi_a3_1_8_turbo_kompletny_silnik_po_remoncie.html

 

tu masz duzo tanszego :)

http://www.allegro.pl/item1038632864_silnik_1_8_turbo_20v_passat_1999r_i_inne_czesci.html

kolejny http://www.allegro.pl/item1013434780_silnik_1_8t_1_8_t_turbo_audi_a4_a6_passat_b5_99r.html

 

 

a tu masz poszukaj zorientuj sie poszukaj kod silnika

http://www.allegro.pl/listing.php/search?string=1.8+turbo&from_showcat=1&category=50850&description=1

 

---------- Post added at 09:38 ---------- Previous post was at 09:37 ----------

 

Ja wiem o tym. Pierwszy mu doradziłem zakup nowego, używanego silnika. Nie odpisał mi bo szkoda mu na browara.

 

 

marku on zbiera na silnik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzięki za odpowiedzi, smieszne pieniądze tzn 500$ pod warunkiem ze nie będzie zagladania co sie mogło zepsuc, Więc pytam co mogło paść. A na browara nie szkoda mi nigdy kasy, jak tylko stawie się w PL to wpadam na jakis zlot i postawie dla kazdego kto postara się pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Dzięki za odpowiedzi, smieszne pieniądze tzn 500$ pod warunkiem ze nie będzie zagladania co sie mogło zepsuc, Więc pytam co mogło paść. A na browara nie szkoda mi nigdy kasy, jak tylko stawie się w PL to wpadam na jakis zlot i postawie dla kazdego kto postara się pomóc.
kup zrob i sprzedaj :) tylko sprawdz czy nie trefny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pod warunkiem ze nie będzie zagladania co sie mogło zepsuc

 

jakims podstepem tu ciagnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakims podstepem tu ciagnie

Normalna natura każdego prawdziwego POLAKA:) Zawsze byliśmy ciekawscy wszystkiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem lepiej sprawdzic dwa razy przed zakupem niz pozniej pluc sobie w brode - taka ciekawosc tez jest zla?

 

faktycznie cena jest rewelacyjna wiec w tym wypadku tylko brac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moim zdaniem lepiej sprawdzic dwa razy przed zakupem niz pozniej pluc sobie w brode - taka ciekawosc tez jest zla?

 

faktycznie cena jest rewelacyjna wiec w tym wypadku tylko brac :)

pisze ze okazja bez sprawdzania ale auto musi koniecznie sprawdzic czy z szybkiej reki nie jest bo super tanio okazyjnie az cudownie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto zostało przyciągnięte wczoraj do warsztatu przez koleżke który prowadzi ten warsztat. Oddał za free mu jego kolega bo jechal po autostradzie i rozrząd strzelił. Przed chwilą rozmawiałem z nim powiedział, że jutro zacznie go rozbierać i konkretnie powie co do wymiany bez podwyżki ceny, więc wstrzymam się do jutra i zdecyduje czy brac czy nie. Ale jak piszecie, ze najlepiej cały silnik wymienić to bardziej jestem nastawiony na NIE.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odezwij się jutro i opisz co z tym silnikiem. Telefonicznie zadaj pytanie mechanikowi czy sprawdził stan korbowodów bo te elementy silnika są bardzo ważne. Jeśli są krzywe to zapomnij o tym silniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności