Skocz do zawartości
radeek

bezpieczniki skrzyneczka od czego

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem wszędzie i nie znalazłem...

Od czego jest taka skrzyneczka pod maską przykręcona do błotnika od strony kierowcy, tuż obok akumulatora, ma plastikową przykrywkę przeźroczystą pod którą są dwa zwykłe bezpieczniki płytkowe 5 A i 20A oraz jeden jakby duży bezpiecznik 50A (akurat ten podejrzewam o rozrusznik), ale jak z resztą? od czego są?

pytam, bo ciągle mi pali ten 20A a wszystko niby działa :zeco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego daj fotkę tego czegoś to bedzie bardziej jasno w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem o co Ci chodzi. To mała otwierana płytka przezroczysta. Jest to od klimatyzacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterownik wentylatorow chlodnic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sterownik wentylatorow chlodnic

więc od czego może być 20A bezpiecznik który ciągle się przepala, a wentylatory chodzą jak złoto

tu zdjęcie skrzyneczki ;d

23675189.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź czy gdzieś do króćca cieczy chłodzącej nie masz wkręconej jakby świecy żarowej (dogrzewanie silnika) jeśli tak to odłącz od świec przy króćcu i sprawdź czy jeszcze pali bezpiecznik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
świecy żarowej (dogrzewanie silnika)

Są to świece żarowe układu chłodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Są to świece żarowe układu chłodzenia.

Nie za bardzo ogarniam temat diesli, może mi to ktoś wytłumaczyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie za bardzo ogarniam temat diesli, może mi to ktoś wytłumaczyć?

 

W klekotach - w układ chłodzenia wstawione są bodajże 3 świece żarowe, których zadaniem zapewne jest szybsze nagrzanie płynu, czyli i silnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie za bardzo ogarniam temat diesli, może mi to ktoś wytłumaczyć?
W klekotach - w układ chłodzenia wstawione są bodajże 3 świece żarowe, których zadaniem zapewne jest szybsze nagrzanie płynu, czyli i silnika
No tak, diesle się słabo nagrzewają

przepraszam ale ta moja skrzyneczka jest przy silniku benzynowym 2.8! tam też są świece żarowe? :o

 

---------- Post added at 13:37 ---------- Previous post was at 13:35 ----------

 

sprawdź czy gdzieś do króćca cieczy chłodzącej nie masz wkręconej jakby świecy żarowej (dogrzewanie silnika)

nie mam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie koledzy sie rozgadali i dieslach a tu mowa o vr6 ja w swoim nie miałem takiego bezpiecznika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszę świeca żarowa to tylko auto na gnojówkę przychodzi mi na myśl :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wyjaśnić do czego są bezpieczniki w tej skrzynce Pasku 2.0, z góry dzięki

 

Ten upalony bezpiecznik (chyba 50A) do czego służy?

Wentylator mi się zatarł, czyżby był to bezpiecznik od wentylatora chłodnicy?

 

To miejsce na bezpiecznik zaznaczone na niebiesko ma być puste?

jeśli nie - to do czego służy ten bezpiecznik, nigdy jak mam auto 9 lat nic tam nie grzebałem.

 

Z góry dzięki

 

PassatB4_2_0_Bezpieczniki_Maska.jpg

Edytowane przez robertk2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie ma klimatyzacji lub pompki elektrycznej jedno miejsce jest wolne (z tego co pamiętam).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie potrzebuje pomocy.rozwalilem się pod domem ż moim b3 2.0 16v 136km.93 r aby wymienić nagrzewnice nic by nie było w tym dziwnego bo już nie raz takie rzeczy robiłem ale po zamontowaniu nagrzewnicy i podłączeniu wiązki wywala cały czas bezpiecznik od dmuchawy nr6 po przekreceniu zapłonu.malo tego zakopcilo się z panelu sterowania.w dodatku auto teraz zapala i odrazu gaśnie poodlanczalen wentylatory nadmuchu sprężarka bo myślałem że coś robi zwarcie.przetrzepalem pol wiązki i nie wiem czy jest to wina jakiegoś przekaźnika po podłączeniu nr 18 nie pali bezpiecznika ale mimo to auto nie zapala.czy może jest to wina zabezpieczenia które było oryginalnie na mała pestke wkladana przy kierownicy ale elektryk zrobił obejście zeby palić bez tego.czy może spaliła się którąś z pomp chodź którąś słychać auto po przekreceniu kilku razy kluczykiem odpala i gaśnie jak by nie dostawał paliwa.ma ktoś w ogóle jakis schemat przekaźników do tego modelu.jest to Full opcja pełna elektryka .pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności