Skocz do zawartości
biszkopt

Klamka/zamek w drzwiach kierowcy B6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie!

Od jakiegoś czasu zdaża się, że nie mogę otworzyć normalnie drzwi kierowcy. Ciągne za klamkę i nic, inne drzwi spokojnie... no i muszę wchodzić do auta lub jak jadę z kimś i prosić, żeby mi otworzył :/ Auto kupiłem w DE, stało na placu, było dosyć zimno i też nie moglem ich otworzyć, zawołałem Niemiaszka i otworzyliśmy je od środka, a on coś pokręcił przy zamku i działało spokojnie. W lutym, marcu było dosyć zimno w PL jeszcze i nic się nie działo. Teraz znów zaczął fiksować :/ Co robić? Klamka chodzi lekko, ale to chyba normalne jak najwięcej właśnie jej się używa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dopadł cię dość częsty problem,pomaga otworzenie od środka i kilkukrotne pociągnięcie klamki wewnętrznej(przy otwartych drzwiach),usłyszysz "kliknięcie" i powinno być dobrze,zazwyczaj zdarza się gdy próbujesz otworzyć zamknięte pilotem drzwi.

100% skuteczną metodą naprawy jest wymiana linki,było już o tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mnie tez to dopadlo ,myslalem ze cos wlaczylem (jakas 2 blokade ) bo bawilem sie zamykaniem i otwieraniem drzwi po kluczyku i od 15km/h. No i jest tak ze odblokowuje auto i otwieram klamka ma opor , a po zablokowaniu ciagne raz jest ok .Ale nastepne pociagniecie i klamka lata bez oporu dopiero jak odciagne i puszcze gwaltownie to czasem zalapie od nowa . No i na takiej luznej otwieralem od wewnatrz (ruszalem bo drzwi byly otwarte ) i faktycznie cos zaskakiwalo .

 

Prosba gdybym nie znalazl watku to podeslijcie . Ile linka kosztuje , jak z wymiana parszywa czy spoko . Prosil bym tych co maja obrazki z etki o podeslanie jak tam te drzwi rozbierac . Prosze o info tych co to rozbierali .

 

Dzieki i Pzd.

Pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie... TEMAT ZAŁATWIONY!

 

W kluczyku wystarczy wyciągnąć plastikowy grot (wiecie jak?) Następnie w klamce wyciągasz osłonkę zamka (dosyć proste), wkładasz grot, przekręcasz następnie odkręcasz całość.. pomieszasz chwile i montujesz na nowo. U mnie pomogło, teraz klamka zew. nie chodzi już tak lekko. Jednym słowem, elegancko! Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
W kluczyku wystarczy wyciągnąć plastikowy grot (wiecie jak?) Następnie w klamce wyciągasz osłonkę zamka (dosyć proste), wkładasz grot, przekręcasz następnie odkręcasz całość.. pomieszasz chwile i montujesz na nowo. U mnie pomogło, teraz klamka zew. nie chodzi już tak lekko. Jednym słowem, elegancko! Pozdrawiam

 

Masz na mysli otwieranie i zamykanie awaryjne tym plastikowym lizakiem ?

A pomieszanie to chodzi o kolejne przekrecania kluczykiem ?

Ja mam tak ze zamykam drzwi, klamka chodzi ok i otwieram drzwi normalnie , ale jak po zamknieciu zablokuje pilotem i chce sprawdzic czy zamkniete to raz klamka ma opor , ale kolejny raz pociagam i juz ma luz . Sprawdz u siebie pociagnij ze 2-3 razy klamke jak auto zamkniete z pilota , ciekawe czy bedziesz mial nadal dobrze .Tymczasem pociagam po razie te drzwi a inne sprawdzam czy zamkniete i jest ok. Moze to jakas ochrona przed wandalami/natretami .

 

W ksiazce jest cos takiego , ze jak nacisnie sie 2 razy na pilocie (tylko szybko po sobie ) przycisk zamykania . To wtedy auto jest otwarte , osoba z wewnatrz moze wyjsc ale przy otwarciu drzwi wlaczy sie alarm. Nie sprawdzilem tylko czy od zewnatrz ciagajac klamke jest opor czy lata . Bo z tego co pamietam to wlasnie po takiej operacji klamka byla luzna i nie dalo sie otworzyc drzwi . Ale musze to jeszcze sprawdzic.

 

Sprawdzone , auto jest zamkniete od zewnatrz . Klamki maja opor, osoba w srodku moze wyjsc z auta ale wlacza sie alarm .

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kluczyku wystarczy wyciągnąć plastikowy grot (wiecie jak?) Następnie w klamce wyciągasz osłonkę zamka (dosyć proste), wkładasz grot, przekręcasz następnie odkręcasz całość.. pomieszasz chwile i montujesz na nowo. U mnie pomogło, teraz klamka zew. nie chodzi już tak lekko. Jednym słowem, elegancko

 

Można prosić o szczegółową instrukcje ??

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam koledzy stały problem z otwarciem drzwi od kierowcy nie można ich otworzyć z zewnątrz za każdym razem po odblokowaniu z pilota pali się żółty kluczyk co robić proszę o pomoc stosowałem się do pomysłu kolegi wd 40 nie pomogło trzaskając drzwiami nie po mogło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności