Skocz do zawartości
german21

wymiana/ naprawa tłumika

Rekomendowane odpowiedzi

Czy aby naprawić/wymienić tłumik środkowy należy go wycinać? bo nie ma opcji go wyjąć chyba ze wyjąć belkę tylną. Nie ma łączeń na śruby. Ma ktoś jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie ma łączeń, trzeba ciąc... u tłumikarzy są specjalne złączki o róznych długosciach i srednicach.

Wymiana jest bardzo prosta, kupujesz nowy, zaznaczasz na starych rurach gdzie ciąc i wycinasz gada. wsadzasz nowy tłumik uprzednio zakładajac złaczki, nasuwasz na miejsce łaczenia i skręcasz...

ot cała filozofia.

potrzebny jest kanał i kątówka z fleksem...(cienka tarcza specjalnie do ciecia matalu) bądz chęci, brzeszczot, rękawiczki i upór.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
potrzebny jest kanał i kątówka z fleksem...(cienka tarcza specjalnie do ciecia matalu) bądz chęci, brzeszczot, rękawiczki i upór.....

 

za 20-30zl nie warto sie brudzic i kupowac zlaczek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie wystarczy odkrecić tą blachę co jest przy tylnej belce jako osłona? Tłumik powinien wyjść bez ciecia. Jak sobie wyobrażasz włożenie nowego tłumika, skoro stary byś pociał żeby go wyjać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy aby naprawić/wymienić tłumik środkowy należy go wycinać? bo nie ma opcji go wyjąć chyba ze wyjąć belkę tylną. Nie ma łączeń na śruby. Ma ktoś jakiś pomysł?

 

Kupujesz nowy-taki jaki ma być,wycinasz dokładnie w tych miejscach co masz wyciąć-możesz spradzić według nowego tłumika,wspawujesz nowy i jest :ok Wszystko w temacie.Żadnych napraw,łatania-to jest dobre na max miesiąc bo i tak się rozsypie po jakimś czasie ;) Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam się zastanawiam jak włożyli tam ten tłumik, też rozważałem odgięcie/ demontaż tych blach co chronią przed nagrzewaniem ale wysuwając tłumik do tyłu bak zajmuje zbyt dużo miejsca, natomiast próbując do przodu to tłumik końcowy na pewno się nie zmieści między belką a podwoziem. Możliwe że był w fabryce montowany przed założeniem zawieszenia i im nie sprawiło problemu. A orientujecie się w cenach nowego tłumika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możliwe że był w fabryce montowany przed założeniem zawieszenia i im nie sprawiło problemu.

 

No, tak było :)

http://sklep.intercars.com.pl/result1.php?res=1&atg=6789164&art=437504&gen=3436&gru=1201000000&towkod=434208&zdj=0&km=0&typ=5725&wsk=O&lang_id=PL

pierwszy z brzegu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje kotleta.

Jako że mam do wymiany środkowy tłumik w moim b5 to jakiej firmy najlepiej wybrać aby posłużył dłużej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie ma sensu kupować bosala lub walkera za ok 500zł.

Większość kupuje w granicach 200zł. Ja np. Kupiełem ten jakiś puciennik czy jak mu tam :P 3-4 lata polatasz na takim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Większość kupuje w granicach 200zł. Ja np. Kupiełem ten jakiś puciennik czy jak mu tam 3-4 lata polatasz na takim.

 

Dzięki za odpowiedz ;)

Na taki się właśnie zdecyduje bo też nie uśmiecha mi się tyle kasy na wydech wydawać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We wrześniu wymieniałem środkowy,zakupiłem firmy Asmet o symbolu 04.077 za 266 zł. Jak na razie cisza i tak jak napisał Przemek-83 powinien 3-4 lata wytrzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to, że asmet niczym się nie różni od puciennika oprócz ceny :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności