Skocz do zawartości
Jacekp14_2005

zacięły się tylne drzwi- jak otworzyc żeby zdjąc tapicerkę?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, centralny zamek otwiera i zamyka wszystkie drzwi, a tylnych prawych nie da rady otworzyc mimo że kołek wychodzi jak w pozostałych, ani od środka ani z zewnątrz.

 

Trzeba ściągnąc tapicerkę ,tylko nie ma jak odkręcic dolnych wkrętów na zamkniętych drzwiach.

 

Może macie jakiś pomysł jak to otworzyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj otworzyć auto (zamek) jak masz podciągniętą klamkę zewnętrzną lub wewnętrzną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mi przychodzi do głowy to otworzyć przednie drzwi i odkręcić zawiasy (dostęp jest dobry) kilka śrub od zewnątrz i od wewnątrz w słupku (zdejmij tapicerkę), wtedy może się odchylą na tyle aby odkręcić śrubki od tapicerki. Pamiętaj o wypięciu przewodów ze słupka. Nie jestem pewien co to da gdy zdejmiesz tapicerkę ale próbuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi się kiedyś przycięły tylne prawe drzwi w sedanie ale problem minął po kilkukrotnym zamykaniu i otwieraniu centrala przy podniesionej wewnętrznej klamce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim zaczniesz cokolwiek rozbebeszać po prostu wstw samochód na noc do garazu. Miałem podobny problem, ani od środka ani od zewnątrz otworzyć się nie dało. Z tym, ze u mnie był dodatkowo problem z tesciową uwięzioną we wnętrzu, pozostawienie jej do wiosny nie wchodziło w grę - zapaskudziłaby mi tapicerkę. Wyszła przodem (ma szczęście że gibka sztuka jest) a samochód postał kilkanasicie godzin w cieple i coś puściło. Dodam, że na dwozre wcale mrozu nie było. Ot coś zgestniało i mimo oznak otwrtych drzwi były zaryglowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się wykręcic wkręt przy progu przy zamkniętych drzwiach, zdjąłem tapicerkę ,odkręciłem blachę alu. opusciłem szybę - i nie wiem jak ją odblokowac od prowadnika bo trzyma całą blachę przed ściągnięciem.

 

A drzwi dalej nie idzie otworzyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wolwerin

Przykręć blachę na miejsce.

Przez duży okrągły otwór na środku blachy zobaczysz mocowanie szyby do prowadnicy (trzeba odpowiednio opuścić szybę)

Mocowanie to 2 plastikowe tulejki. musisz wyjąć wewnętrzną a potem zewnętrzną tulejkę i podnieść szybę ręcznie. (najlepiej rozwiercić małą tulejkę a potem wstawić nową)

Wtedy możesz wyjąć blachę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwierciłem mniejszą tulejkę ,ta większa wyszła zdjąłem szybę,blacha dużo więcej się odchyliła ale trzyma ją mocowanie plastikowe centralnego zamka- jest zgrzane do blachy,

 

Przesuwam głębiej to cięgno które ciągnie linka od klamki zewn. i dalej nie idzie drzwi otworzyc,

 

Czy ktoś wie jak odbezpieczyc zamek(które cięgno i gdzie pociągnąc żeby odpuścił )?

 

CHyba będę miał pierwszą b5 tkę trzydrzwiową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś ma wymontowany zamek(np.do sprzedania) i mógłby zrobic jakąś fotkę z dobrym zbliżeniem cięgienek

 

Chodzi o tylny mechanizm.(Byłem u mechanika i powiedział że kiedyś odblokował taki zamek ale nie pamięta jak to zrobił - cienkim wkrętakiem gdzieś poruszał.Ale nie miał czasu dzisiaj posiedziec przy moim.

 

Pomóżcie jak możecie. :padam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij tapicerkę drzwi i mocno pociągnij za cięgiełko otwierania. Linka od chromowanej klameczki pewnie spadła z klameczki dlatego nie łapie.

 

Nastepnie odkręć wkręt tors pod uszczelką z boku drzwi (rys. poz. 4) blokadę klamki. (rys. poz. 3) i podciągnij do siebie o kilka ząbków TO cięgiełko do siebie.

 

Tu są fotki demontażu Drzwi:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w serwisie VW ,chcieli żebym zostawił auto na ok godzinę - 180 zł.

Ale dostałem zamek - od sedana pasuje,

Udało mi się otworzyc drzwi - postukałem małym młotkiem po zamku od środka i puściło.

 

Wymieniłem i jesst ok.

 

Rozebrałem stary mój zamek i znam przyczynę dlaczego nie chciał odpuścic.

Na zimnie smar w środku zgęstniał i jedna dźwigienka nie cofała się .

 

Najczęściej się to objawia jak na zamkniętym zamku pociągniesz za klamkę to po odryglowaniu nie chcą się otwierac przez jakiś czas.

 

Mam obcykane rozbieranie drzwi do perfekcji (tylnych)

Jak potrzeba służę pomocą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zanim otworzę tylne drzwi muszę puknąć ręką koło zamka - co to może być za defekt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyczyną może byc ; 1 - zacinająca się przesuwka (gęsty smar) lub 2 - za mocno naprężona linka od klamki zewnętrznej.

 

Spróbuję jutro zrobic zdjęcie i opisac jak to działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może czymś psiuknąć? Jeśli tak to gdzie?

Pozdrawiam.

Bo jak nie to śmiesznie wygląda - podchodzę puknę w drzwi i się przez parę minut normalnie otwierają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

psikanie z zewnątrz nic nie da, przesuwka która się blokuje jest od wewn.strony zamka, trzeba by rozebrac drzwi i sam zamek - umyc benzynką i zapsikac WD 40,

 

Dodał bym zdjęcia wnętrza zamka ale nie mogę dołączyc pliku ze zdjęciem - może ktoś podpowie jak to zrobic.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zółty długi plastik wchodzi między dwie przesuwki , zamykając drzwi centralnym powodujemy przesunięcie dźwigni R wraz z żółtym plastikiem do góry, ciągnąc za klamkę przy zamkniętym aucie powodujemy popchnięcie górnej przesuwki w prawo - i jeżeli nie powróci ona do położenia pierwotnego (zablokowana na skutek gęstego smaru) to przy otwieraniu żółty plastik nie wejdzie między przesuwki i nie otworzymy drzwi.

Wystarczy przy puszczonych klamkach puknąc młotkiem najlepiej w zamek od wewn. strony drzwi - i przesuwka górna odblokuje się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość karolczak
:rotfl: Jacekp14_2005 dziekuje bardzo za wszelkie opisy . To co napisałes pomogło mi rozwiązać moj problem zamnknietych dzwi. pukałem stukałem waliłem i wd 40 i nic powodem było to co napisałes cyt: "2 - za mocno naprężona linka od klamki zewnętrznej" wczesniej ja naprezyłem bo sadziłem ze klamka bedzie lepiej działac i to przez nia nie mogłem otworzyć. poluzowałem linkę i otworzył odrazu. Dzięki Dzięki Dzięki Dzięki Dzięki Dzięki Dzięki Dzięki Dzięki Dzięki :rotfl::hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy zablokują wam się drzwi, zanim zaczniecie coś rozkręcać i stukać młotkami spróbujcie mocno docisnąć je (tak jakbyście próbowali domknąć) aż usłyszycie pyknięcie i już drzwi powinny być odblokowane. U mnie to zadziałało.

 

Po zaryglowaniu nie można ciągnąć za klamkę (np. w celu sprawdzenia czy zamknięte) bo przez to się często blokują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam podobny problem z zablokowanymi tylnymi drzwiami i co gorsze stukanie i inne sposoby nic nie dają... a rozkręcanie daje mi się tyko do etapu odkręcenia blachy pod tapicerką i dalej staje bo nie mam jak odkręcić samego zamka.... (drzwi zamknięte) a nie mam jak się dostać by od zewnętrznej klamki spuścić troszkę... linki czy znacie inny sposób na otwarcie drzwi?? pomocy a dodam to passat b5 combi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności