Skocz do zawartości
dorka14

Skrzypienie z przodu z prawej strony

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni skrzypi mi z przodu prawej strony ,odgłos sie wydobywa z nad koła,czy ktoś mi by powiedzial co to może byc bo jedni mówia ze brak smarowania w tych gumach od amortyzatorów a drudzy ze to wachacz.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sprężynę w zawieszeniu. Miałem takie objawy jak mi sprężyna pękła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wachacze można zdiagnozować wystarczy złapać za nie i po kręcić w lewo i prawo jeśli sie da to do wymiany

a z opisu wynika raczej łożysko amorka ci hałasuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź swożeń. Mi tak robiło ( VW T4 1999r) jak jechałem po koleinach albo na zakrętach ;) P.S. Drugi raz mi zaczął robić to samo :) A lewa jeszcze jest ok ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej zdejmij koło i sam sprawdź wizualnie bo inaczej to będziemy zgadywać co to może być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorota to guma(odboje) amortyzatora też tak mam skrzypi jak stara szafa u babci.Niedługo czekam mnie wymiana amorków także zmuszony jestem jak na razie słuchać skrzeczenia gum i żony:nono

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
skrzypi jak stara szafa u babci.

Fajnie ująłeś to skrzypienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak czy inaczej zdejmij koło i sam sprawdź

Marek edytuj posta póki Dorota nie widziała:doh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marek edytuj posta póki Dorota nie widziała

Dorota pewnie już zobaczyła. Dorota przepraszam za swój zwrot do Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dorota pewnie już zobaczyła. Dorota przepraszam za swój zwrot do Ciebie.

77Marek-nic sie nie stało..xD . dzieki za pomysły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj pojezdzić po bruku lub drodze z dziurami. Jeśli postukuje to pewnie górny wachacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od kilku dni skrzypi mi z przodu prawej strony ,odgłos sie wydobywa z nad koła,czy ktoś mi by powiedzial co to może byc bo jedni mówia ze brak smarowania w tych gumach od amortyzatorów a drudzy ze to wachacz.....

 

Przyczyn może być wiele niestety...Do sprawdzenia łożysko amortyzatora,popiskiwać może także łącznik stabilizatora oraz jakiś wahacz.Może to być także odbój (guma) na amortyzatorze

 

 

Spróbuj pojezdzić po bruku lub drodze z dziurami. Jeśli postukuje to pewnie górny wachacz.

 

Na jakiej podstawie twierdzisz że akurat górny?Może to być każdy wahacz po tej stronie...Poprostu odgłos niesie się i dlatego słychac to na górze ;)

 

 

wachacze można zdiagnozować wystarczy złapać za nie i po kręcić w lewo i prawo jeśli sie da to do wymiany

a z opisu wynika raczej łożysko amorka ci hałasuje

 

Przy małym luzie?No raczej niebardzo...Czasem nawet ciężko to stwierdzić na szarpakach a nawet sprawdzając łyżką montażową...A będzie słychać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja mam ten sam problem tez trzeszczy mi z prawej strony zawieszenie jak krece kierownica to odgłos jest z okolicy drążka oraz od górnych wahaczy i nawet trzeszczy jak amortyzatyorem pobujam to sa głosne odgłosy. myslalem zeby strzykawke z igła i oleju troche wstrzyknąc w te gumy od górnych wahaczy i w drązek kierow...jestem obecnie w holandii i niebardzo chce jedzic po mechanikach i narażac sie na koszta...

 

---------- Post added at 14:30 ---------- Previous post was at 12:57 ----------

 

czy moze ktos odpowidziec mi na pytanie ktore wyzej napisałem? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
myslalem zeby strzykawke z igła i oleju troche wstrzyknąc w te gumy od górnych wahaczy i w drązek kierow...jestem obecnie w holandii i niebardzo chce jedzic po mechanikach i narażac sie na koszta...

 

---------- Post added at 14:30 ---------- Previous post was at 12:57 ----------

 

czy moze ktos odpowidziec mi na pytanie ktore wyzej napisałem? pozdrawiam

Sławek dobrze myslisz z tą strzykawką. Ja jej też użyłem i pomogło na pół roku. Wstrzyknąłem olej silnikowy w miejsca łączenia wahaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności