Skocz do zawartości
adamek64

Osłony gumowe przegubu-jakie?

Rekomendowane odpowiedzi

Moglibyście się podzielić swoimi opiniami jakie osłony kupić na przeguby. Zastanawiałem się nad SPIDANEM i LOBO. Jak uważacie czy to dobry wybór czy poszukać innych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osłony to jedno, ale ważny jest także nowy smar do przegubu.

 

Słyszałem opinię, że smar dołączany z gumowymi osłonami

nie należy do najlepszych i warto zastosować lepszy np: Valvoline'a.

 

 

Jak oceniacie smar dołączany do produktów Spidan i Lobro?

Warto coś tutaj kombinować?

Edytowane przez Barth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć jaki smar jest w zestawach. Zestaw taki kosztuje ok 40zł (SPIDAN).

A jakie osłony być polecał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja początkowo kupiłem spidan do konkretnego modelu ale w czasie zakładania u mechanika okazało się ,że przegub nie bardzo chce się rozpiąć i majster zamontował mi takie uniwersalne zakładane bez ściągania przegubu też spidan . Już prawie rok i są w super stanie polecam bo samo założenie to banalnie prosta sprawa najważniejsze ze nie trzeba rozpinać przegubu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka osłona to szybkie i wygodne rozwiązanie, ale

należy rozsądnie ocenić ile przegub mógł zrobić z uszkodzoną osłoną.

 

Jeśli pęknięcie osłony zostało w miarę szybko wykryte,

wtedy można zaryzykować pozostawienie oryginalnego smaru

i tylko założyć wspomnianą osłonę.

 

 

Natomiast jeśli dostał się brud do środka, wtedy

trzeba wyjąć przegub i sprawdzić czy nie powstały luz.

Potem przeczyścić ze starego smaru i nałożyć nowy.

Edytowane przez Barth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spidan i Lóbro to dobre firmy mnie pękła w ubiegłym roku osłona(manszeta) i kupiłem zestaw naprawczy opaski,osłona,smar Lóbro coś koło 38zł i musze przyznać że smar w zestawie był bardzo dobrej jakości także Polecam tego producenta:) co do opasek metalowych zaciskajacych gume to polecam te do np.octavi mechanicy w warsztatach wiedza że normalne obejmy standardowe poprostu pękaja bo zbyt mało miejsca jest miedzy półosia i przegubem i zaciskane miejsce ociera o półos i pęka dlatego polecam pewniejsze gładkie zaciskane maszynką ręczną która po naciągnieciu obejmy ucina opaske która niewystaje manszety.

1016618528.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź Lobro albo Spidan. w komplecie jest smar taki sam jak dostaje się z przegubem i jest bardzo dobry. Co jak co ale na smarze to Lobro nie oszczędza. Nie ma co kombinować. Guma także ta sama co w komplecie z przegubem czyli musi być OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za wypowiedzi. Mam pytanie do "KRIS M" mógłbyś podać linka do nakładanych osłon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat jak najbardziej aktualny bo wymieniałem osłonę 5 dni temu padło na LOBRO zestaw zakupiony u kolegów z forum cena atrakcyjna no i widać ze zestaw dobrej jakości smaru było 2 tubki mechanik mówił ze zakup jak najbardziej trafiony POLECAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast mam złe doświadczenia za Spidan-em, założyłem 5 tys. temu a już widać na gumie takie malutkie ( i płytkie) spękania.

Zestawy (2) na pewno oryginały, guma miękka, podobno występuje też spidan z twardą gumą ale z nim nie miałem do czynienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety osłony te zakupiłem bezpośrednio u mechanika kosztowały ok. 40 zł spróbuje poszukać takich na allegro lub przy okazji podjadę do niego i spytam skąd kupił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę "odgrzeję kotleta",ale słyszeliście może o silikonowych osłonach przegubów???

Ponoć wytrzymują DUŻO dłużej niż "zwykłe" gumowe.Napewno nie twardnieją w zimie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności