Skocz do zawartości
b_lehr

Zamiennik wycieraczki tył do b3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z wycieraczką z tyłu. Już drugi raz ją muszę wymienić. Jak kupiłem auto to już była zepsuta i musiałem kupić nową za 150zł a ostatnio coś ją przyblokowało i znowu się zepsuła. Tak jak w poprzedniej, zatarło się takie specjalne kółko plastikowe wewnątrz obudowy. Może ktoś wie czy z innego VW można dopasować silnik albo może jakoś to kółko naprawic. Do innych aut silniczki są nawet po 40zł a do passata od 150zł.

Czy wie ktoś może czy już ktoś o tym pisał na forum, proszę o linki.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj do warsztatu na forum. Masz tam całą fotorelację o tym jak zregenerować ten silniczek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam cały mechanizm wycieraczki rozebrany z zatartą ośką, kółko jest całe i mogę go sprzedać na części bo kupiłem kompletny za 70 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam sedana i by się taka wycieraczka mi przydała :P w deszczowe dni jest odczuwalny jej brak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam kombi i wyrzucilem ja bo mnie zloscila snieg nierowno spadal z szyby :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kółko jest całe i mogę go sprzedać na części
a ile chcesz za takie kółko? Mam rozumieć że jest w 100% całe? Chodzi o to czy nie ma rowku na ząbkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. również mam mechanizm wycieraczki na pozbyciu, razem z silniczkiem, jestem w trakcie regeneracji tego trzepienia, bo był zatarty, ogólnie mechanizm i zębatki sa w dobrym stanie. dam ci znać niedługo, jak skonczę, czy coś z tego będzie. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam kombi i wyrzucilem ja bo mnie zloscila snieg nierowno spadal z szyby

 

 

No szczerze gratuluje pomysłu a wiesz że mogą Ci za to dowód zabrać? albo mandacik? nawet za brak spryskiwacza... A swoją drogą po to fabryka tam to dała żeby polepszyć widoczność a nie żeby to wyrzucać ... Pozdrawiam...

 

Żeby nie zbaczać z tematu ... Miałem ten problem (chyba wszyscy w b3/b4 kombi go mieli /mają) wyciągnąłem silniczek rozebrałem wyczyściłem szczotką drucianą i spryskałem wd-40 rozruszałem i chodzi jak nowy ;)

Edytowane przez tkaczu18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No szczerze gratuluje pomysłu a wiesz że mogą Ci za to dowód zabrać? albo mandacik? nawet za brak spryskiwacza... A swoją drogą po to fabryka tam to dała żeby polepszyć widoczność a nie żeby to wyrzucać ... Pozdrawiam...

 

Nie do końca jest tak jak napisałeś...Każdy interpretuje przepisy na swój sposób-podaj mi dokładnie gdzie jest napisane że musisz mieć tylną wycieraczkę.Po co Ci ona jeżeli np. masz całkiem przyciemnioną szybę (możesz mieć) przez którą i tak nic nie widzisz :D a masz obydwa boczne lusterka.Diagnosta na stacji kontroli powiedział mi że nie muszę mieć tej wycieraczki-nie korzystam z niej w ogóle dlatego poleci w najbliższym czasie,a nawet ze środkowego lusterka też nie używam-tylko boczne.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

---------- Post added at 06:04 ---------- Previous post was at 06:02 ----------

 

a ile chcesz za takie kółko? Mam rozumieć że jest w 100% całe? Chodzi o to czy nie ma rowku na ząbkach.

Sprawdz PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No szczerze gratuluje pomysłu a wiesz że mogą Ci za to dowód zabrać? albo mandacik? nawet za brak spryskiwacza... A swoją drogą po to fabryka tam to dała żeby polepszyć widoczność a nie żeby to wyrzucać ..

 

rozumiem ze kierowcy tirów tez musza miec wycieraczki na tylnej naczepie i do tego szybe jeszcze zeby wszystko widzieli:) aa i o spryskiwaczach w naczepach zapomnialem

To byl drastyczny przyklad ale np berlingo jesli nie ma z tylu szyb to tez nie ma wycieraczek

Jakby byl przepis ze trzeba ja miec to by byla a obowiazkowe sa lusterka boczne wiec wycieraczja poleciala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam wycieraczke tylna sprawna ale spryskiwacz z tylu nie dziala:dolamam,sprawdzilem przewod zasilajacy i jest drozny jak jest odpiety to "sika" z niego jak podepne do spryskiwacza to "kicha" a spryskiwacz tez drozny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale nic z tego, zdjąłem zebatkę i jest wytarta, nie nadaje się juz do niczego. Z tego co widzę, to Twoje miasto to Wadowice, mieszkam niedaleko, bo w Zagórniku, jak coś to daj znać, zawsze można coś pokombinować. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!trochę po faworach się zorientowałem widzę,no od niedawna mam passka,więc do meritum mam ten sam problem z silniczkiem od wycieraczki,roznitowaliśmy go po czym zobaczyliśmy że tryby nie nadają się do niczego,więc gdyby ktoś miał takowy silniczek na zbyciu to jestem zainteresowany:fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam!trochę po faworach się zorientowałem widzę,no od niedawna mam passka,więc do meritum mam ten sam problem z silniczkiem od wycieraczki,roznitowaliśmy go po czym zobaczyliśmy że tryby nie nadają się do niczego,więc gdyby ktoś miał takowy silniczek na zbyciu to jestem zainteresowany

takie rzeczy piszemy tu:

http://forum.vw-passat.pl/forumdisplay.php?f=64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko,świeży jestem i próbuje ogarnąć temat no i wóz żeby był git malina,dzieki:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności