Skocz do zawartości
makeć

immobilaizer i jeszcze parę błędów :(

Rekomendowane odpowiedzi

parę błędów do wyjaśnienia :(

25 -immobilizer taki monit:

Control Module Part Number: Bitte Adress

Component and/or Version: e 17 eingeben

Software Coding:

Work Shop Code:

No Faults Found

or DTCs not supported by controller

a communication error ocurred

17-nstruments jest ok,odczytany adres i zero błędów.

co mam z tym zrobić ?mogę skasować ten błąd,nic się nie stanie ?

 

A co się dzieje przy ksenonach ?:

Control Module Part Number: 4Z7 907 357

Component and/or Version: dynamische LWR D07

Software Coding: 00007

Work Shop Code: WSC 05311

1 Fault Found:

01535 - Control Circuit for Right Headlight Range Adjusting Motor (V49)

30-00 - Open or Short to B+

 

Control Module Part Number: 4Z7 907 357

Component and/or Version: dynamische LWR D07

Software Coding: 00007

Work Shop Code: WSC 05311

1 Fault Found:

01534 - Control Circuit for Left Headlight Range Adjusting Motor (V48)

30-10 - Open or Short to B+ - Intermittent

 

Klimatronic:

Control Module Part Number: 3B1 907 044 H

Component and/or Version: CLIMATRONIC B5GP 0008

Software Coding: 17000

Work Shop Code: WSC 05311

1 Fault Found:

01272 - Positioning Motor for Central Flap (V70)

35-10 - - - Intermittent

 

Control Module Part Number: 3B1 907 044 H

Component and/or Version: CLIMATRONIC B5GP 0008

Software Coding: 17000

Work Shop Code: WSC 05311

1 Fault Found:

01271 - Positioning Motor for Temperature Flap (V68)

35-00 - -

Nie znalazłem tych błędów nigdzie w opisie kodów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale się narobiło :kwasny:

 

- skasuj to wszystko w chole...... i pokaż to co nie daje się skasować

lub wyskakuje ponownie

 

Climatronic opisałem w Climatronic (V70) i (V68)

DTCs na razie olejemy

Ksenony jak by nie miały prawidłowego pozycjonowania coś jest chyba na kablach ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak:

Climatronic po uruchomieniu auta powraca błąd :

Control Module Part Number: 3B1 907 044 H

Component and/or Version: CLIMATRONIC B5GP 0008

Software Coding: 17000

Work Shop Code: WSC 05311

1 Fault Found:

01272 - Positioning Motor for Central Flap (V70)

35-10 - - - Intermittent

to mnie tak nie martwi, już opis znalazłem-wymiana czy naprawa V70 ?(słyszałem już ,że często lubi siadać)

Klima działa i to nie jest takie odczuwalne-ale zrobić trzeba.

 

xenony :

Control Module Part Number: 4Z7 907 357

Component and/or Version: dynamische LWR D07

Software Coding: 00007

Work Shop Code: WSC 05311

1 Fault Found:

01534 - Control Circuit for Left Headlight Range Adjusting Motor (V48)

30-00 - Open or Short to B+

w/w błąd nie daje się skasować.

 

a co z tym 25-immobilaizerem ?? Bitte Adress,e 17 eingeben??W ogóle nie daje się skasować.or DTCs not supported by controller a communication error ocurred chyba fejs nie ma połączenia wystarczającego (nie mam hex-can)? A może to ma coś wspólnego z tym ,że któregoś pięknego dnia zastałem otwarte auto na parkingu? :(

17-Instruments-Control Module Part Number: 3B0 920 847 E

Component and/or Version: KOMBI+WEGFAHRSP VDO V08

Software Coding: 21115

Work Shop Code: WSC 00000

Additional Info: WVWZZZxxxxxxxxxxx VWxxxxxxxxxxxxx

No fault code found.

 

i tak przy okazji ,jeżeli skasuje w nawigacji błędy nie stracę polskiego lektora i menu ?? :zawstydzony:

jeden to nieznany :65535- 00-00-i ten mnie bardziej zastanawia.

drugi:00481 - Control Module for Traffic Radio (J559)

49-00 - No Communications

Marek dzięki za zainteresowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Climatronic 1 Fault Found:

01272 - Positioning Motor for Central Flap (V70)

35-10 - - - Intermittent

 

V70 Jest to mechanizm klapki nawiewu na wejściu zaraz pod filtrem powietrza, może być uszkodzony mechanizm silniczka klapy albo coś blokuje ten mechanizm i nie dochodzi do punktu krańcowego. Wykręć: schowek > wentylator - zobacz czy się porusza klapka obieg zamknięty.

 

img78977gb.th.jpg img78693wp.th.jpg img78464py.th.jpg

 

xenony: 1 Fault Found:

01534 - Control Circuit for Left Headlight Range Adjusting Motor (V48)

30-00 - Open or Short to B+

w/w błąd nie daje się skasować.

 

Może być gdzieś zwarcie na kablach B+. Mechanizm silniczka poziomowania nie działa prawidłowo V48. Błąd nie daje się skasować ponieważ system nie przyjmie instalacji pod zwarciem do czasu naprawy.

 

25-immobilaizer

Bitte Adress,e 17 eingeben??W ogóle nie daje się skasować.

or DTCs not supported by controller a communication error ocurred

 

chyba fejs nie ma połączenia wystarczającego (nie mam hex-can)? A może to ma coś wspólnego z tym ,że któregoś pięknego dnia zastałem otwarte auto na parkingu?

17-Instruments-Control Module Part Number: 3B0 920 847 E

Component and/or Version: KOMBI+WEGFAHRSP VDO V08

Software Coding: 21115

Work Shop Code: WSC 00000

Additional Info: WVWZZZxxxxxxxxxxx VWxxxxxxxxxxxxx

 

Tu będzie zabawa (nie wiem co tam ktoś namieszał) ale normalnym fejsikiem tego nie zrobisz niestety do takich ustawień to HEX to minimum musi polecieć po magistrali CANowskiej. Prawdopodobnie wykasowany jest Immobiliser czyli wogule nie reaguje na żaden kluczyk. Może być również zablokowany dostęp do sterownika ze względu na ingerencję przez nieuprawnioną osobę - złe kodowanie i sterownik wywala.

 

65535 Uszkodzony komputer sterujący zestawu wskaźników

- Uszkodzony układ elektroniczny w zestawie wskaźników tablicy przyrządów.

- Występuje ciągłe świecenie się lampki sygnalizacyjnej immobilisera (wymienić zestaw wskaźników na nowy)

 

Musisz sprawdzić co się dzieje w [17] w blokach wartosci mierzonych:

[08] Odczytywanie bloku, wskazanie na wyświetlaczu:

(1 do 4 = pola wskazań) [ 1 ] ....... [ 2 ] ....... [ 3 ] ....... [ 4 ]

 

[022]

1 - rozruch silnika uprawniony (wartość 0=nie, 1=tak)

2 - komputer sterujący silnikiem odpowiada (wartość 0=nie, 1=tak)

3 - prawidłowy stan kluczyka zapłonu (wartość 0=nie, 1=tak)

4 - liczba przyuczonych kluczyków. (wartość 0=minimalnie, 8=max)

 

[023]

1 - kod zmienny uprawniony (wartość 0=nie, 1=tak)

2 - status kluczyka (Transponder) (wartość 0=nie, 1=tak)

3 - kod stały uprawniony (wartość 0=nie, 1=tak)

4 - status immobilisera (4=ponowna obsługa, 5=obsługa zablokowana, 6=immobiliser dopasowany, 7=przyuczanie kluczyków aktywne)

 

[025]

1 - komunikacja CAN do komputera sterującego silnikiem (wartość 0=nie, 1=tak)

 

1 W celu wyeliminowania pomyłek i nieprawidłowych wprowadzeń, określić 14-miejscowy numer identyfikacyjny zestawu wskaźników tablicy przyrządów tylko poprzez odczytanie vwersji komputera sterującego za pomocą testera usterek V.A.G 1551. Odczytać u importera za pomocą numeru identyfilacyjnego potrzebny do dopasowania 4-miejscowy ukryty numer.

2 Jeżeli wymieniany ma być zestaw wskaźników tablicy przyrządów, do dopasowania musi zostać użyty ukryty numer starego zestawu wskaźników. Jeżeli wymieniono wszystkie komponenty, należy zastosować ukryty numer nowego zestawu wskaźników.

3 Do każdego zestawu wskaźników tablicy przyrządów przyporządkowany jest własny numer ukryty.

 

00481 - Control Module for Traffic Radio (J559)

49-00 - No Communications czyli brak komunikacji najlepiej sprawdzić instalację czy coś nie jest odłączone (urwane)

 

Generalnie powiem TAK

Jeśli miałeś włamanie przez nieupoważnioną osobę to można tu spodziewać się różnych niewiadomych (może być sporo przyczyn o których nie wiemy) - nie można tu jednoznacznie stwierdzić czy:

- uszkodzony jest sterownik lub instalacja do niego

- rozkodowany (zablokowany) lub źle zakodowany

 

W takim przypadku trzeba dochodzić co jest nie tak biorąc pod uwagę wszystkie możliwe przyczyny również te niekonwencjonalne. :zalamany:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod nawigację mam podłączoną zmieniarkę,czasami monituje o braku CD.Skasowałem błąd i powrócił dopiero jak zacząłem często(dla testu) zmieniać płyty-(00481_49-00 - No Communications) - i stąd chyba ten błąd?może kabel?

Prawdopodobnie wykasowany jest Immobiliser czyli wogule nie reaguje na żaden kluczyk.
-auto odpalam bieżącym i zapasem,kontrolka immo gaśnie parę sekund po włączeniu zapłonu-czyli może być,że go nie ma ?

17-instruments [08] mówi:

022- 1 1 1 2

023- 1 1 1 6

025- 1 N\A N\A N\A

Additional Info: WVWZZZxxxxxxxxxxx VWxxxxxxxxxxxxx-te ixy celowo wstawiłem tu są pełne numery. :|

 

klima i xenony - :padam: dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kontrolka immo gaśnie parę sekund po włączeniu zapłonu

Czyli = OK

 

17-instruments [08]:

022- 1 1 1 2

1 - rozruch silnika uprawniony (wartość 1=tak)

2 - komputer sterujący silnikiem odpowiada (wartość 1=tak)

3 - prawidłowy stan kluczyka zapłonu (wartość 1=tak)

4 - liczba przyuczonych kluczyków. (zakodowane 2 kluczyki)

Czyli = OK

 

023- 1 1 1 6

1 - kod zmienny uprawniony (wartość 1=tak)

2 - status kluczyka (Transponder) (wartość 1=tak)

3 - kod stały uprawniony (wartość 1=tak)

4 - status immobilisera (6=immobiliser dopasowany)

Czyli = OK

 

025- 1 N\A N\A N\A

1 - komunikacja CAN do komputera sterującego silnikiem (wartość 1=tak)

Czyli = OK

 

Czyli jednym słowem Immo jest OK

Sprawa się wyjaśniła. Kasuj DTC idzie również po magistrali can więc może to być również błąd fejsa i dlatego pewnie nie może się połaczyć?? ale po skasowaniu nie będzie problemu.

 

img7839aanm0.th.jpg

 

Chyba już wszystko naprawione 200.- proszę do kasy :hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mogę skasować DTC swoim fejsem w wersji którą posiadam 311-2.

Bez HEX-CAN się nie obejdzie.Uderzam do yassek,

Marek, dziękuje bardzo za pomoc. :padam:

nr konta już widzę u siebie na PW ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to prawie jesteśmy na końcówce ;)

 

[01] OK

[08] Sprawdzić te silniczki od klap lub kostki

[17] OK

[19] OK

[25] OK

[55] zwarcie do plusa silniczki poziomowania Motor (V48) (V49)

(prawdopodobnie gdzieś na wiązce do lamp bo problem jest z obydwoma)

[56] Trzeba zobaczyć wtyczki lub przewody do radia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[56] Trzeba zobaczyć wtyczki lub przewody do radia
-Sprawdzę.Na parę dni odłączę zmieniarkę,radio gra ,navi chodzi bez zastrzeżeń.Menu i lektor PL po skasowaniu alarmu nie uciekł ;) .
[55] zwarcie do plusa silniczki poziomowania Motor (V48) (V49)
-Sprawdzę.Numer części vag (Control Module Part Number) wskazuje na regulator zasięgu ?rozumiem,że to co z nim związane -też(mogę go wykluczyć?).
[08] Sprawdzić te silniczki od klap lub kostki
-Sprawdzę.Miałem przeboje z klimą od zakupu auta i tak uważam za sukces,że chodzi(pęknięty "dolot" do skraplacza załatwił sprężarkę .załatwiony zawór rozprężny a dla świętego spokoju wymieniłem osuszacz-w/w wymienione).Najbliższy weekend biorę się za demontaż

Przy 08 i 55 ohmomierz pewnie mi pomoże?jakieś wartości?

 

dzięki za cierpliwość-ale wiadomo jak podchodzą do tego w serwisach :zdegustowany: a dla takich ludzi co tyle wiedzy przekazują należy się szacunek :padam:

nie słodzę- ... -szacuneczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy 08 i 55 ohmomierz pewnie mi pomoże?jakieś wartości?

[08] Tu raczej bardziej VAG się przyda, można wykonywać wsystkie opracje na otwartum sercu czyli cały czas VAG gada i testuje podczas naprawy.

 

Można włączyć test Climatronica [Output Test -03] Climartonic sam sobie wszystko będzie włączał i załączał, na końcu testu wyjdzie błąd na VAGu bo nie pracuje sprężarka i autko stoi - spokojnie można go sksować.

 

Można również obserwować wszystkie położenia danego modułu tak jak w silniku, klapka tu klapka tam. Możesz się pobawić sterowaniem przez laptopa jak samochodzikiem na radio.

 

Podczas ustawiania wszystkich silników regulacyjnych w położeniu końcowym, komputer sterujący J255 elektronicznym układem klimatyzacji zapamiętuje wartość potencjometru i przyjmuje takie ustawienie podstawowe dla wszystkich silników regulacyjnych.

 

Ruchy czterech silników regulacyjnych mogą być obserwowane na wyświetlaczu. Zmiany wartości tylnego cięgna nie dają jednak wskazówek odnośnie uszkodzonego silnika regulacyjnego. Przy wskazaniu 0 regulacje podstawowe są zakończone. Usterki wykryte przez system są zapamiętane w pamięci usterek.

 

[08] Również możesz wykonać pomiar wszystkich bloków [Meas Block -08] > [000]

 

itd....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz już pewnie zaczynasz rozmieć dlaczego warto kupować dobrego fejsa - nie tego najtańszego :rotfl:

on taki najtańszy to nie był (autosoft ),widziałem tańsze,a z drugiej strony patrząc to może jest bezpieczniejszy :hyhy: , kto wie...zawsze istnieje ryzyko ,że po zakupie hex-a nie pozostanie mi nic innego jak załadować auto na lawetę i do stolicy :rotfl: ,i nie będzie mi nr konta potrzebny :)

pozwolę sobie zacytować bardzo fajną wypowiedź marcino, z innego postu w temacie.

Panowie,

przecież nie każdy musi być odrazu zawodowcem..gdyby każdy miał taką wiedzę jak choćby HHA, to jego warsztat nie miał by racji bytu...a tak prosperuje dobrze(czytając wypowiedzi innych) i ja np. żałuję, że nie ma jakieś filii w Stolicy :hurra:

Pogódźmy się z faktem, że jedni mają wiedzę w jednej dziedzinie a drudzy w innej i właśnie po to jest m.in. to forum, żeby się tą wiedzą dzielić.

Ja jestem laikiem - "hobbystą" i jest z tym mi dobrze - bo nawet jakbym coś tam wiedział to wolę pojechać do dobrego warsztatu i mieć coś zrobione na 100% a nie na mi się wydaje...

stąd też uważam, że fejsy jakie prezentuje VW1.8T, są ok dla więkoszości z nas - zwykłych uzytkowników Passatów wszelkiej maści, tzn wystarczające do diagnozy problemu i udania się na naprawę do warsztatu (dobrego) :ok:

 

pozdrawiam

 

Całkowicie się z tym zgadzam, jak najbardziej, ale cóż , czasem musi być ten pierwszy raz ;)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Blok 000 - zaczekaj aż wszystkie wartości zejdą do zera i zrób [Adaptację -10]

Chanel 00 [Test] > [save] - (czyli przywróć ustawienia fabryczne) to czasem pomaga na sporo dolegliwości.

no i pomogło błąd nie powraca :)

czy ta operacja dotyczy tylko klimatronika ? , gdzie można by było jeszcze ją wykorzystać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
że po zakupie hex-a nie pozostanie mi nic innego jak załadować auto na lawetę i do stolicy

 

To akurat jest na odwrót :rotfl: HEX prowadzi cie za rączkę przez wszystkie operacje na otwrtym sercu. Te specjalne informacje na piaskowym polu to właśnie informacje dotyczące: aktualnych wartości, potrzebne kody do prawidłowego kodowania/logowania oraz inne możliwości bezpiecznego przekodowania lub zaprogramowania sterowników.

This function is only available when using a HEX Interface.

 

vagcommeasblock020wf.th.png vagcommeasblock037tp.th.png vagcomadaptation020oj.th.png

 

vagcomreode023px.th.png vagcomautoscanclearall9gg.th.png vagcomaccelerationne7.th.png

 

Zobacz u siebie czy pokazują Ci się takie informacje po najechaniu na każdy parametr. To zobaczysz że brakuje tam Specjalnej Książki Serwisowej (wielkości książki tel.) w której te informacje trzeba sobie znaleźć i odpowiednio zweryfikować i dopiero wprowadzić. Tu w HEXie masz całą instrukcję krok po kroku po najechaniu paluchem na dane okienko (sama się pokazuje i wyświetla wszystkie informacje) Hex do tego ma bardzo dużo różnych ciekawych nowych funkcji :ok:

 

czy ta operacja dotyczy tylko klimatronika ?

Ta dotyczyła akurat tego konkretnego przypadku, ale takich specjalnych operacji jest bardzo dużo dla wielu różnych modułów/bloków - ale niestety to są tematy dla zawodowców...

przecież nie każdy musi być odrazu zawodowcem..gdyby każdy miał taką wiedzę jak choćby HHA, to jego warsztat nie miał by racji bytu

I tu jest chyba rozwiązanie tego całego tematu :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zobacz u siebie czy pokazują Ci się takie informacje po najechaniu na każdy parametr.

Dzięki yassek już się pokazują :cwaniak: ale jest rzecz , która mnie zmartwiła,po wykonaniu testu tradycyjne okienko informujące o statusie i :

port status: OK

interface: FUND

type: Ross-Tech HEX-USB+CAN

wersion: 1.65

status: Ready

K1: OK

K2: OK

CAN : NOT READY - :zalamany:

HEX to minimum musi polecieć po magistrali CANowskiej.

yassek podpowiada,że moje autko może nie mieć linii CAN.

Czyli TO się potwierdza ? mam za stare auto :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
yassek podpowiada,że moje autko może nie mieć linii CAN.

Czyli TO się potwierdza ? mam za stare auto :(

Miałem na myśli ze nie masz pełnego CANa. To sie jakoś zwie jak bezposrednie połączenie CAN. Marku popraw jak sie mylę :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fejs się łączy z magistrają tylko wyświetla tą głupotę nie wiem dlaczego ??

 

Jedynie status OK na pełnym CANie łaczył się ale dopiero z 3C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności