Skocz do zawartości
Stochastic

Co to za element? Jeden z gumowych weży...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam pewne pytanie. Co to za element i czego on jest częścią? Chodzi o to co jest w kółku. To taki poskręcany wężyk o zróżnicowanej średnicy. Nie wiem, czy nie jest to przedłużenie węża wychodzącego od serwa? Nie chcę za głęboko wchodzić w mechanikę, dlatego pytam Was, doświadczonych! Ale dlaczego pytam? Ano, dlatego, że jakiś czas temu zauważyłem, że tam gdzie jest obszar w kółku, to jest jakby mała dziurka i pewnego dnia zobaczyłem na kolektorze ssącym taki jakby ślad od oleju, takie bryźnięcie olejem pod ciśnieniem. I nie wiem, czy to nie z tej dziurki bryznęło na kolektor dolotowy, poza tym dalej ten wężyk dochodzi do kolektora ssącego w pobliże przepustnicy i cały ten wężyk był tłusty od oleju. Czy w tym czymś (wężyku) jest olej? Skąd tam mogła wziąć się ta dziurka i czy muszę to wymieniać?

 

 

img9662n.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy to przypadkiem nie odma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, ale ja nie znam się na mechanice. Odma, to nie jest ta metalowa rurka, która idzie od strony turbodoładowania i dookoła silnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możliwe, ale ja nie znam się na mechanice. Odma, to nie jest ta metalowa rurka, która idzie od strony turbodoładowania i dookoła silnika?

 

Sama odma jest przy bloku silnika,niektórzy mylą ją z wężem,który tak właśnie nazywają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk_, to nie jest mylenie, tylko zwyczajne uproszczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to wąż odmy.Co do wymiany skoro jest uszkodzony trzeba wymienić.Z biegiem czasu dziurka zrobi się większa.A gdy będzie większa skutkiem będzie nie stabilna praca silnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w tej całej odmie jest olej, czy jak jest tam olej, to jest źle? Czy tak ma byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli się nie mylę, to możesz odpiąć go bez ryzyka większych wycieków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odma jest to przewód odpowietrzający skrzynię korbową silnika. jesli oleju nie ma za duzo to normalnqa sprawa. Warto wymienic poniewaz bedziesz mial problemy w przyszlosci jesli bedzie zatkana z uszczelniaczami. Oczywiscie wymiana nie poniesie zadnych konsekwencji smialo odpinaj i zakladaj nowa gume.

Pozdro

 

P.S.

Dla potomnych warto poczytac ten artykul

www.motofakty.pl/artykul/zapomniana_odma.html

Edytowane przez cbartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Patryk_, to nie jest mylenie, tylko zwyczajne uproszczenie.

 

Jest: pomiędzy odmą a przewodem odpowietrzającym odmy jest raczej spora różnica :lol Dla przykładu-poniżej foto samej odmy.Pzdr.

odma.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zarówno o samej odmie, jak i przewodzie (najczęściej gumowym) jaki z niej wychodzi zwykło się mówić "odma" - nie ja to uproszczenie wymyśliłem, ale tak się potocznie o połączeniu tych dwóch elementów mówi, mimo że może to wzbudzać śmiech u znawców mechaniki :lol

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zarówno o samej odmie, jak i przewodzie (najczęściej gumowym) jaki z niej wychodzi zwykło się mówić "odma" - nie ja to uproszczenie wymyśliłem, ale tak się potocznie o połączeniu tych dwóch elementów mówi, mimo że może to wzbudzać śmiech u znawców mechaniki :lol

Pozdrawiam.

 

Niby tak,to taka potoczna nazwa...Nieważne,i tak wiemy o co biega :D EOT,pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba będzie w takim razie wymienić ten wężyk. Macie pojęcie jaki koszt i tylko w aso?

 

Tak to wszystko wygląda z dalszej odległości, byście mieli obraz, bo ja nie jestem pewien, czy to odma.

 

img9663e.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trzeba będzie w takim razie wymienić ten wężyk. Macie pojęcie jaki koszt i tylko w aso?

 

Tak to wszystko wygląda z dalszej odległości, byście mieli obraz, bo ja nie jestem pewien, czy to odma.

 

img9663e.th.jpg

 

Co do serwa to nie trafiłeś :D Ale ten wąż o którym mowa wygląda włąśnie na przewód odpowietrzający odmy-dzwoń do ASO to dowiesz się ile u Ciebie kosztuje.Podpowiem Ci że plastikowe kolanko które mam przy samej odmie kosztowało około 120 zeta...Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności