Skocz do zawartości
Gość cinu20

B5 malowanie dolnych czesc zderzaków listew dzwiowych i prog

Rekomendowane odpowiedzi

Gość cinu20

witam mam pytanie do kogos kto malował listwy i dolne czesci zderzaków i progi w kolor nadwoznia oczywisce.jak to wyglada pozniej w praktyce czy sie trzyma lakier najbardziej na tych elementach pod dzwiami bo tam jest taka jak by guma i oczywiscie progi.dzieki z gory za porady.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. W dzisiejszych czasach praktycznie wszystko da się teraz pomalować. Co do twojego pytania ta niby guma na progach to potocznie zwany przez lakierników "baranek" który maluje sie bezproblemowo :ok: . Gorzej jest już z elementami plastikowymi, na nie konieczne jest już zastosowanie specjalistycznego podkładu reagującego który zwiększa przyczepność podłoża. Bez niego farba zaczęła by ci odpadać po bardzo krótkim czasie całymi płatami. Litr tego podkładu kosztuje około 200 zł ale z tego co wiem większość sklepów sprzedaje go również po 100 ml. bo taka mała ilością idzie objechać juz wszystkie plastiki w samochodzie. Pozdrawiam :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 4MOTION_LBN
witam mam pytanie do kogos kto malował listwy i dolne czesci zderzaków i progi w kolor nadwoznia oczywisce.jak to wyglada pozniej w praktyce czy sie trzyma lakier najbardziej na tych elementach pod dzwiami bo tam jest taka jak by guma i oczywiscie progi.dzieki z gory za porady.pozdrawiam

 

Kolega o nicku necro pomalował tak swojego Passata. Zapytaj się go jak to ma zrobione.

Tu masz wątek o jego VW pisze tam na temat pomalowania plastików i są fotki.

→→ http://www.forum.vw-passat.pl/topics5/passat-b5-00r-vt492.htm

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość aniol1988

Witam :) Ja na wiosne tez przymierzam sie do pomalowania ale tylko listew dookola auta bez dolnej czesci plastikow bo to szybko sie porysuje.. mam pytanko czy te listwy latwo sie zdejmuje czy jest jakis wiekszy problem by je potem zamontowac z powrotem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 4MOTION_LBN

Jak się nie mylę, przód i tył na zderzakach masz na zatrzask, a boczne są przyklejane. Nie ma problemu z demontażem i montażem ponownym listew. Wielokrotnie u lakierników widziałem w ten sposób porozbierane Passaty. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość aniol1988

Dzieki bardzo :) ja myslalem jeszcze o jednej malej zmianie kosmetycznej .. a mianowicie zakup grila bez znaczka:) i polakierowanie go rowniez na bordo .. widzial ktos moze cos takiego ? moze jakies foto ? ... sorry za OT > :padam::vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pomalowane listwy i podkladki. z tym ze z przodu mam Zedner looka. a wiec tak, przy tylnych kolachg matowieje lakier opor. listwy drzwi-na dole lakier peka bo to miekkie torzywo, trzeba uwazac zeby nic nie zahaczyc przy otwieraniu, ale jesli bym mial jeszcze raz podejmowac decyzje to MALOWALBYM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chris1977

ja mam pomalowane ale zrobilem to nie dawno wiec sam nie wiem jak to bedzie ale wyglad ma fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mateusz123456

widzialem kiedys paska ktory mial zrobione zderzaki na gladko. Slicznie to wyglada ale chcialem sie zapytac jak to jest zrobione bo chyba trzeba wyciagnac listwy i zaszpachlowac moje pytanie jest takie czy warto sie bawic w takie cos i jak to zrobic??? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość passat011

oczywiscie ze nie warto lepiej dolozyc troche kupic duze kole wyglad poprawia sie o 100razy bardziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie tak malowałem tylny zderzak jest robiony na gładko, listwa jest zalana żywicą, dolna dokładka jest wyszpachlowana i całość została pomalowana lakierem, przedni zderzak jest jeszcze nie skończony, listwa zaś jest zalewana plastikiem,z racji tego że zderzak przedni sie odczasu ściąga i żeby to nie popękało. Listwy na drzwiach zostały wymienione na inne, i pomalowane przymocowane na taśmie dwustronnej. Dolne listwy na drzwiach polakierowane i obklejone zostały folią bezbarwną, ponieważ lakier na nich odpadał, efekt jest niezbyt ciekawy, bo po kilku dniach pod folią zebrało sie powietrze :( . Listwy progowe zakupiona na allegro, trochę dopracowane przez lakiernika bo niezbyt pasowały do auta.

Zdjęcia efektu widoczne w podpisie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zderzaki na gladko sa naprawde ladne;p ja na wakacje sie przymierzam cos takiego zrobic tylko gorzej jest jak gdzies lekkop o cos zachaczysz czy cos to listwe plastikowa porysowana mozna walnac czernidlem i ok jest a ze zderzakiem na gladko troszke gorzej ale wyglad swietny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zderzaki na gladko sa naprawde ladne;p ja na wakacje sie przymierzam cos takiego zrobic tylko gorzej jest jak gdzies lekkop o cos zachaczysz czy cos to listwe plastikowa porysowana mozna walnac czernidlem i ok jest a ze zderzakiem na gladko troszke gorzej ale wyglad swietny

 

dokładnie ale coś za coś :D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomek27

Ja w swoim aucie rowniez ma pomalowane listwy,zderzaki,spojlery i calutenki jest niebieski(oprocz grila),wyglada o niebo lepiej anizeli z tymi czarnymi wstawkami...niestety,ten kto malowal sie nie postaral i farba odpryskuje tam,gdzie uderzy kamyczek...planujne poprawe,tylko drogo.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem passka z pomalowanymi wszystkimi elementami plastikowymi. Wygląd zdecydowanie na plus, niestety po zimie jest kilka odprysków. Nie mam pojęcia jak poprzedni właściciel to robił i zastanawiam sie czy jest sens robi to jeszcze raz. Jeśli da się to lepiej zrobic to bym się podjął, tylko boje sie że po następnej zimie będę miał to co teraz :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja malowałem jakieś 3 mies. temu i narazie nie narzekam, zobaczymy jak bedzie po zimie i jak pomaluje przednią dokładkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mateusz123456

Bobek widzialem twojego pasia na fotach jest cudowny i tez mysle nad pomalowaniem i zrobieniem na gladko. Mowisz zywica a gdzie to kupic??? bo widze ze orginalne masz zderzaczki a wygladaja super pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mateusz123456. Ja tego sam nie robiłem tylko znajomy lakiernik, najlepiej by było jak byś miał jakiegoś zaufanego i on na pewno będzie wiedział o co chodzi. Na zdjęciach wygląda ładnie, ale jeszcze lepiej na żywo :D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mozecie mi napisac czego najlepiej uzyc zeby farba sie trzymala tych plastikow.Mam w planie malowac te czarne czesci autka i chcialbym aby bylo to zrobione ok.Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie mozecie mi napisac czego najlepiej uzyc zeby farba sie trzymala tych plastikow.Mam w planie malowac te czarne czesci autka i chcialbym aby bylo to zrobione ok.Pozdro

Może ktoś tu zajrzy bo ja też chcę na czarno je pojechać na nowo, bo są brzydkie feeeeeeeee. Jak się za to zabrać i co ważniejsze czym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności