Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie, czy jeśli wymienię radio RCD 300 na RCD 310 to wszystko będzie pasować, czy trzeba coś przerabiać? i drugie pytanie czy będzie na ekranie widać wskazania klimatyzacji i czujników cofania? jeśli nie to czy istnieje taka możliwość wyświetlania w Passacie? Z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RCD 310 ma inne wejście antenowe. Trzeba zakupić przejściówkę, coś takiego: http://aukcjewp.wp.pl/item1038002267_adapter_antenowy_rns510_rcd510_vw_skoda_seat.html

Jeśli chodzi o wielkość radia i zamocowanie to jest identyczne. RCD 310 ma możliwość wyświetlania informacji z klimatyzacji czy czujników cofania. Tylko kwestia ustawienia w kompie passka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Czyli trzeba podpiąć pod komputer? ile taka operacja może kosztować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewny jeszcze co do sterownika CAN Gateway. Czytałem trochę na forum ale jednoznacznej odpowiedzi nie znalazłem. Radia nowej generacji, jakim jest RCD 310, w autach sprzed 2008r. mogą np. rozładowywać akumulator. I wtedy konieczna jest wymiana tego sterownika i odpowiednie kodowanie VAG.

Może ktoś inny podpowie czy to też tyczy się radyjek bez nawigacji?

Też myślałem o wymianie mojego rcd300 na rcd310.

A jeśli chodzi o koszt kodowania VAG, to myślę ze ktoś z forum z Twojej okolicy zrobi to za piwko.

Edytowane przez irek30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Radio zamontowane na razie bez adaptera antenowego (zdjąłem plastikowe wtyczki, które nie pasowały - tak jak pisałeś) i wszystko gra. Teraz muszę znaleźć kogoś w Szczecinie kto mi uaktywni te funkcje, o które pytałem. Samochód mam z 2008r., więc mam nadzieję, że rzekomych problemów z rozładowywaniem akumulatora nie będę miał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zauważyłeś poprawę w jakości dźwięku w rcd 310? Czy jest tak samo jak w rcd 300? I daj znać jak Ci poszło z kodowaniem VAG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zeby wyswietlała sie klimatyzacja to musisz miec taki panel klimatyzacji jak w passacie cc,albo golfie 6. Przy tym starym nie bedzie wskazań. A parktronic jeżeli masz wersje MY 2009(cyli białe zegary) bedzie sie wyswietlał, jezeli starsza wersja to trzeba pociagnąc trzy kable i zadne kodowanie nic tu nie pomoze bez tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy może ktoś powiedzieć jak jest z tym sterownikiem Gateway. Czy jeżeli do samochodu wyprodukowanego przed 2008r. zamontujemy radio nowej generacji (rcd 310, rcd 510, rns 310, rns 510) to należy też wymieniać sterownik aby np. wyeliminować rozładowywanie akumulatora? I czy tak samo będzie jeżeli zamontujemy np. radio Pioneer Avic-F9110BT dedykowane do passata?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem dotyczy tylko RNS 510 z nowym softem od 2660 w górę i to tez nie jest reguła,jednak rzeczywiscie problem wystepuje w niektórych modelach przed 2008r(nawet dosyc czesto ale nie zawsze,zalezy od wersji getwaya). Na allegro dostepne sa juz adaptery(cena ok 250zł), podpinasz pod zasilanie radia i problem znika. Jest to znacznie prostsze rozwiązanie niż wymiana getwaya kodowanie itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem do swojego Passata radio RCD310 no i niestety rozładowuje akumulator. Moze mi ktoś podpowiedzieć czy kupić ten adapter z allegro czy szukać Gateweya? Jaki konkretnie musiałbym kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też go znalazłem, ale ten strasznie drogi. Chyba tylko jest taki jeden bo innych nie znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Piotrek_105KM

Proponuję sprawdzić model gatewaya, bardzo łatwo to zrobić. Na forum VW UK jest konkretnie napisane, że począwszy od Gateway-a typ E i w górę radia i navi 310 i 510 będą działać bez żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie nic jeszcze nie próbowałem działać z braku czasu, tak więc nie wiem czy da się to ustawić. Mam natomiast inny problem, może ktoś to przerabiał: chodzi o AUX jak podłączę PSP jest cichy i przytłumiony głoś i nie idzie tego wyregulować, jak wtyczka jack jest wsunięta nie do końca tylko jakieś 1/3 i do tego podłącze ładowarkę do PSP z tyłu to głos jest jak z radia czysty i głośny. Tylko z uwagi na drgania po jakimś czasie wtyczka jakc nie łączy i trzeba poprawić. Oczywiście głoś jest OK jak kluczyk jest wciśnięty i ładowarka ładuje. Jak lecą bajki to dzieciaki spokojnie siedzą. Kable sprawdziłem i wszystko łączy jak trzeba, kabel od dźwięku też jest ok, na innym jest tak samo. Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w menu ustawiałeś czułość wejścia AUX?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czułość AUX jest ustawiona i obojętnie, czy ustawię 1-3 to dźwięk jest przytłumiony. Może gniazdo AUX jest zwalone skoro na 1/2 jacka działa bez zarzutu. Myślałem, że PSP na baterii nie daje rady i dźwięk jest cichy a jak ma ładowanie to jest OK ale podłączyłem PSP do kina domowego i tam dźwięk obojętnie, czy na baterii czy na ładowarce jest taki sam :dolamam

Stwierdziłem, że jest jakaś zależność między wejściem AUX a wejściem od zapalniczki tym z tyłu ale podłączyłem ładowarkę z przodu i jest tak samo :dolamam

Zasadniczo wejście AUX jest pod ręką i łatwo poprawić jacka jak się rozłączy, (schowek mam otwarty jak jest podłączone PSP) ale jak ktoś będzie miał jakiś pomysł jak usunąć tą przypadłość to będę wdzięczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj użyć krótszego kabla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel ma około 40cm krótszy być nie może bo nie dostanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę czy ktoś może podesłać link z allegro odnośnie adapterów podpinanych pod zasilanie radia rcd 310. Z góry wielkie dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jaki adapter Ci chodzi? Do czego ma służyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności