Skocz do zawartości
leo828

Brak napięcia w zapalniczce

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem tu nowy i nie bardzo wiem gdzie to napisać więc założyłem nowy wątek.

Mój problem polega na tym, że nie mam napięcia w zapalniczce z przodu i z tyłu, w bagażniku jest. Sprawdzałem przy uruchomionym silniku.Wersja mojego passata jest dla niepalących, mam problem z podłączeniem telefonu do ładowania. Brak jest również oświetlenia górnego z przodu przy otwartych drzwiach, z tyłu jest. Bardzo proszę o pomoc. Sprawdzałem bezpieczniki 13(10) 40(5) 15(5) są dobre. Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ile dobrze pamietam bezpiecznik do zapalniczki masz z prawej strony deski a nie z lewej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bezpiecznik do gniazda 12V zapalniczki w tablicy bezpiecznikow z prawej strony, wg instrukcji w pozycji 35, a faktycznie byl w 34:) Bezpiecznik 20A.

 

Kamil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie ma napięcia to sprawdź kable od zapalniczki i przekaźnik jeśli takowy występuje ze światłem w podsufitce jest podobnie sprawdz czy dochodzi napięcie i czy zarówka jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź jutro sprawdzę. Z prawej strony, czyli od strony pasażera? Nie wiedziałem, że tam są bezpieczniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczniki sa z dwoch stron w kabinie w desce rozdz. Od kierowcy i od pasazera.

 

Kamil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapalniczka już działa, faktycznie to był bezpiecznik w skrzynce z prawej strony. Kłopot mam nadal z oświetleniem w podsufitce z przodu. Lampki do czytania działają nie działa środkowa żarówka przy otwartych drzwiach.Żarówka jest dobra bo wymieniłem,bezpieczniki też sprawdziłem.Gdzieś nie dochodzi prąd, muszę jechać do elektryka, nie chcę sam się grzebać bo się na tym nie znam. A za pomoc dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawiłem oświetlenie.

Nurtowała mnie ta sprawa, wymontowałem całe oświetlenie i dokładnie się przyjrzałem.

Okazało się , że jedna ze ścieżek dochodzącej do żarówki jest wygięta do góry.Przycisnąłem ją i wszystko ok. Jeżeli chodzi o bezpiecznik od zapalniczki, prawa strona bezp. 35(20A).Może komuś się przyda. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam kłopot w moim samochodzie sa trzy gniazda zapalniczek jedna w bagażniku, druga na końcu tunelu a trzecia pod konsola radia i ta właśnie nie działa przypuszczam że wszystkie są na jednym bezpieczniku więc jako może być powód że jedno gniazdo jest bez prądu? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma któryś z kolegów rozmieszczenie i opis wszystkich zabezpieczeń w B6?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy można tak zrobić ,aby zapalniczka działała po wyłączeniu zapłonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem ponieważ zrobiłem dziś lekkie spięcie w gnieździe z zapalniczki i teraz nie mam pojęcia który bezpiecznik padł nie działa mi gniazdo z przodu i z tyłu przed kanapą a w bagażniku działa... który to może być bezpiecznik sprawdzałem po prawej stronie konsole z bezpiecznikami i tam niby ma być to nr 35 ale ja mam to puste... wiec teraz to już nie wiem a pasuje mi to jak najszybciej naprawić bo CB podłączam do tego gniazda;\

 

proszę o pomoc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego miałem ostatnio to samo - wpadł mi długopis do gniazda i zrobił zwarcie.

Bezpiecznik znajduje się po lewej stronie (od kierowcy) z boku, gdzieś tam po środku ale który dokładnie to nie pamiętam. Ja wyjmowałem po kolei i sprawdzałem który jest przepalony i znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie kolego dużo wyciągać nie musiałem bo jak to pisali ma on 15A a takie były u mnie tylko 3 więc się rozglądałem i znalazłem:) było to drugi w drugim rzędzie od dołu po lewej stronie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam kłopot w moim samochodzie sa trzy gniazda zapalniczek jedna w bagażniku, druga na końcu tunelu a trzecia pod konsola radia i ta właśnie nie działa przypuszczam że wszystkie są na jednym bezpieczniku więc jako może być powód że jedno gniazdo jest bez prądu? pozdrawiam

 

Witam

mam ten sam problem tak więc przyłączam się do pytania czemu tylko to jedno nie działa?

Tu nadmienię że ostatnio podłączałem sprężarkę i było ok a dziś próbowałem znów podłączyć i już nie działało!!!

I czemu jedni piszą że bezpieczniki do zapalniczki są po lewej stronie a inni że po prawej ?? i w dodatku o różnym na tężeniu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam u mnie również bezpiecznik padł przy podpinaniu CB i zwarciu z powodu złych biegunów i jak się okazało padł dokładnie ten sam co u kolegi czyli 15A po lewej stronie od kierowcy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko panowie dziś wymieniłem żarówke w podświetleniu zapalniczki wszystko działalo potel właczyłem gps do gniazdka sprwdzić czy działa i usłyszałem typowy pstryk z bezpiecznika po prawej stronie pozycja 35 był przepalony wymieniłem bezpiecznik rozkreciłem gniazdo jeszcze raz poskładałem jak trzeba i dalej nie działa !! nawet po wypięciu zapalniczki nie działa!! jade za tydzień w trase 2000km i by się przydał gps i cb ale juz jestem zielony podpiołem vaga i wszystko ok bezpiecznik cały i brak pomysłu pomocy !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A bezpiecznik we wtyczce od cb?

Mi ostatnio poszło chyba z 5 sztuk, dzień po dniu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

działa bezpiecznik sprawdzałem i cb i nawigacją z tyłu w bagażniku działa wszystko a z przudu nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Miałem również problem z napięciem w zapalniczce z przodu, okazało się że bezpiecznik nie znajduję się z prawej lecz z lewej strony w okolicach bezpiecznika nr 41- teoretycznie od climatica. I jest tam bezp. 15A

.bezpieczniki2-1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności