Skocz do zawartości
wemb

Sprężarka klimatyzacji - czy można wymontować i jeździć bez

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

No właśnie. Mam takie pytanie - czy można zdemontować sprężarkę

klimatyzacji w moim passacie i jeździć, czy też nie da rady ?

 

Proszę również o potwierdzenie, że bez wentylatora od klimy (zwłaszcza, jeżeli się nie załącza) da się jeździć bez obawy o uszkodzenie auta.

 

pzdr

Bogdan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest z wentylatorem, ale raczej nawet jeśli wystartuje, to oprócz tego, że spowoduje dodatkowy nawiew powietrza na chłodnicę - nic więcej nie zdziała.

A bez sprężarki można jeździć. Pozaślepiaj tylko czymś przewody od klimy, żeby żaden syf tam nie naleciał. Jeździłem ponad tydzień, zanim kupiłem drugą sprężarkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz martwić się też o wentylator klimatyzacji. Niczego nie uszkodzisz. Uruchamia się po włączeniu klimy. A skoro nie będzie czego włączyć to spokojna głowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

 

No właśnie. Mam takie pytanie - czy można zdemontować sprężarkę

klimatyzacji w moim passacie i jeździć, czy też nie da rady ?

 

Proszę również o potwierdzenie, że bez wentylatora od klimy (zwłaszcza, jeżeli się nie załącza) da się jeździć bez obawy o uszkodzenie auta.

 

pzdr

Bogdan

zdemontowac czyli wykrecic ? jesli na pasku napedzajacym sprezarke nie ma innych urzadzen to mozesz

Edytowane przez wojta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można wymontować i jeździć bez sprężarki, nie radzę jeździć z włączoną klimą bez sprawnego wentylatora. *( wzrośnie ciśnienie i wywali przez zawór bezpieczeństwa czynnik chłodzący, jeśli zawór jest sprawny lub rozsadzi układ)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niczego nie wywali. Sam jeździłem z uszkodzonym wentylatorem ze dwa miesiące i o tym nawet nie wiedziałem. Cały czas włączona klimatyzacja. Oczywiście jest to nie zdrowe dla chodnicy klimatyzacji jak i całego układu. Ale w moim przypadku niczego nie wywaliło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ci ma wywalić, skoro sprężarki nie będzie.

Czytamy ze zrozumieniem, tak? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie ja twierdzę, że mi układ wywali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To nie ja twierdzę, że mi układ wywali.

To było do Pierst-a :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie nie przeczytał wcześniejszych postów dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc.

To dobra wiadomość, że można jeździć bez sprężarki, bo np. w moim poprzednim golfie IV 1.6sr też musiałem naprawiać sprężarkę i tam niestety musiała być zamontowana, bo pasek klinowy chodził po niej (a był tylko jeden). W pasku widzę, że idzie oddzielny pasek, więc to duży plus.

Oczywiście jeździć będę tydzień-dwa, bo auto musi być na chodzie, a muszę zdemontować sprężarkę celem sprawdzenia co z nią nie tak - bardzo głośno pracuje. Wcześniej myślałem, że to wiatrak od klimy tak hałasuje, ale wiatrak się wogole nie załącza, a od sprężarki pochodzi to burczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne sprzęgło elektromagnetyczne się rozsypuje. Ale tak tylko sobie gdybam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, może mi ktoś doradzi, co to może być. Mam załączony ECON, po to by nie włączać klimy (akurat była zima, wiec nie było problemu). Gdy właczam klimę (AUTO), i obroty silnika są małe (1000-1500obr/minutę), nie ma żadnych niepokojących odgłosów, gdy przegazuję (obroty około 3tys na minutę), wtedy nagle zaczyna się dobywać stukot z silnika. Najpierw myślałem, że to wentylator wpada w wibracje i tak hałasuje, ale wiatrak się nie kręci (od klimy), poza tym słychać, że odgłos pochodzi mniej więcej od sprężarki. Gdy obroty zmaleją i chwilę potrwają niskie (tak do 10sekund), hałas ustaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem taką sytuację:

 

1) włączyłem klimę - jechałem na obrotach < 2tys - klima nie chłodziła

2) przegazowałem (obroty powyzej 3tys) - zaczęło burczeć, obroty zeszły poniżej 2tys.- przestało burczeć - klimatyzacja zaczęła działać

3) chłodzi bardzo dobrze - na wolnych obrotach bardzo zimne powietrze daje

4) na tych wolnych obrotach w aucie nie słychać tego burczenia, natomiast

jak wysiadłem z auta - slychać takie cykanie (wraz ze wzrostem obrotow to cykanie

zmienia się w burczenie i jest glosniejsze). Dodatkowa nie działa wentylator klimy

 

Panowie, prośba o poradę:

 

1) Jak mogę samodzielnie zdjagnozować - wjadę na kanał, co mogę zrobić w celu lepszej diagnozy?

 

-zdjąć pasek wieloklinowy od klimy i sprawdzić łożyska sprężarki oraz napinacza ?

-w samej sprężarce da się zdjagnozować , czy to łozysko, czy sprzęgło, czy elektromagnes ?

-czy odczyt błedów w pamięci dot. klimy będą pomocne ?

-Czy da się zdemontować łożysko, sprzęgło i elektromagnes nie odłączając przewodów od sprężarki (chodzi o uniknnięcie kosztów ponownego nabicia gazem)

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wislak1980

witam

padła mi sprężarka od klimy w B5 1,9tdi 110 AFN 1998rok , kolega w Anglii ma sprężarkę od golfa IV 1.9 tdi 110 AHF 1999rok ( w atrakcyjnej cenie ) może ktoś z was wie czy mi ta sprężarka podejdzie ?

kupiłem już niepotrzebnie wiatrak klimy i nie uśmiecha mi się kolejny raz wyrzucić ponad 200 :(

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź numery swojej sprężarki i niech kolega przyśle ci numery jego sprężary. Wtedy można coś powiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezdze bez wentylatora..NIC nie wywala

BEZ sprezarki mozna !! TYLKO !! po zamontowaniu nowej (rozszczelnieniu ukladu, trzeba wymienic osuszacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do tematu i chodzi mi w szczególności o pytania poniższe które zawarł kolega

Panowie, prośba o poradę:

 

1) Jak mogę samodzielnie zdjagnozować - wjadę na kanał, co mogę zrobić w celu lepszej diagnozy?

 

-zdjąć pasek wieloklinowy od klimy i sprawdzić łożyska sprężarki oraz napinacza ?

-w samej sprężarce da się zdjagnozować , czy to łozysko, czy sprzęgło, czy elektromagnes ?

-czy odczyt błedów w pamięci dot. klimy będą pomocne ?

-Czy da się zdemontować łożysko, sprzęgło i elektromagnes nie odłączając przewodów od sprężarki (chodzi o uniknnięcie kosztów ponownego nabicia gazem)

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności