Skocz do zawartości
bula02

Sygnał temperatury otoczenia

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

kolega poprosił mnie o pomoc ponieważ w jego passku z 98r 1.9TDI (90KM) AHU albo AHH (nie wiem dokładnie) pojawił mu się problem z temperaturą silnika tzn. Jak na zimnym silniku przekręci stacyjkę to temp. wskakuje na 90 stopni a po chwili rośnie na 130.

Po podpięciu pod VAGa pojawia się bład 00667 - Sygnał temperatury otoczenia.

 

Wiecie może czy to jest ten zwykły czujnik temperatury który mieści się w górnej części silnika przy podszybiu czy może jest to coś innego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecej czujników od temperatury silnika nie znam prócz tego przy silniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak się właśnie zastanawiam ponieważ u mnie 3BG 1.8t AWT mam jeszcze jeden czyjnik przy dolnej cześci chłodnicy i nie wiem czy w TDI on występuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak się właśnie zastanawiam ponieważ u mnie 3BG 1.8t AWT mam jeszcze jeden czyjnik przy dolnej cześci chłodnicy i nie wiem czy w TDI on występuje.

 

W dolnej części chłodnicy jest właśnie czujnik temp.zewnętrznej :) Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk dobrze mówi, dzięki niemu masz temperaturę zewnetrzną wyświetlaną na climatronicu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam jeszcze jeden czyjnik przy dolnej cześci chłodnicy i nie wiem czy w TDI on występuje.

__________________

W dolnej części chłodnicy jest właśnie czujnik temp.zewnętrznej Pzdr.

Ale jaki czujnik i z której strony chłodnicy, bo mowa tutaj o dwóch innych czujnikach.

Jeden czujnik znajduje się na dolnym wężu chłodnicy.

A drugi o którym tu jest mowa, znajduje się przed chłodnicą, nr 15 na fotce, czujnik temperatury otoczenia G17. Błąd ewidentnie dotyczy uszkodzonego tego właśnie czujnika bądź instalacji elektrycznej tego czujnika.

bfi1273824959u.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Patryk dobrze mówi, dzięki niemu masz temperaturę zewnetrzną wyświetlaną na climatronicu

 

Adam,o ten mi chodziło-przed chłodnicą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Adam,o ten mi chodziło-przed chłodnicą

Tak, tylko mam wrażenie że kolega mówił o innym czujniku, od strony silnika na dolnym wężu chłodnicy. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokałdnie o tem mi chodzilo a kod błędu od g17 to 00779 a u mojego kumla jest 00667 dokładnie:

00667 - Ambient Temperature Signal

30-00 - Open or Short to B+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A drugi o którym tu jest mowa, znajduje się przed chłodnicą, nr 15 na fotce, czujnik temperatury otoczenia G17. Błąd ewidentnie dotyczy uszkodzonego tego właśnie czujnika bądź instalacji elektrycznej tego czujnika.
Bardziej obrazowo. ;)

 

obraz540.th.jpg obraz541.th.jpg

 

I to jest czujnik temp zewnętrznej i nie chce być inaczej. Czy to benzyna czy diesel. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten czujnik możesz rozpiąć , wtyczka jest kolo zbiorniczka wyrównawczego od wspomagania. Prace przejmie inny czujnik (tak mi się wydaje), który jest pod filtrem od klimy. Ale najlepiej to niech zmieni ten czujnik przy chłodnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale u mnie niema czujnika przed chłodnicą niema też klimy i komputera pokładowego a mam ten błąd

00667 - Ambient Temperature Signal

30-00 - Open or Short to B+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale u mnie niema czujnika przed chłodnicą
To szukaj w pobliżu, bo czujnik podaje sygnał m.in. do świec żarowych.

 

opt1290854914d.jpg

 

niema też ....komputera pokładowego
czyli nie masz ESP ABS podnoszonych szyb (wszystkie na korbę) itp. Coś musi sterować tym wszystkim. Poza tym z czego wyczytałeś błąd? Na szybie ci ktoś napisał błędy? Czy sczytał z komputera? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zczytałem vagiem ale w zakładce Instrument a nie Engine w okolicy zderzaka na 100% niema tego czujnika gdzie on może się jeszcze znajdować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niema tego czujnika gdzie on może się jeszcze znajdować.
Wyraźnie w/g ETKI pokazuje okolice przedniego pasa. Chyba że nie masz czujnika bo auto po dzwonie i nie zamontowano go (przypuszczenia).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś nie było tego błędu dopiero teraz się pojawił a może chodzi o inny czujnik jak robiłem rozrząd rok temu to też nie było tego czujnika ale błędu na kompie też nie było.

 

A gdzie dokładnie jest ten czujnik od strony silnika na dolnym wężu chłodnicy może to o niego chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A gdzie dokładnie jest ten czujnik od strony silnika na dolnym wężu chłodnicy może to o niego chodzi.
Na wężu jest czujnik temp. płynu. Temperatury otoczenia powinien być osobno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To gdzie jeszcze może być ten czujnik.

Edytowane przez radek9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba że nie masz czujnika bo auto po dzwonie i nie zamontowano go (przypuszczenia).

Sprawdź wtyczkę czy jest podpięta czy wolna, jak wolna to nie masz czujnika.

Jeśli jest podpięta to po kablu znajdziesz czujnik.

Wtyczka jest pod plastikową osłoną zbiorniczka płynu od wspomagania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waśnie u mnie w ogóle niema tej wtyczki pod osłoną. Jest tylko wtyczka od wiatraka.

Edytowane przez radek9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności