Skocz do zawartości
SebekS

Wygłuszenie drzwi, Passat B6...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was, będę wygłuszał drzwi przednie i tylnie, na pewno maty trafią na samą tapicerkę i na drzwi tuż pod nią, mam jednak dylemat co zrobić z komorą...

Jest ona szczelnie zamknięta (Passat B6) i nie wiem czy ją w ogóle ruszać czy wnętrze komory też wygłuszać...

A może tylko po macie na blachę pod głośnikiem? POMOCY bo nie wiem ile mat zamówić...

Edytowane przez SebekS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywal te pomocy z tematu a wstaw w jakim aucie chcesz to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest ona szczelnie zamknięta (Passat B6) i nie wiem czy ją w ogóle ruszać czy wnętrze komory też wygłuszać...

A może tylko po macie na blachę pod głośnikiem? POMOCY bo nie wiem ile mat zamówić...

Jest szczelnie zamknięta ale do odkręcenia. Tylko pytanie po co??? Nie ma sensu. Ja u siebie miałem mate pod głośnikiem wiec nie wklejałem. Czyli oryginalnie mata jest. Ja po zmianie głośników i wstawieniu dystansów pozaklejałem matami wszystkie otwory, zakleiłem zwrotnice i kable. No i oczywiście zakładając tapicerkę dałem nówki spinki z ASO (1,22zł za 1szt.) Zakładaj nie żałuj bo Ci będzie terkotać :) Matami "ogarnij" też tapicerkę drzwi od środka. Przyklej matę na te obszerne plastyki, niech się wzmocni, tam lubi wpadać w rezonans.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Was, będę wygłuszał drzwi przednie i tylnie, na pewno maty trafią na samą tapicerkę i na drzwi tuż pod nią, mam jednak dylemat co zrobić z komorą...

Jest ona szczelnie zamknięta (Passat B6) i nie wiem czy ją w ogóle ruszać czy wnętrze komory też wygłuszać...

A może tylko po macie na blachę pod głośnikiem? POMOCY bo nie wiem ile mat zamówić...

Witam. Ważne jest też pod "co" chcesz wygłuszać te drzwi?

Tak , jak w B5, w modelu B6 konstrukcja drzwi jest zamknięta. Jeżeli masz zamiar instalować jakiś mocny system, to jak najbardziej wytłumienie powinno się opierać o wyklejenie poszycia drzwi i "blachy", na której zamontowane są mechanizmy i linki. Tapicerkę okleiłbym watoliną: http://www.allegro.pl/item1022321327_watolina_wygluszajaca_do_skrzyni_tuby_o_gr_4cm.html ,

bo i tak już trochę kg już przybędzie.

W razie co - PW.

Edytowane przez MauroO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W drzwiach będą głośniki Rainbow slx 256 (100 w RMS pod wzmakiem októry ma około 140 w RMS).

Nie wiem co z watoliną ze względu na wilgoć... Na samą tapicerkę pójdą ze 4 maty więc to tylko dwa kilo.

Edytowane przez SebekS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod taki zestaw to warto wygłuszyć całą blachę, ale tapicerki bym nie wygłuszał matami. Wilgoci przecież za tapicerką nie ma, tylko za blachą przykręconą do konstrukcji drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, to sirodek też pojadę matami, pomysł z watoliną jest dobry, na pewno ją zastosuję ale nie wiem czy nie warto usztywnić konstukcji tapicerki matami, już nie tak bardzo ale choć trochę...:taksobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
usztywnić konstukcji tapicerki matami, już nie tak bardzo ale choć trochę...

A po co usztywniać tapicerkę. To, że będzie sztywniejsza, to nie znaczy, że nie będzie brzęczeć. Chodzi o usztywnienie komory rezonansowej głośnika i odizolowaniu tapicerki od drgań - właśnie za pomocą watoliny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, wielkie dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z forumowiczów działał w temacie wyciszania B6?

Ale chodzi mi konkretniej o szum, który panuje w aucie przy wyższych prędkościach.

Passat B6 2.0 CR sedan.

Od około 140 km/h panuje już nieprzyjemny szum w kabinie.

Czy to kwestia uszczelek, które mają ograniczone możliwości (zdaję sobie sprawę, że to tylko Volkswagen) czy może hałas niesie się od nadkoli?

Bo od strony drzwi/szyb/uszczelek (trudno określić) jednak słychać szum powietrza.

Mówimy o aucie bezwypadkowym, gdzie nic nie było grzebane przy fabrycznych wygłuszeniach.

Czy wygłuszanie nadkoli daje jakiś odczuwalny efekt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze efekty da ci wygłuszenie podłogi, nadkoli i zmiana opon na cichsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hałas przy wyższych prędkościach generowany jest w dużym stopniu przez:

- uszczelki drzwi,

- dach i jego powierzchnię,

- nadkola,

- korytka do odprowadzania wody i profile przy przedniej szybie - w większości przypadków ciężko wyeliminować

 

Uszczelki - można próbować modzić przy pomocy rurek silikonowych, ale czasem wystarczy podjechać do blacharza i wyregulować docisk drzwi na zawiasie.

 

Dach - (i słupki przednie) wytłumienie daje mega efekt - moim zdaniem to zdecydowanie kluczowy element przy redukcji szumu,

 

Nadkola - po wytłumieniu jest różnica - ale nie jakaś spektakularna (pod warunkiem że opony są w miarę ciche)

 

Edit: z wytłumienia samej podłogi w tym aucie wiele się nie zyska - różnica będzie niewielka.

Edytowane przez Osiah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówimy oczywiście o nadkolach od zewnątrz, żeby była jasność.

Jak chodzi o dach w B6 to potwierdzam. Fabrycznie jest tam tylko cienka pilśnia, która nie wiem co ma robić. Obowiązkowo trzeba dać piankę butylową 5-8 mm (ja używałem GMS02) i można też w kilku miejscach dodać matę butylową żeby wytłumić drgania, choć te moim zdaniem są dobrze tłumione przed belki poprzeczne. Dobrze jest też popracować nad klapą. Pod fabrycznym "wygłuszeniem" jest jeszcze sporo miejsca. Efekt też jest zauważalny.

Edytowane przez mkpol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fabrycznie jest tam tylko cienka pilśnia, która nie wiem co ma robić.

 

Usuń to zobaczysz to czego :)) bez pilśni strach mocniej klepnąć żeby się nie odkształcił.

 

Żeby dobrze zrobić dach trzeba to usunąć i na to miejsce zrobić odpowiednie wzmocnienie - tak żeby powierzchnia dachu nie pracowała, żeby była sztywna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo konkretne informacje napisaliście chłopaki, dzięki.

Marek, a Ty robiłeś wygłuszenie swoich nadkoli?

Szczerze mówiąc to myślałem o dodaniu czegoś pod tapicerkę, chociaż trochę mnie ta wizja przerażała :D

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Oczywiście miałem na myśli pod tapicerkę nadkoli.

Ale jak widać, to zły pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam całe auto wytłumione. Włącznie z bagażnikiem. Robiłem sufit, podłogę, drzwi, boczki drzwi, maskę, klapę. Słupki potraktowałem trochę po macoszemu, ale może faktycznie warto się nad nimi pochylić trochę poważniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz może zdjęcia z prac i chciałbyś sie nimi podzielić ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek, bywasz czasem gdzieś dalej w centrum Polski, czy mam przyjechać na spot Grupy śląskiej żeby zrobić porównanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę na ogólnopolskim :), a na śląsk zapraszam serdecznie. Zdjęć niestety nie mam bo prace wykonywałem na raty. Ale net jest pełen dobrych tutoriali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby mial zdjecia to i tak rozmazane. Zawsze robi nokia 5110 :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności