Skocz do zawartości
natalia18

Spadek mocy w silniku 1.6 AHL benzyna

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy wystąpił problem z silnikiem 1,6 AHL benzyna a mianowicie :

gdy silnik jest zimny samochód ma kopyto a gdy osiągnie temp. 90 stopni

nie umie się zebrać i brak przyspieszenia , leko szarpie i powoli śię rozpędza :niekumam no i jest problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vag prawde ci powie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro pojade do elektryka zobaczymy co wyjdzie :niekumam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem i stwierdzono błąd czujnika położenia wału korbowego usunięto w komp. i wszystko gra .:kwiatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość riyanjason

Zdarza się, że kierowca skarży się na znaczne pogorszenie osiągów silnika i jeśli jest to kilkuletnie auto ze sporym przebiegiem, to mechanik trochę na wyrost stawia diagnozę, że konieczny jest remont silnika, układu wtryskowego lub turbosprężarki. Niestety, nie zawsze jest to trafna diagnoza. Problemy zaczynają się, gdy remont silnika nie przywraca wigoru silnikowi. Wówczas trochę po omacku metodą prób i błędów próbuje się znaleźć przyczynę i w końcu podejrzenia padają na zatkany układ wydechowy. Najczęściej jest to zatkany katalizator, chociaż zdarza się również, że zatkaniu może ulec tłumik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz kolego racje dlatego mój passek szybko machnika niezobaczy chyba ze będą to usterki do których będe musiał mieć kanał . Wtedy odwiedze machanika . Bo w innych ustarkach jakioś sobie daje rade może nie odrazu ale jak narazie idzie mi coraz lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzisiaj w drodze do pracy mój pasek zgasł mi na skrzyżowaniu. Ledwo odpalił ,choć nigdy z tym nie ma problemów, i dziwnie zaczął pracować. Kompletny brak mocy. Jak ostygł odpalił za pierwszym razem. Czego objawem może to być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem świece,kable i cewke zapłonową a tu ciągle to samo. A w którym miejscu jest ten czujnik ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik znajduje się z boku na dole od strony / pod kolektorem plastikowym AHL / a kabel idzi pod zbiornik płynu hamulcowego .

Uwaga !!!! wtyczki są dwa rodzaje owalna i prostokątna trzy bolce .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

podpinam się i prosze o malą podpowiedź w związku z moim passkiem

 

jest to b5 kombi '99 1,6 arm benz, po shamowaniu dowiedziałem się, że uciekło mu 11 kucyków z firmowych 101 zostało mu 90 stał się dużo słabszy, a nie wspomnę jak włączy się klime to muł na maxa

stało się to ok 2 m-cy temu wymieniłem już świece, przewody, filtry paliwa, powietrza, oleju wraz z olejem i nadal mu brakuje 11 kucy

komputer nie pokazuję żadnych błędów związanych z silnikiem.

Co może być jeszcze powodem spadku mocy, co ew. jeszcze mogę wymienić, sprawdzić itp. ?

 

pomożcie proszę

 

dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności