Skocz do zawartości
romini

Tylna klapa w kombi

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z otwarciem tylnej klapy :dolamam Otóż ruszam klamką a zamek nie reaguje. Czy znacie może jakiś inny spośob otwarcia klapy?:hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam problem z otwarciem tylnej klapy :dolamam Otóż ruszam klamką a zamek nie reaguje. Czy znacie może jakiś inny spośob otwarcia klapy?:hmm

 

Temat rzeka. jest wiele wątków na ten temat na forum.

I przykładowy link =>http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=7882&highlight=tylna+klapa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Temat rzeka. jest wiele wątków na ten temat na forum.

I przykładowy link =>http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=7882&highlight=tylna+klapa

Dobra dzięki czyli trzeba się rwać z tapicerką a myślałem że można łatwiej hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można łatwiej, ale nie do końca fachowo.

 

Mi się zimą nie chciało tego robić i się wkurzyłem, wziąłem strzykawkę

i wstrzyknąłem WD40. Wbiłem igłę w gumową rączkę klamki tylnej klapy.

 

Wstrzyknąć trzeba po lewej i prawej stronie w zawias przycisku ukrytego

pod gumą.

 

Po wstrzyknięciu należy odczekać i po kilku minutach klamka powinna

odpuścić (zacząć się wciskać i wracać na swoje pierwotne położenie)

Ewentualnie można naciskać klamkę, aby wyczuć moment kiedy odpuści.

 

 

Należy pamiętać, że WD40 wypłukuje smar i należałoby

to później rozebrać i przesmarować.

Ja na razie tylko wpuściłem WD40 i bez smarowania na razie śmiga.

Edytowane przez Barth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • w zimę raz otwierało a raz nie ,więc rozebrałem tylną klapę wyciąnąłem zamek rozebrałem ,najpierw sprawdziłem mikro włącznik otwierał przyjrzałem się dokładnie samej klameczce i zauważyłem że z jednej strony jest wytarta co powodowało że się zacinała.podłożyłem małą podkładkę w miejsce wytarcia i drugi miesiąc śmiga aż miło.Największy kłopot to jest ze złożeniem wszystkiego z powrotem.Ale warto było.No i oczywiście trzeba zamek posmarować jakimś smarem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.. dostałem się już do zamka od środka klapa otwarta tylko że teraz muszę zdemontować cały zamek i nie wiem jak go zdemontować odkręciłem już dwie śrubki które mocowały go do klapy ale coś go jeszcze trzyma chociaż już się kołysze :niekumam co mam jeszcze rozebrać by go wyciągnąć ? czy razem z tym mechanizmem wychodzi wkładka? :niekumam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmmm.. dostałem się już do zamka od środka klapa otwarta tylko że teraz muszę zdemontować cały zamek i nie wiem jak go zdemontować odkręciłem już dwie śrubki które mocowały go do klapy ale coś go jeszcze trzyma chociaż już się kołysze :niekumam co mam jeszcze rozebrać by go wyciągnąć ? czy razem z tym mechanizmem wychodzi wkładka? :niekumam

 

Poczytaj to: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=50948&highlight=zamek+klapy+kombi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za pomoc. Jutro sobota więc z rana dokończę moją żeźbe:fajnyNapiszę potem co z tego wyszło:dobrze

Edytowane przez romini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a mi piszczy w czasie jazdy ta tapicerka z klapy! Jak ona jest tam zamocowana????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie a mi piszczy w czasie jazdy ta tapicerka z klapy! Jak ona jest tam zamocowana????

 

Przy uchwytach masz wkręty-nie pamiętam czy krzyżak czy torx.Reszta "wisi" na zatrzaskach.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności