Skocz do zawartości
adamskyyy

Czujnik ciśnienia doładowania - wymiana 1,9 tdi

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś wie gdzie mogę znaleźć w samochodzie czujnik ciśnienia doładowania ? Czy wyminić może laik czy też trzeba udać się na warsztat ?

Edytowane przez adamskyyy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Twoim aucie - 2 śrubki do odkręcenia i wypięcie wtyczki z niego. Znajduje się zapewne na rurze dolotowej (czarna, plastikowa).

Jakbyś nie widział gdzie, fotka :

 

http://diesel-tuning.pl/znaczek/silnik_AFN.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Tobie za pomoc ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpinam się tutaj bo temat pasuje choć nieco leciwy. Problem polega na tym, że auto jest mułowate, chodzi jak sdi. Logi będę mógł zrobić jak ogarnę temat instalacji sterowników w win8 (cyfrowe podpisywanie sterowników już wyłączyłem ale nigdzie nie mogę wyszukać sterowników do kkl pod ten system). Pytanie dotyczy jednak czegoś innego. Auto mam od niedawna i zauważyłem, że mam dwa czujniki ciśnienia doładowania BOSCH 0281002177. Jeden jest na intercoolerze a drugi na rurze wyżej. Na forach doczytałem, że czujnik może być albo tu albo tu ale nie widziałem żeby był w dwóch miejscach jednocześnie. Już myślałem, że ktoś modził ale znalazłem w sieci zdjęcie afna, też syncro i ma dwa czujniki i obydwa podpięte. U mnie ten na intercoolerze jest niepodpięty, nie ma nigdzie wtyczki więc albo jest gdzieś podwinięta albo ucięta.

Teraz moje pytania: czy to normalne że mam dwa czujniki 0281002177, czy fakt że jeden jest niepodłączony może być powodem zamulania bo logika wskazuje że tak. Turbo wyjmowałem tydzień temu i czyściłem, sztanga chodzi lekko, luzów na wirniku nie ma, dolot szczelny, kolektor wyczyszczony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż foty tych czujników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten przy interoolerze to jest stąd, że ktoś zmienił IC na taki co ma miejsce na montaż czujnika doładowania (np. w Golfie MK4 tak jest - ale nie mówię, że to z Golfa IC ;)). Ten na rurze dolotu jest właściwy i to on daje sygnał do ECU.

 

Zostaje Ci zrobić logi - na systemie 64bit będzie Ci ciężko odpalić jakiegoś VAG'a - wręcz jest to niemożliwe, no chyba, że posiadasz oryginalną wersje VCDS'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź. Też mi przyszło to do głowy dlatego spisałem sobie nr intercoolera 058145805B. Numer, który wychodzi według etki to 058145805G sprawdzane dla mojego silnika, rocznika, napędu. A teraz zobacz pod tym linkiem: https://www.ecstuning.com/b-genuine-volkswagen-audi-parts/intercooler/058145805g/

intercooler na zdjęciu ma własnie końcówkę "G" bo widać i ma wyjście na czujnik.

 

Spokoju mi nie daje zdjęcie, które widziałem z dwoma czujnikami w necie ale za pierona nie mogę go wyszukać. Też wydaje mi się irracjonalne, żeby na tak krótkim odcinku umieszczać dwa czujniki tego samego rodzaju.

Edytowane przez klejny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wszystko jasne. Intercooler masz założony z silnika 1.8T - tam właśnie jest umieszczony czujnik doładowania.

Także ktoś nie miał IC od TDI i założył z 1.8T a żeby dziury po czujniku nie było to zamontował w nim czujnik ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na schemacie w silniku 1,8T widać ten czujnik a najlepsze że oznaczenie intercoolera dla 1,8T też jest 058145805G. No nic. wygląda na to że rzeczywiście ktoś modził. Mam tylko nadzieję, że obecność czujnika na samym intercoolerze to jedyna różnica i nie pociąga za sobą innych skutków. W programie sprawdzałem wymiary to 250x375x145. Jest też napisane że oznaczenie "B" zamienili na "G" w 2002 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej 1.9 TDI 90 koni AHU AHH gdzie znajde czunik ciśnienia doładowania ? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na gorze czarnej rury nad silnikiem po srodku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na gorze czarnej rury nad silnikiem po srodku

 

jest taki problem że nie ma tego czujnika :( nie ma go jak ktos ma zdjecie z 1997 rok 1.9 90 tdi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zobacz czy nie idzie wezyk do ECU

starsze wersje VAG mialy czujnik wlasnie tam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

 

Mam pytanie czy po wymianie czujnika ciśnienia doładowania w kolektorze ssącym trzeba go adaptować VCDS'em?

Dziękuje z góry za pomoc.

 

Passat B5 1.9TDI 1999r 110KM 

 

Pozdrawiam.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności