Skocz do zawartości
ZeRo4

Lewe tylnie drzwi, problem brak pomyslu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od samego poczatku zaraz po zakupie autka, zaczol sie problem z drzwiami, tylnymi lewymi, na poczatku dzialaly, raz sie otwieraly raz nie, po konkretniejszych ogledzinach wyszlo na to ze zerwana byla linka od klamki wewnetrznej, boczek rozebrany linka na miejsce, i dalej nic, zaznaczam ze drzwi nie otwieraly sie mechanicznie rygiel w gorze a drzwi ani drgnie, klamka od zewnatrz i wewnatrz moge ciagnac po 100 razy, i nic, postaniowilem ze wezme sie za to porzadnie, rozebralem drzwi, udalo mi sie jakos otworzyc drzwi, po ogledzinach popsikaniu wd40 wydawalo sie ze jest ok, zamykaly sie i otwieraly ok, przyszla pora na wcisniecie rygla na pozycje zamknieta, ( zaznaczam ze centralny na nie go nie reaguje) i drzwi ponownie unieruchomione. Poddalem sie na kilka miesiecy, kilka dni temu odwiedzilem szrot, i z dzialajacych drzwi zakupilem caly mechanizm zamka, wymienilem , i dalej nic, reakcja taka sama, kable w slupku polutowane, a drzwi jak zamkniete byly takie i sa, nie ma na nie szans, pytanie jest jedno czy to moze byc jakas wada drzwi ? Za wysoko lub za nisko posadzone ? Czy moge wymienic cale drzwi z zassada plug and play ? wykrecam i wkrecam nowe i bedzie to mialo rece i nogi ? Jakies pomysly panowie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

caly mechanizm czyli wymieniles zamek tak??bo w nim jest problem. jesli nie w nim to sprawdz modul komfortu. on tez odpowiada za otwieranie itp. moze cos przy nim jest rozlaczone. kable tam potrafia czasami zgnic jak jest wilgoc. wiec sprawdz modul komfortu. jest pod siedzeniem kierowcy pod wykladzina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm nie wiem czy jest w ogóle sens, jezeli drzzwi nie moge mechanicznie otworzyc tzn rygiel w pozycji otwartej, moge nawet tym drucikiem ustawic tak ze 100% otwarty a drzwi ani drgna....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hmm nie wiem czy jest w ogóle sens, jezeli drzzwi nie moge mechanicznie otworzyc tzn rygiel w pozycji otwartej, moge nawet tym drucikiem ustawic tak ze 100% otwarty a drzwi ani drgna....

 

A sprawdzałeś zamek zanim go wsadziłeś do auta?? sam wymieniałeś?? Linki tej od klamki zewnętrznej za bardzo nie naciągnołeś?? Klamka zewnętrzna chodzi lekko, nie ma dziwnych oporów?? Wkładkę tą przy klamce zewnętrznej jak torxem dokręcałeś, to klamkę trzymałeś tak jakbyś chciał drzwi otworzyć??

Więcej pomysłów nie mam, ale na bank jest coś źle albo z zamkiem albo z jego zamocowaniem w drzwiach, nie ma możliwości, żeby zwolniony mechanizm zamka (pociągnięta klamka) sam z siebie trzymał dalej...

Sprawdź jeszcze czy drzwi ładnie przyjegają, czy nie mają luzów na zawiasach jeżeli je jakoś otworzysz, ale to i tak nie ma nic do rzeczy, drzwi obcierałyby dołem o próg ale by się otwierały i zamykały.

Mieszkasz poza PL?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uk niestety, do partaczow zawiesc to nie problem w aso skasuja mnie niesamowicie... co prawda klamki nie dokrecalem tak jak mowisz, ale czy wewnetrzna nie dala by rady tego otworzyc ?? linki mam dwie, i obydwie sprawdzalem, klameczka chodzi luzno...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uk niestety, do partaczow zawiesc to nie problem w aso skasuja mnie niesamowicie... co prawda klamki nie dokrecalem tak jak mowisz, ale czy wewnetrzna nie dala by rady tego otworzyc ?? linki mam dwie, i obydwie sprawdzalem, klameczka chodzi luzno...

 

Jak klamka chodzi luźno to sprawdź linkę,zdarza się że spada podczas montażu.Klamka nie powinna tak luźno chodzić ;) Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buchosmambo

No to ja mam baaaaaaaardzo podobny problem

Tylnie prawe drzwi... klamka od zewnatrz ja ciagniesz jest ok ale juz nie wraca do pierwotnej pozycji... jak kupowalem to kolo mowil ze na myjni mu naderwali cos...

Drzwi normalnie dzialaja... mozna otwierac od zewnatrz i wewnatrz do pewnego momentu, mianowcie jak wlacze blokade zamka centralnego w drzwiach po stronie kierowcy i ponownie ja wylacze po chwili to wtedy tylnie prawe drzwi blokuja sie na amen i jedyna metoda na jej otwarcie to bardzo mocne pociagniecie klamki wewnetrnej i potem klamki zewnetrznej... wtedy drzwi dzialaj normalnie ...do momenu az sie zapomnie i nacisne blokade ze strony kierowcy.

Co ciekawe (tego nie moge rozgryzc...) z tylu woze dzieciaki... i mam blokady rodzicielskie w drzwiach poprzekrecane tak,zeby maluch mi drzwi nie pootwieraly,ale jak owy problem z drzwiami sie zdarza to jak juz wspominalem jedyna metoda na otwrcie drzwi jest od srodka co niby nie powinno sie zdarzyc w moim wypadku jako ze mam te blokady powlaczane....

 

Dziwna sprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to ja mam baaaaaaaardzo podobny problem

Tylnie prawe drzwi... klamka od zewnatrz ja ciagniesz jest ok ale juz nie wraca do pierwotnej pozycji... jak kupowalem to kolo mowil ze na myjni mu naderwali cos...

Drzwi normalnie dzialaja... mozna otwierac od zewnatrz i wewnatrz do pewnego momentu, mianowcie jak wlacze blokade zamka centralnego w drzwiach po stronie kierowcy i ponownie ja wylacze po chwili to wtedy tylnie prawe drzwi blokuja sie na amen i jedyna metoda na jej otwarcie to bardzo mocne pociagniecie klamki wewnetrnej i potem klamki zewnetrznej... wtedy drzwi dzialaj normalnie ...do momenu az sie zapomnie i nacisne blokade ze strony kierowcy.

Co ciekawe (tego nie moge rozgryzc...) z tylu woze dzieciaki... i mam blokady rodzicielskie w drzwiach poprzekrecane tak,zeby maluch mi drzwi nie pootwieraly,ale jak owy problem z drzwiami sie zdarza to jak juz wspominalem jedyna metoda na otwrcie drzwi jest od srodka co niby nie powinno sie zdarzyc w moim wypadku jako ze mam te blokady powlaczane....

 

Dziwna sprawa

 

Na początek by wypadało sprawdzić mocowanie linki do klamki-od wewnątrz pod tapicerką na pewno zauważysz.Możliwe że pancerz wyskoczył z mocowania.Od zewnątrz może pomóc podciągnięcie linki.Spróbuj na początek to zrobić.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zamki luzem, aż dzisiaj pokombinuje, jakim sposobem można je zakleszczyć, żeby nie dawały się otworzyć, może wtedy coś pomogę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi problem wydaje sie inny niz linki, bo gdyby bylo tak jak radzicie to otworzyl bym drzwi ciagnac linke manualnie, np kombinerkami prawda ? Problem wydaje mi sie w zamku, majac zamek luzem symuluje zamkniecie drzwi czyli zatrzask jest zacisniety, i nie moge go odblokowac np wciskajac w otwor srubokret, naciskam ktoras z klamek ( ciagnac np za linke) i teraz zatrzask na moje oko powinnien odskakiwac w pozycje otwarta, a tak sie nie dzieje, ale wkladajac srubokret moge go manualnie przekrecic czyli mechanizm zatrzasku jest luzny, teraz dziwi mnie fakt, bo kiedy robie to na sucho ( zamek w rekach) wszystko wydaje sie ok, ale kiedy zamek jest w drzwiach ni holery nie idzie tego otworzyc,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A poprostu rozłącz Linkę od Klamki zewnętrznej. Dzwi powinny sie bez problemu Otwierać. Zobacz przy drugich drzwiach w których ząbkach klamki wsadzona jest linka. I tak samo zrób w popsutych drzwiach. Ja robiłem błąd że naciagałem ją do końca. Wtedy blokowały się na Amen...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tu masz mistrzu plusa, drzwi odblokowane ;) troche mnie to kosztowalo, faktycznie kazda z linek zew i wew ma swoja sile naciagniecia troche za lekko i nie otworzy troche za mocno i zamyka sie na amen, miales racje kilka zebow w dol i gra melodia, z ta srodkowa mialem troche grzebania bo nie wiedzialem jak ja skrucic co sie okazalo wystarczylo ja poprostu nakrecic, lekko i gra gitara, inny problem byl tez w tym ze przerwany mialem kabel od centralnego w tych drzwiach, wiec jak tylko zrobilem to co bylo problemem drzwi nie reagowaly na central ;) wsio polutowane i gra gitara, jezeli moge sluzyc pomoca komu kolwiek to walcie smialo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam podobny problem tylko że ja kompletnie nie mogę otworzyć drzwi ani z wewnątrz ani z zewnątrz... Da radę ściągnąć tą linkę z klamki zewnętrznej bez otwierania drzwi ? Kiedyś otwierały się tylko od środka założyłem linkę na zewnętrznej klamce i **** ani z tej ani z tej już ich nie otworzyłem. Może być przyczyną to że za bardzo napiętaq jest ta linka albo że za luźna. ale czy da radę ją poprawić bezotwarcia drzwi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam podobny problem tylko że ja kompletnie nie mogę otworzyć drzwi ani z wewnątrz ani z zewnątrz... Da radę ściągnąć tą linkę z klamki zewnętrznej bez otwierania drzwi ? Kiedyś otwierały się tylko od środka założyłem linkę na zewnętrznej klamce i **** ani z tej ani z tej już ich nie otworzyłem. Może być przyczyną to że za bardzo napiętaq jest ta linka albo że za luźna. ale czy da radę ją poprawić bez otwarcia drzwi ?

Bez otwarcia możesz jedynie spróbować zdjąć linkę z klamki ale potem jej nie nałożysz chyba że wykręcisz zaślepkę.

Moim skromnym zdaniem to nie linka. Miałem podobnie że wkładka zamka raz działała raz nie. Jak się drzwi zamknęły i zaryglowały to już nic się nie dało zrobić. Przelutowane styki w zamku załatwiły sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobny problem w poprzednim pasku po otwarciu drzwi pilotem nie mogłem otworzyć drzwi klamka. Musiałem klamkę docisnac wtedy usłyszałem takie ciche klik i juz mogłem otwierać i zamykać drzwi dopóki nie zaryglowalem zamka pilotem. Kiedyś chciałem to naprawić ale opuściłem sobie wydaje mi się ze problem leżał po stronie klamki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bez otwarcia możesz jedynie spróbować zdjąć linkę z klamki ale potem jej nie nałożysz chyba że wykręcisz zaślepkę.

Moim skromnym zdaniem to nie linka. Miałem podobnie że wkładka zamka raz działała raz nie. Jak się drzwi zamknęły i zaryglowały to już nic się nie dało zrobić. Przelutowane styki w zamku załatwiły sprawę.

 

Przelutowane styki w zamku o co chodzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tych zamkach czesto robia sie zimne luty, trzeba je przelutowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przelutowane styki w zamku o co chodzi ?

Te zamki składają się z dwóch części elektronicznej i mechanicznej. Nawet jeżeli płytka w części elektrycznej wygląda idealnie to i tak trzeba przelutować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności