Skocz do zawartości
m16

Potrzebne informacje o haku ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio przy okazji zakladania parktronica zdjalem tylni zderzak i oczom moim ukazal sie widok jak na fotce w zalaczniku.

Co to za wtyk ? Wyglada jak pod oswietlenie przyczepy. Co musze z tym zrobic aby moc smigac z przyczepa ?

Dodam jeszcze, ze przy zalaczaniu awaryjek na desce miga mi tez kontrolka od kierunkowskazow przyczepy :zeco

Z gory dzieki za info :)

DSC01406.jpg

DSC01407.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktos ci sprzedal auto z przygotowanym mocowaniem pod hak bo jesli nie uzywasz musisz go sciagnac zapytaj poprzedniego wlasciciela o reszte z haku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widze dokładnie ale na dole masz prawdopodobnie zaślepkę, którą wyciągasz i wpinasz hak. Jeżeli go nie masz to pozostaje takowy zakupić ;). O ile się nie mylę to są to haki westfalia .

 

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odzew :)

Poprzedni wlasciciel nic o tym nie wiedzial :D (mial paska 2 lata)

Czyli co musze dolozyc aby moc smigac z przyczepa ? I czemu podlacze jest pod zderzakiem ? :o

Pozdr.

 

OO - zanim napisalem posta Dtambor juz odpisal :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za odzew :)

Poprzedni wlasciciel nic o tym nie wiedzial :D (mial paska 2 lata)

Czyli co musze dolozyc aby moc smigac z przyczepa ? I czemu podlacze jest pod zderzakiem ? :o

Pozdr.

 

OO - zanim napisalem posta Dtambor juz odpisal :D

do tej wtyczki wpinasz przyczepe a do tej beli mocujesz hak i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem jeszcze tak w zderzaku może masz zaślepkę ,którą ściągasz i zakładasz hak - nie wiem dokładnie czy passat się w to bawił

-a i jeszcze jedno gniazdo masz na ile wtyków bo możes mieć te ilkunasto wtykowe ( niewiem ile tam tego jest ) ale są w sprzedaży przelotki na nasze gniazda

No i jesteś połowie szczęściarzem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli co musze dolozyc aby moc smigac z przyczepa ? I czemu podlacze jest pod zderzakiem

 

Zobacz jeszcze czy w dowodzie rejestracyjnym masz wbity hak, a w zderzaku nie masz wycięcia?? Tzn przy założonym zderzaku powinieneś widzieć od tyłu to kwadratowe mocowanie na włożenie główki od haka.

Gniazdo ze znaczkiem VW to obstawiam, że jest 13-to pinowe, zależy jaką chcesz przyczepkę targać, ale najlepiej je zostaw i jak już ktoś napisał kup przelotkę na polskie bodajże 7 pinów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiem jeszcze tak w zderzaku może masz zaślepkę ,którą ściągasz i zakładasz hak - nie wiem dokładnie czy passat się w to bawił

 

Nie ma tam żadnej zaślepki w zderzaku - hak jest wpinany "za" zderzakiem (zaślepka jest w belce, w gnieździe haka, widoczna na zdjęciu). Gniazdo elektryczne wystarczy opuścić na dół - ono jest ruchome, na fotce jest w pozycji "schowanej" aby nie szpeciło.

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zobacz jeszcze czy w dowodzie rejestracyjnym masz wbity hak

Nie mam, bo... nie mam dowodu ;) Autko smiga na wyspach gdzie nie ma biurokracji w stylu wbijania haka i koniecznosci posiadania papierow na samochod przy sobie ;)

zależy jaką chcesz przyczepkę targać

caravan - kemping

kup przelotkę na polskie bodajże 7 pinów

J/w - autko smiga na wyspach i jak bedzie ciagnelo przyczepke to bedzie to tez przyczepka "wyspiarska" ;).

Gniazdo elektryczne wystarczy opuścić na dół - ono jest ruchome, na fotce jest w pozycji "schowanej" aby nie szpeciło.

Jutro sie temu dokladnie przyjrze :)

 

Dzieki wszystkim ogromne :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom :) Teraz tylko pozostalo dokupic brakujacy kawalek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gniazdo ze znaczkiem VW to obstawiam, że jest 13-to pinowe, zależy jaką chcesz przyczepkę targać, ale najlepiej je zostaw i jak już ktoś napisał kup przelotkę na polskie bodajże 7 pinów

Da mi ktoś namiary na taka przejściówkę :?: Mam u siebie fabryczny hak i gniazdo "niemieckie"...

 

Edit//

Dobra, już znalazłem: http://allegro.pl/item1010144437_przejsciowka_z_wtyczki_13_pin_na_gniazdo_7_pin.html

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja się podepnę do tematu :)

 

mam okazję kupić hak oryginalny, odpinany Westfalia od Audi A4 (od b5) i zastanawiam sie czy podejdzie do mojego sprzęta ? mam sedana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to ja się podepnę do tematu :)

 

mam okazję kupić hak oryginalny, odpinany Westfalia od Audi A4 (od b5) i zastanawiam sie czy podejdzie do mojego sprzęta ? mam sedana.

ale co chcesz kupic sam hak doczepiany czy kpl ? jesli kpl to jaki model tego haka

 

---------- Post added at 21:54 ---------- Previous post was at 21:52 ----------

 

tu masz z allegro haki http://www.allegro.pl/listing/search.php?string=Westfalia+b5&from_showcat=1&category=0 zobacz jakie pasuja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem, też mam hak bez haka ;p, inna opcją jest podjechać do firmy co się zajmuje montażem haków i popytać co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra - hak zakupiony - tylko czy moze mi ktos lopatologicznie napisac jak sie to ustrojstwo zaklada ? :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie wie ? Pomocy, jutro mam wyjazd z przyczepa :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nikt nie wie ? Pomocy, jutro mam wyjazd z przyczepa

Ciężko wytłumaczyć na odległość, jak pamiętam też troche kombinowałem bo jakoś dziwnie się to zakładało. Podstawowe pytanie to czy masz do niego kluczyk ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności