Skocz do zawartości
mvxl

Głośna praca silnika po nagrzaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam Passata B4, 1,8 benzyna , silnik ADZ i taki problem: jak silnik jest nie nagrzany to jest wszystko ok. i cicho pracuje. Wystarczy,że temperatura skoczy na 70 i powyżej i silnik zaczyna głośno pracować. Jest to odgłos taki metaliczny jakby praca padniętego łożyska tocznego nie wiem, na 100% od strony rozrządu. I tak pasek rozrządu i napinacz wymienione - przed wymianą było tak samo, pasek jest prawidłowo naciągnięty.Sciągnąłem paski : klinowy i wielorowkowy, żeby wykluczyć wspomaganie i pompę wodną i dalej to samo. Co to może być:zeco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy silnik się rozgrzeje olej zrobi się rzadki stukają ci szklanki zaworów [popychacze]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdy silnik się rozgrzeje olej zrobi się rzadki stukają ci szklanki zaworów [popychacze]

Wydaje mi się,że to nie szklanki.Odgłosy są w miejscu gdzieś koło napędu wałka pośredniego . Czym łożyskowany jest ten wałek. Jest to możliwe żeby padło tam jakieś łożysko przy normalnej eksploatacji bez katowania silnika, oleje były ARAL, MOBIL S, teraz CASTROL MAGNATEC 10W40:zeco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy niema żadnych wyciekow z okolic rozrządu?Łożysko alternatora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnych wycieków, pompa wodna, wspomagania i alternator są wykluczone. Może silnik jest już tak zużyty,że trzeba zalać gęsty olej- mineralny.Ciśnienie sprężania w normie i równe na wszystkich cylindrach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie ma tam takiego rozwiazania jak w adr ze masz z tylu walki spiete lancuchem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Pasek rozrządu napędza wałek rozrządu i wałek pośredni napędu aparatu zapłonowego i chyba pompy oleju, niby prosty silnik ale... :dolamamMiał ktoś z was coś takego? Proszę o pomoc, te odgłosy stają się coraz bardziej słyszalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam Passata B4, 1,8 benzyna , silnik ADZ i taki problem: jak silnik jest nie nagrzany to jest wszystko ok. i cicho pracuje. Wystarczy,że temperatura skoczy na 70 i powyżej i silnik zaczyna głośno pracować. Jest to odgłos taki metaliczny jakby praca padniętego łożyska tocznego nie wiem, na 100% od strony rozrządu. I tak pasek rozrządu i napinacz wymienione - przed wymianą było tak samo, pasek jest prawidłowo naciągnięty.Sciągnąłem paski : klinowy i wielorowkowy, żeby wykluczyć wspomaganie i pompę wodną i dalej to samo.
Witam ... podłączę sie do tematu. Słuchaj kolego prawdopodobnie z tego co piszesz i to co wykluczyłeś masz problem z panewkami na wałku pośrednim. Niestety będziesz musiał zdjąć rozrząd i wyjąć aparat zapłonowy.Odkręcić poduchy od silnika i podnieść trochę silnik do góry. Wtedy dopiero wysuniesz wałek i sprawdzisz jak wyglądają panewki i sam wałek. Aha wałek jest podparty na dwóch podporach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przednie były takie same. Jak kojarzę występują z obudową /może się mylę/. A co z tylną zrobisz? Do 2E pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego vviktor jak zdiagnozowałeś że to właśnie te panewki?? Mam ten sam silnik i ten sam problem od zimy... Na ciepłym silniku dobiega dziwny odgłos ze strony rozrządu... Rozrząd wymieniony, szklanki wymienione. U siebie nie mogę sprecyzować z którego to dokładnie miejsca dobiega ale powiedziałbym, że od koła rozrządu... To znaczy, że ma wywaloną podporę w głowicy?? Mechanik który mi wymieniał szklanki niby mówił że wszystko jest ok z podporami i wałkiem i wsumie sam też niczego nie zauważyłem co by świadczyło o przytarciu. A teraz jeżeli to jest to to co dalej?? Postaram się jeszcze raz podejść do tematu i pojadę jeszcze raz do jakiegoś innego mechanika żeby mi to zdiagnozował...

Edytowane przez kobuzzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pewności nie mam, że to właśnie one - tak sobie zgaduje . Szukam przyczyn, bo niepokoi mnie hałas pracującego silnika (choć niektórzy fachowcy twierdzą, że jest wszystko w porządku) i dodatkowo po rozgrzaniu silnika strasznie leci w dół ciśnienie oleju.

Być może przez to właśnie niskie ciśnienie oleju silnik nie jest po prostu dobrze smarowany i stąd ten hałas.

 

Wał po szlifie, panewki główne i korbowodowe nowe. "Szklanki" nowe....

 

Niby pozostaje tylko ten wałek pośredni, ale.... gdzieś czytałem, że może to być też przez zużyte gniazda na popychacze. Przez nie może spadać ciśnienie oleju a być może także stąd bierze się ten drażniący dźwięk "mielonego" silnika.

 

ja raz przerabiałem głośną prace silnika przyczyna olej z markietu wymieniłem na lepszy i było w porządku cisz i spokój do dnia dzisiejszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności