Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witka, mam fabrycznego RNS510, PINu nie dostałem przy zakupie, wszystko działa.

Chciałbym zamienić na dzień-dwa na MFD2DVD żeby przetestować, odblokować itp. Do MFD PIN mam.

 

Czy po ponownym podłączeniu RNSa zapyta o PIN? Czy lepiej nie zamieniać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak dopiszesz (wpiszesz pin MFD ) do systemu to po podłączeniu 510 poprosi też o pin aby dopisać 510

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki, w takim razie podepne MFD pod prostownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno prosić o pin(jest zapamiętany) tak przynajmniej jest u mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie powinno prosić o pin(jest zapamiętany) tak przynajmniej jest u mnie

Rozumiem, że jak wyjmę i podłaczę poźniej to samo radio to nie zapyta (zapamiętane) ale tutaj chodzi mi o podłączenie innej i z powrotem rns510. Robiłes tak i nie zapytała nawi o PIN?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mieciek63

Zgadza się raz wpisany zostaje zapamiętany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też robiłem coś takiego... to nie pin jest pamiętany tylko nr VIN auta w radiu/nawigacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oo, no i fajnie by było.

Właśnie w domu podłączyłem MFD2 pod prostownik, uruchamia się, wpisuję PIN i dalej jest komunikat "SAFE plug is not connected". W złączu jest pin oznaczony "SAFE". Jak mogę to uruchomić? Jak obejsć ten SAFE?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możliwe że musisz do auta podłączyć żeby się radio skomunikowało ale my z wagenem różne radia podłączaliśmy bezpośrednio do zasilania i sprzęt śmigał.

coś mi kołacze że któraś nawi przyjmowała tylko 3 razy pin a później już się jej nie dało włączyć ale nie pamiętam która

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy pierwszym włączeniu na prostowniku włączyła się bez problemu, załapała pin i wszystko OK. Wyłączyłem ją (prostownik) i po mniej wiecej godzinie włączyłem. Po wpisaniu pinu już miałem komunikat j.w.. PIN za każdym razem na 100% właściwy.

 

Zostaje podpiąć do auta, ale boje się właśnie tego, że przy ponownym podpięciu rns510 będzie chciał PIN, a ja go nie mam.

 

---------- Post added at 16:25 ---------- Previous post was at 15:48 ----------

 

jeszcze: rozpiska z RNS510:

9 – CAN bus, high

10 – CAN bus, low

11 – Display voltage supply, positive, optional for radio module low version only

12 – Voltage supply, negative, terminal 31

13 – Display HV CAN bus low, optional for radio module low version only, not for midline

14 – Display HV CAN bus high, optional for radio module low version only, not for midline

15 – Voltage supply, positive, terminal 30

16 – Anti-theft coding control signal, SAFE, positive

 

Czy nie musze podłączyć 3x +12V na pinach 11,15 i 16?

Teraz mam podłączone tylko na pinie 12.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, sam sobie odpowiem. Podłączyłem +12V na piny 15 i 16 i wszystko działa jak trzeba (na podłączonym do prostownika).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jak odłączę zasilanie (wyjmą akumulator celem podładowania w domu) to będę musiał wpisać PIN do RNS510?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W liczniku jest zapisany pon do radia. Jak radio było przypisane do samochodu to nie. W innym wypadku zapyta o pin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli jest przypisane do auta to po kilkugodzinnym odłączeniu aku zawoła o pin,ale tym się nie przejmuj,po prostu nic nie wstukuj,odczekaj kilka minut samo zaskoczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli bez stresu mogę wyjąć z auta akumulator, poładować pół dnia i po podłączeniu go z powrotem do auta radio nie będzie wołać o kod PIN?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli bez stresu mogę wyjąć z auta akumulator, poładować pół dnia i po podłączeniu go z powrotem do auta radio nie będzie wołać o kod PIN?

 

Tak. Na luzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie rozmawiałem z kolegą który też ma B6 i twierdzi, że po odłączeniu akumulatora musiał wbijać PIN... Komu wierzyć?

Edytowane przez agamek12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie musiałem i inni tutaj też nie musieli. Wierz komu chcesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie rozmawiałem z kolegą który też ma B6 i twierdzi, że po odłączeniu akumulatora musiał wbijać PIN... Komu wierzyć?

 

Tak jak ci pisałem wcześniej,jeżeli odepniesz akumulator na chwilę nie wyświetli komunikatu o pin,po dłuższym odłączeniu zawoła o pin ,ale nic nie wpisuj po kilku minutach "łapnie" komunikacje z autem i samo zaskoczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile może kosztować ewentualne odzyskanie kodu PIN? ASO udostępnia może takie dane za darmo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności