Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cały czas tłumaczę że na N3 musi iść stałe napięcie. Z aku podciągnij na początek, do tych czerwonych przewodów się wepnij co masz zmostkowane za skrzynką bezpieczników..

 

 

Rozumiem ze zasilanie do kostki w pozycji N idzie gdzieś od wentylatorów ??

Nie nie nie. Zasilanie wchodzi przez N3, idzie na przekaźnik i wychodzi innym N na wentylatory.

 

 

 

 

obecnie mam podłączony swój wentylator z czujnikiem w chłodnicy z rp-ka

Czujnik w chłodnicy nie ma znaczenia, są takie same.

 

 

jak mam sie wpiąc z z nową instalacją tego sterownika w swój dotychczasowy układ chłodzenia tak żeby to wszystko chodziło ??

Pod akumulatorem jest kostka, czarna trzypinowa i grube kable. Wywalasz taką małą wiązkę co idzie z tej kostki do wiatraka i czujnika w chłodnicy i wpinasz się w te miejsca z wiązką klimatronika.

 

Czytaj co piszę bo z tym N3 się powtarzam a Ty dalej swoje... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo sie gubie , cały czas męczy mnie ta N-ka dobra jutro zrobię to co piszesz i dam znać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak narazie to jedno co jest na 100% pewne ze działa to przekaźnik . . . . reszta podłączona tak jak Qdlik napisałeś i cisza , biore się za szukanie wpięcia plusa z aku . . . .

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Podłączone na krótko , zasilanie na wtyczce N wygląda tak:

 

N3 jest

N2 jest

N1 wciąż brak . . ..

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

powiem tak , nie wiem co jest ale coś jest na rzeczy pomijam fakt że mam zasilanie na N3 , pomijam też fakt że mam zasilanie na N2 i już nawet pominę fakt że wpiąłem się na zasilanie do N1 fakt na krótko ale się wpiąłem i co ? i to ustrojstwo dalej nie działa , jedyne co się w tym wypadku zapaliło to wyświetlacz a właściwie tylko jego podświetlenie . . . . nie wiem już co dalej . .. .

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

jezeli to ma znaczenie całe urządzenie nie jest przykręcone do karoserii . .. . leży w kabinie na miejscu fotela pasażera , pisze bo być może masa którą bierze z "oczka" jest niewystarczająca ???

 

 

podobno , tonący brzytwy się chwyta . .. .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
N3 jest

N2 jest

N1 wciąż brak . . ..

Nie szukaj napięcia na N1 bo to jest WYJŚĆE na wentylator, nie masz czynnika w układzie to tam nie pojawi się plus.

 

 

jezeli to ma znaczenie całe urządzenie nie jest przykręcone do karoserii . .. . leży w kabinie na miejscu fotela pasażera , pisze bo być może masa którą bierze z "oczka" jest niewystarczająca ???

To nie ma znaczenia gdzie to podpięte, podłączałem climatronica do akusia w piwnicy i działał. Zresztą nie tylko ja tak robiłem.

 

Ale poddałeś mi pewien pomysł... Podajesz masę na takie oczko, które przykręca się do prawego słupka A? Ta masa jest w wiązce z czerwonymi kostkami, tymi które się wpina w ten cały tunel nawiewów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podajesz masę na takie oczko, które przykręca się do prawego słupka A? Ta masa jest w wiązce z czerwonymi kostkami, tymi które się wpina w ten cały tunel nawiewów.

 

 

dokładnie

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

jedyne co mi się pokazało po tym wszystkim co mi podałeś to:

 

 

po włączeniu stacyjki , zapala mi się podświetlenie wyświetlacza i po włączeniu świateł podświetlenmie klawiszy czyli normalnie . .. .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostały Ci jakieś luźne wtyczki jeszcze?

 

Sprawdź piny na wtyczkach które wchodzą w panel:

1/3 - plus po zapłonie

1/5 - masa

3/8 - stały plus

3/26 - stały plus (x kontakt)

 

A chodzi mi o te wtyczki:

http://forum.vw-passat.pl/threads/769-Wy%C5%9Bwietlacz-climatronic?p=2160728&viewfull=1#post2160728

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eureka !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Koleżko w instalacji tak zostały mi dwa kable pozycja 4 i 5 na moim zdjęciu ale jak się przyjrzysz na fotce idąc od wtyczki numer 4 do góry przy samym końcu zdjęcia widać kawałek uciętego czerwonego kabla . .. . zdjąłem teraz z niego pancerz i podłączyłem do pierwszego lepszego plusa . .. .

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

nie wiem od czego to jest ale uwierz że wreszcie ruszyło . .. .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok skoro teraz już wszystko działa to kolejne pytanie jako że zaczynam swoją przygodę z climatronic-iem

 

mam problem z klapka obiegu zamkniętego a właściwie z tym że nie zamyka się ona (a z tego co mi się wydaje to powinna ? ) gdzie może leżeć wina ?? z tego co wyczytałem już na forum to spróbować oczyścić ścieżki na potencjometrze siłownika tej klapki ?? czy raczej wymiana ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie jaka jest szansa ze moduł o numerze 357907533 może mieć awarię ?? u mnie kompletnie nie działa , nie steruje żadną klapą , zamknięty obieg nie działa , klapa od środkowych nawiewów nie działa , klapa na nogi nie działa ??? jest możliwe żeby aaaaawszystkie ścieżki nie były sterowane ??? załączać na 100% się załącza bo słychać "pyknięcie" pojawia się też napięcie na czarnym kablu - pin nr 3 na kostce wchodzącej do niego . . ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zerknijcie na ten film , pokazany jest problem , przełączając na panelu zmieniają się ikony ale niestety sterownik nie daje znaku życia .

 

gdy sterownik jest wpięty w oryginalne miejsce działa tylko włączanie i wyłączanie nawiewu na środkowe i boczne nawiewy

 

gdy chwycę sterownik w rękę , delikatnie ścisnę kable razem z kostką działa nawiew na nogi i szybę (słychać że zaworki otwierają się i zamykają ) , podobna sytuacja jest przy włączaniu i zamykaniu obiegu zamkniętego . . .

 

 

jako ciekawostkę zamieszczam film gdy dotykam probówką podłączoną do masy , pinów we wtyczce , tak jak bym poprawiał wtyczkę końcówką probówki . .. .

 

 

uszkodzony jest ten moduł ???

 

dodatkowo dodam że co jakiś czas pomimo kasowania na wyświetlaczu pojawia mi sie błąd nr 1111 czyli jak wyczytałem - uszkodzony sterownik , ale czym jest ten sterownik - sterownik w sensie że panel climatronic czy sterownik ten właśnie czerwony ??

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błąd 1111 wskazuje, że prawdopodobnie uszkodzony jest panel.

Podłącz podciśnienie do tego czerwonego sterownika, uruchom silnik, wybierz na panelu np. obieg zamknięty i sprawdź czy zasysa powietrze z odpowiedniego króćca. W ten sposób powinieneś sprawdzić ten sterownik podciśnieniem pod warunkiem, że panel wysyła sygnały do niego, który elektrozawór ma się otworzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie nikt nie pomoże ??

Nie chcę nikogo wprowadzać w błąd, ale z tego co pamiętam z montażu climatronica u siebie miałem podobną sytuację... okazało się że źle podłączyłem kostki, na odwrót... zamiast do tego modułu, podpiąłem wtyczkę do tej białej taśmy która jest widoczna na filmiku, zamontowana na tunelu, a wtyczkę od tej taśmy właśnie do tego rozdzielacza(modułu), po zmianie wtyczek wszystko zaczęło śmigać. Trochę mnie zdziwiło że są takie same wtyczki i kostki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Błąd 1111 wskazuje, że prawdopodobnie uszkodzony jest panel.

Podłącz podciśnienie do tego czerwonego sterownika, uruchom silnik, wybierz na panelu np. obieg zamknięty i sprawdź czy zasysa powietrze z odpowiedniego króćca. W ten sposób powinieneś sprawdzić ten sterownik podciśnieniem pod warunkiem, że panel wysyła sygnały do niego, który elektrozawór ma się otworzyć.

Ale tak jak napisałem ... Gdy jest wpięty oryginalnie na korpus dmuchawy działa jedna funkcja , gdy dotkną pin odpowiadający za np nogi to zapału sie żarówka w probówce i siłownik ruszy tak samo jak mocniej ścisnę kostkę . . . wszystko widać na filmie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie , pomijając fakt wizualny , czy panel climatronic z b4 pasował do b3 ?? chodzi mi tutaj o elektrykę . ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie , pomijając fakt wizualny , czy panel climatronic z b4 pasował do b3 ?? chodzi mi tutaj o elektrykę . ..

 

tak pasuje ja przekładałem z econem ale econ działał jako of tak jak w b3 jeśli mowa o samym panelu bo cały sterownik nie pasuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak mam na myśli sam panel z przyciskami , czyli moja taśma miedzy sterownikiem a panelem podejście pod b4 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak tak mam na myśli sam panel z przyciskami , czyli moja taśma miedzy sterownikiem a panelem podejście pod b4 ??

 

zgadza się wszystko pasi przynajmniej u mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawodników występowały i w manualu i w climatronicu.

Wentylator włącza się bo nie wszystko jest podpięte.

Czujnik możesz dać w króciec ale wiązka jest do niego wtedy za krótka i trzeba by ją przedłużyć.

Koła pasowe można przełożyć. Jest o tym wspomniane na forum razem ze zdjęciami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności