Skocz do zawartości
kamol

Wymiana przedniego błotnika

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć mam pytanie przymierzam się do wymiany błotnika z przodu czy jest to trudne do zrobienia dodam że nie znam się zbytnio na konstrukcji samochodu .Czy mógł by ktoś napisac krok po kroku jak wymienić błotnik w passacie po lifcie . Czy tżeba demątowac cały zderzak?? Z gory dziękuje za każdą pomoc!!!!

Edytowane przez kamol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktoś w stanie pomóc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
błotnika z przodu czy jest to trudne do zrobienia dodam że nie znam się zbytnio na konstrukcji samochodu
Patrząc na ETKe nie powinno to sprawić większego kłopotu. Nadmieniam że też z blacharką nie mam do czynienia.

 

jdv1273040910k.jpg

 

Czy tżeba demątowac cały zderzak??
Wydaje mi się że przynajmniej od strony błotnika tak. Spytaj kolegi DJ Kowal on ostatnio wymieniał błotnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć mam pytanie przymierzam się do wymiany błotnika z przodu czy jest to trudne do zrobienia dodam że nie znam się zbytnio na konstrukcji samochodu .Czy mógł by ktoś napisac krok po kroku jak wymienić błotnik w passacie po lifcie . Czy tżeba demątowac cały zderzak?? Z gory dziękuje za każdą pomoc!!!!

 

Tu masz jeszcze conieco na temat: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=24591&highlight=demonta%BF+b%B3otnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy tżeba demątowac cały zderzak??

 

Koniecznie, chociaż to w tym przypadku najmniejszy problem. Zderzak siedzi na ślizgu przymocowanym do błotnika ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba sciagnac zderzak, nadkole wewnetrze , poodkrecac srubki potem odwrotnie i po sprawie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba trzeba trzeba, chyba zrobie manual w tą środę :) :fajny

 

musze wymienić błotnik, przedni lewy w pasku oraz zrobić coś ze światłami bo się trzęsą jak cholera.

tylko pojawia się pytanie, ponieważ zdejmowałem już zderzak w B5 a teraz nadszedł czas na B5 FL i teraz co schodzi pierwsze? najpierw odkręcam zderzak, później światła a następnie błotnik?

czy wogóle muszę zdemontować światła? jak to się tam trzyma? :niekumam

 

ps. zaczynam trząść portami :P :hehe :help

Edytowane przez marcinL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
trzeba trzeba trzeba, chyba zrobie manual w tą środę :) :fajny

 

musze wymienić błotnik, przedni lewy w pasku oraz zrobić coś ze światłami bo się trzęsą jak cholera.

tylko pojawia się pytanie, ponieważ zdejmowałem już zderzak w B5 a teraz nadszedł czas na B5 FL i teraz co schodzi pierwsze? najpierw odkręcam zderzak, później światła a następnie błotnik?

czy wogóle muszę zdemontować światła? jak to się tam trzyma? :niekumam

 

ps. zaczynam trząść portami :P :hehe :help

 

Niestety bez demontażu zderzaka reflektorów nie ściągniesz...Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam mały problem, ponieważ źle mi się lampa ustawiła albo błotnik i ni cholery to nie wygląda estetycznie. tzn, że błotnik do zderzaka jest ok, błotnik do maski jest ok ale za to lampa do błotnika... jakby strasznie opadła i nie wiem co z tym zrobić...

 

macie jakiś pomysł chłopaky?? ponieważ nie widzę tam mozliwości regulacji poziomu lampy. a może jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ponieważ nie widzę tam mozliwości regulacji poziomu lampy. a może jest?

 

jest, w dolnych uchwytach te tuleje z gwintem.

 

Teraz zauważyłem że chodzi o auto przed liftem, więc nie wiem jak tam jest, być może podobnie

Edytowane przez dtambor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darku jest ok, lampa do FL. ale już zrobione. człowiek jak czegoś do tej pory nie robił czasami szopki odstawia. ja przy wkładaniu lampy środkowy zaczep, ten plastik w lampie podwinął mi się i wszedł pod blachę. nie zauważyłem tego :)

 

ps. dołożyłem gumy pod te górne zaczepy świateł i nawet się nie trzęsą :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy jesteście pewni że trzeba cały zderzak zdejmować??? Nie da się jakoś go nagiąć żeby tylko odpiąć błotnik? Po zdjęciu z Etki nie widać że trzeba ten zderzak zdejmować. Chodzi mi oczywiście o Passata b5 z 1999 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba ściągać zderzaka..

Wystarczy zdemontować nadkole i odkręcić tam śrubki..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten widok z Etki to nie jest z 2002 roku??? Może ktoś wrzucić screena tego błotnika przed liftem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ten widok z Etki to nie jest z 2002 roku??? Może ktoś wrzucić screena tego błotnika przed liftem?

Proszę

blotnik.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i jak z tym błotnikiem jest szansa go ściągnąć bez zdejmowania przedniego zderzaka czy nie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedniego zderzaka nie trzeba demontować, za to boczne listwy plastikowe pod drzwiami już niestety tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wymieniałeś już błotnik może zapodasz instrukcje gdzie jakie śróbki tak aby łatwo go zdemontować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przedniego zderzaka nie trzeba demontować, za to boczne listwy plastikowe pod drzwiami już niestety tak.

 

 

Hej,

a możesz podpowiedzieć jak ściągnąć listwę progową w B5 FL?

pytam ponieważ za tydzień czeka mnie również wymiana - malowanie błotnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności