Skocz do zawartości
adamso

Dziwny problem z drzwiami

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam dziwny problem z dzwiami

opisze jak to wyglada:

-tyle drzwi od pasazera nie zawsze sie zamykaja jak i otwieraja

-nie za kazdym razem wlacza sie dioda przy bolcu (podczas zamykania)

-niekiedy nie pali sie lampka w progu (od kierowcy)

-jak siedze w srodku i chce sie zaryglowac to wszystkie dzwi sie zamkna,ale

niekiedy od strony kierowcy bolec wyskoczy

 

wyczytalem tu na forum ze albo modul komfortu (wilgoc) albo zamek od strony kierowcy (mikrostyki,zimne luty)

 

doradzcie co pierwsze pruć podloge albo dzwi od kierowcy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam dziwny problem z dzwiami

opisze jak to wyglada:

-tyle drzwi od pasazera nie zawsze sie zamykaja jak i otwieraja

-nie za kazdym razem wlacza sie dioda przy bolcu (podczas zamykania)

-niekiedy nie pali sie lampka w progu (od kierowcy)

-jak siedze w srodku i chce sie zaryglowac to wszystkie dzwi sie zamkna,ale

niekiedy od strony kierowcy bolec wyskoczy

 

wyczytalem tu na forum ze albo modul komfortu (wilgoc) albo zamek od strony kierowcy (mikrostyki,zimne luty)

 

doradzcie co pierwsze pruć podloge albo dzwi od kierowcy?

temat i tak pojdziedo kosza bo nie miales otwierac nowego postu tylko tam gdzie to wyczytales pisac :) ale zacznij od modulu komfortu jest przed fotelem kier sprawdz czy suchy a potem szukaj dalej bo sprawdzic komforta latwiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vag, sprawdź czy komunikuje się z wszystkimi drzwiami, moduł, przełamane kabelki w slupkach no i mikrostyki w zamkach. U mnie były poprzełamywane kabelki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha,przepraszam ale zapomnialem dopisac ze wag wywala taki blad:

 

928 Siłownik zamka centralnego lewy przód-F220

nieprawidłowy sygnał

po skasowaniu ten sam blad

 

sorry ze tak napisalem,ale spiesze sie jutro jade do Bydgoszczy w delegacje i czeka mnie 450km

 

jestem nowy na forum i nowym posiadaczem passata,do tej pory jezdzilem stara felicja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
aha,przepraszam ale zapomnialem dopisac ze wag wywala taki blad:

 

928 Siłownik zamka centralnego lewy przód-F220

nieprawidłowy sygnał

po skasowaniu ten sam blad

 

sorry ze tak napisalem,ale spiesze sie jutro jade do Bydgoszczy w delegacje i czeka mnie 450km

 

jestem nowy na forum i nowym posiadaczem passata,do tej pory jezdzilem stara felicja

kabelki w drzwiach sprawdz czy nie sa polamane te ktore widzisz jak otworzysz drzwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

panowie moj problem jest nieco wiekszy i bardziej denerwujacy polega na tym ze kiedy zamykam samochod z pilota moge go zamykac i otwierac w kółko i bedzie dobrze kiedy go tylko zamkne i pojde gdzies na dłuzej wystarczy 30 min auto juz sie nie otwiera nie chodza szyby oprocz kierowcy auto otwieram z kluczyka musze zdjac na chwile kleme i wszystko znowu działa,moduł komfortu suchy nawet go wymieniałem na taki sam na probe i nic bez przerwy ten sam błąd a raczej błedy

 

1329 Magistrala danych funkcji komfort w trybie awaryjnym

931 Siłownik zamka centralnego prawy tył-F223

nieprawidłowy sygnał - BŁĄD SPORADYCZNY

orazbłąd do którego nie mam kodu ale jest to bład moduł sterujacy drzwi pasażera magistrala can brak sygnału

 

 

dodam ze auto to kombi z 1998r pomocy bo to naprawde denerwujace a czesto wsiadam i wysiadam i bardzo to dla mnie uciażliwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich... mam taki problem:

Kupiłem auto i po otwarciu pilotem auta ( B5 Fl kombi 2001, 4 el szyby) otwierają się wszystkie zamki drzwi oprócz tylnych za kierowcą). Muszę od srodka pociągnać klamkę aby je otworzyć. Po zamknięciu pilotem zamykają się też wszystkie zamki drzwi oprócz tylnych za kierowcą. ( chyba ze ich nie otworzę od srodka to cały czas są zamknięte.)

 

Mam też taki problem ze nie mam chyba włączonego alarmu. Czy może ktos go wyłączył przez ten problem z drzwiami??

 

Czy mogę właczyć jakos ten alarm i naprawić ten centralny aby otwierał wszystkie drzwi?? Posiadam vaga ale jeszcze go nie podłaczyłem pod komputer...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Wszystkich... mam taki problem:

Kupiłem auto i po otwarciu pilotem auta ( B5 Fl kombi 2001, 4 el szyby) otwierają się wszystkie zamki drzwi oprócz tylnych za kierowcą). Muszę od srodka pociągnać klamkę aby je otworzyć. Po zamknięciu pilotem zamykają się też wszystkie zamki drzwi oprócz tylnych za kierowcą. ( chyba ze ich nie otworzę od srodka to cały czas są zamknięte.)

 

Mam też taki problem ze nie mam chyba włączonego alarmu. Czy może ktos go wyłączył przez ten problem z drzwiami??

 

Czy mogę właczyć jakos ten alarm i naprawić ten centralny aby otwierał wszystkie drzwi?? Posiadam vaga ale jeszcze go nie podłaczyłem pod komputer...

 

To go podłącz i zerknij jakie błędy wywali-stawiam na zamek ;) Tu masz obszerny temat: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=717&highlight=zimne+luty Zimne luty,krańcówka...Szukaj w tych wątkach.Ten temat pewnie też Ci się przyda: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=18834&highlight=zimne+luty Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem , kupiłem passata b5 sedan i jak zamykam drzwi z pilota to tylko przód się zamyka a tył bez reakcji . Dziś zauwarzyłem że przednie drzwi też się nie zamykają z pilota :( czy to może być słaba bateria w pilocie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej nie bo jak by byla za slaba to wogule by nie zamykalo zadnych dzwi poszukaj na forum tematow "zimne luty, modul komfortu "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam podobny problem , kupiłem passata b5 sedan i jak zamykam drzwi z pilota to tylko przód się zamyka a tył bez reakcji . Dziś zauwarzyłem że przednie drzwi też się nie zamykają z pilota :( czy to może być słaba bateria w pilocie ?

 

Ehh...Zastanów się-jak reszta działa to co mają baterie z tym wspólnego? ;) Zacznij od poczytania wątku,moduł komfortu,zamki itp.itd Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie pomoze ktos mi??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szyby też nie działały i okazało się że bezpiecznik był spalony.

Dzięki za porady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mawerick: problem jest enigmatyczny, a pierwszy błąd jakby wskazuje na komfort. Był w ogóle CAN w 98r.? Poszukaj gościa: Stern, siedzi w alarmach to może Ci coś pomoże?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po raz kolejny

 

Dziś znalazłem chwilkę czasu wolnego więc zająłem się moim centralnym zamkiem.

Przypominam nie działa przy tylnych drzwiach za kierowcą...i nie mruga też dioda od alarmu przy drzwiach kierowcy.

 

Podłączyłem się pod komputer. Wyskoczyły mi błędy:

 

1336 Magistrala CAN moduł komfortu

nie autoryzowane

1331 Moduł sterujący drzwi kierowcy-J386

nie autoryzowane - BŁĄD SPORADYCZNY

1332 Moduł sterujący drzwi pasażera-J387

nie autoryzowane - BŁĄD SPORADYCZNY

1359 Przełącznik centralnego zamka wewnątrz strona pasażera-E198

nieprawidłowy sygnał - BŁĄD SPORADYCZNY

1333 Moduł sterujący drzwi lewy tył-J388

nie autoryzowane - BŁĄD SPORADYCZNY

930 Siłownik zamka centralnego lewy tył-F222

nieprawidłowy sygnał

1334 Moduł sterujący drzwi prawy tył-J389

nie autoryzowane - BŁĄD SPORADYCZNY

 

Więc usuwam błędy. Odłączylem komputer i sprawdzam jaki jest efekt....

Efektu brak...nadal nie działa centralny z tyłu za kierowcą... i lampka od alarmu też nie mruga....

 

Więc znowu...podpinam komputer i oczytuje błędy:

 

930 Siłownik zamka centralnego lewy tył-F222

nieprawidłowy sygnał

 

Tym razem tylko jeden błąd wyskoczył. Usuwam go... i nic....nadal nie dziala...

 

Więc trzecie podejście...:

 

1336 Magistrala CAN moduł komfortu

nie autoryzowane

930 Siłownik zamka centralnego lewy tył-F222

nieprawidłowy sygnał

 

Wyskakują dwa błędy. Usuwam je. Wychodzę z samochodu zamykam pilotem auto...i patrzę...zamki wszystkie sie zamykają i mruga dioda od alarmu przy drzwiach kierowcy obok rygielka. Po czym znowu otwieram i zamykam auto....i tak kilka razy....

 

Ale radość nie trwa długo...Otworzyłem drzwi tylne lewe...zamknąłem je i przstaje znowu działać z tyłu w drzwiach za kierowcą centralny..i lampka czerwona dioda też nie mruga....

 

Podejrzewam od trzaśnięcia drzwiami coś przestało łączyć i że faktyczni chyba są zimne luty gdzieś na elektronice w drzwiach...

 

Więc znowu po raz czwarty komputer i odczyt błędów:

 

1336 Magistrala CAN moduł komfortu

nie autoryzowane

930 Siłownik zamka centralnego lewy tył-F222

nieprawidłowy sygnał

 

Więc daje spokój...

 

muszę chyba rozkręcić tylne drzwi i poprawić luty ( tylko na czym je poprawić???)

 

Co proponujecie???

Edytowane przez maciej477

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

muszę chyba rozkręcić tylne drzwi i poprawić luty ( tylko na czym je poprawić???)

 

Co proponujecie???

 

No właśnie-popraw luty ;) A czym-raczej najlepiej to lutownicą...

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisząc na czym mam je poprawić miałem namyśli na jakim elemencie...??

 

 

a nie czym... bo że lutownicą to ja wiem ; )

 

Muszę wymontować cały zamek i go rozebrać na elementy pierwsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pisząc na czym mam je poprawić miałem namyśli na jakim elemencie...??

 

 

a nie czym... bo że lutownicą to ja wiem ; )

 

Muszę wymontować cały zamek i go rozebrać na elementy pierwsze?

 

Tak,musisz ;) Znajdziesz w środku płytkę drukowaną-tamte luty do poprawy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
928 Siłownik zamka centralnego lewy przód-F220

nieprawidłowy sygnał

po skasowaniu ten sam blad

witam dzis odebralem kabelek i wzielem sie za sprawdzanie bledow wyswietlil mi sie blad

 

928 Siłownik zamka centralnego lewy przód-F220

nieprawidłowy sygnał

 

skasowalem i dalej to samo,jakos 2 miesiace temu poprawialem w tym zamku luty macie4 jakies propozycje???

 

chcialem aktywowac domykanie okien z pilota czeskim programem i wywala blad mozliwe ze przez blad zamka ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał wojta Zobacz post

928 Siłownik zamka centralnego lewy przód-F220

nieprawidłowy sygnał

po skasowaniu ten sam blad

witam dzis odebralem kabelek i wzielem sie za sprawdzanie bledow wyswietlil mi sie blad

 

928 Siłownik zamka centralnego lewy przód-F220

nieprawidłowy sygnał

 

skasowalem i dalej to samo,jakos 2 miesiace temu poprawialem w tym zamku luty macie4 jakies propozycje???

 

chcialem aktywowac domykanie okien z pilota czeskim programem i wywala blad mozliwe ze przez blad zamka ??

wymienilem dzis zamek i dziala kontrolka od alarmu odrazu po zamknieciu auta i potwierdza awaryjnymi czyli tak jak trzeba, ale dalej wywala blad na vagu

928 Siłownik zamka centralnego lewy przód-F220

nieprawidłowy sygnał

 

co jest nie tak ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności