Skocz do zawartości
Gość kudłaty

wyje pompa wspomagania ukł. kierowniczego

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kudłaty

cześć,

czy możecie wyjaśnić mi dlaczego ta pompa tak okropnie wyje ?

samochód był nieużywany przez pół roku - stał w garażu. Wcześniej wszystko było ok.

Przy rozgrzanym silniku jest ledwo słyszalna ale na zimnym to makabra. Czy może mieć wpływ niski poziom płynu w ukl. wspomagania? Czy może pompa się już skończyła ?

jaki jest ewentuaknie koszt nowej pompy ? Proszę o pomoc

 

passat b3 1,8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość misiek06

A może masz poprostu zapowietrzony układ wspomy ?? dolej płynu i odpowietrz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że problem tkwi w uszczelniaczach znajdujących się w pompie.

Zimne uszczelnienia nie są elastyczne, co jest trochę dziwne, jednak po ich rozgrzaniu wszystko wraca do normy. Widać, że pompa jest jeszcze ok. a wystarczy ją rozkręcić, wymienić uszczelnienia na nowe a powinna śmigać jeszcze długo i szczęśliwie.

 

Pompa wyje wtedy, gdy jej wewnętrzne uszczelnienia przepuszczają płyn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin_

a u mnie jak jest zimny to jest cicha jak sie nagrzeje to ja dopiero slychac? moze byc to wina kola paska wieloklinowego? i samego paska? lub ewentalnie zuawazylem cos dziwnego tzn w zbiorniniczku od plynu do wspomagania jest za duzo plynu ponad norme.. cos tu mozna zdzialac czy tez pompa za jakis czas kaput?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kudłaty

wielkie dzięki za pomoc :) czyli jest nadzieja, że pompa się jeszcze nadaje :?: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a u mnie jak jest zimny to jest cicha jak sie nagrzeje to ja dopiero slychac? moze byc to wina kola paska wieloklinowego? i samego paska? lub ewentalnie zuawazylem cos dziwnego tzn w zbiorniniczku od plynu do wspomagania jest za duzo plynu ponad norme.. cos tu mozna zdzialac czy tez pompa za jakis czas kaput?

 

Nie długo zacznie wywalac płyn i THE END...ale to bardzo powolny proces...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin_

ale kolega mnie pocieszyl :P tzn ile moge tak jeszcze przezyc? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności