Skocz do zawartości
michawar

Wszystko ok a klima nie działa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Może ktoś mi podpowie co się może dziać. Samochód odebrałem po naprawie w czasie której był rozpinany układ klimatyzacji. Rozpinane były przewody przy osuszaczu i zdejmowany był zderzak z chłodnicami. Po naprawie klima działała przez ok tydzień potem przestała na wskutek rozszczelnienia się układu przez niedokręcony oring. Usterka została zlikwidowana klima nabita i wszystko działało ok. Po trzech dniach znów przestała chłodzić. Właściciel zakładu który naprawiał pojazd wezwał do zakładu speca od klimy i w mojej obecności zaczął ją sprawdzać. Okazało się że ciśnienie w układzie jest ok, komputer nie pokazuje żadnych błędów, sprężarka działa ok a układ nie chłodzi. Spec od klimy poddał się i stwierdził, że nie wie co jest grane. We wtorek jadę do specjalistycznego zakładu od klimatyzacji aby zdiagnozowali usterkę. Właściciel zakładu naprawczego zapłaci za naprawę jeśli będzie związana z jego naprawą. Co się może dziać, co może być przyczyną niesprawności układu ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.... jeśli czynnik jest w układzie i faktycznie nie stwierdzono żadnych usterek mechanicznych oraz elektronicznych, łącznie ze sprężarką (widać pompowane ciśnienie na wlocie i powrocie < komp) (co ważne), to pozostaje tylko i wyłącznie wymiana zaworu rozprężnego.

Pomijam sprawność silniczków sterujących nawiewem, te muszą "wysterowywać" OK (komp by pokazał ich awarię).

Pozdrawiam

Edytowane przez makeć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A weź zerknij kolego, czy mechanicy jak rozkręcali przód, to nie zapomnieli zapiąć jednej wtyczki od czujnika w chłodnicy...jest ona chyba zielona, po prawej strony u dołu, jak się zapomni ją zapiąć , to klima nie działa. Nie wiem dokładnie, co to za czujnik, ale łatwo ją przeoczyć przy rozbieraniu przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtyczka jest wpięta. Zresztą klima działała dobrze przez trzy dni.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat, moja klima od kilku dni zaskakuje dopiero po dłuższej jeździe, przy odpaleniu, albo krótkich odcinkach potrafi zapodać ciepłym powietrzem, im mniej nastawię tym cieplej zawiewa. Jakieś pomysły?Ja jalo laik obstawiam, że czeka mnie uzupłenienie klimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w warsztacie okazało się że jest syf w układzie. Zatkany był filtr mieszczący się w zwężce przy filtrze pyłkowym. Najprawdopodobniej brud dostał się do układu przez rozpięte rurki. Filtr był tak zabrudzony że nie było przez niego przepływu. Mam nadzieję że wyłapał wszystkie nieczystości i brud nie dostał się do całego układu bo to może skończyć się uszkodzeniem sprężarki. Koszt naprawy 200zł.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zatkany był filtr mieszczący się w zwężce przy filtrze pyłkowym.

czyli tak jak pisałem :)

to pozostaje tylko i wyłącznie wymiana zaworu rozprężnego.

przy okazji warto było wymienić osuszacz (zalecane co dwa lata), bo często się o nim zapomina, a też potrafi dokuczyć i wywoływać podobne efekty.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. Mam rowniez problem. Mianowicie po nabiciu klimy i wszystkiego klima nie zalacza sie. w kompie blad czujnika cisnienia wiec znalazlem przyczyne. Jednak przy podpieciu "na krotko" sprezarka normalnie zalacza sie i chlodzi jednak dziala ona non stop, bez wzgledu na ustawienia na climatroniku... moge miec cos jeszcze niedzialajacego czy po podpieciu nowego czujnika bedzie ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież niezależnie od tego jaką masz temperaturę ustawioną, to sprężarka pracuje cały czas, jeśli na wyświetlaczu jest AUTO lub nie ma nic :fajny

Po wymianie czujnika powinno byc OK - jesli innych błędów nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no zadnych innych bledow nie ma :P sprezarka no i wiatrac daja non stop bez wzgledu na temp w srodku... czyli rozumiem ze tak jest i sie nie przejmowac? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a jak ma inaczej działać? :fajny Nie pracuje tylko w przypadku, gdy masz na wyświetlaczu ECON.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy u mnie też problem z klimą byłem ją nabić i przez 2-3 dni cud miód tak chłodziło a później coraz słabiej . Okazało się że nieszczelny był kompresor . Uszczelniłem zapłaciłem 50zł za sprawdzenie szczelności azotem było wszystko ok gość pare dni później nabił mi klime i teraz chłodzi jak jej się podoba nieraz jak zaskoczy jest ok ale generalnie niema porówniania do tego co było wcześniej. Klima jest manualna a jedno czego sie dowiedziałem to że mam presostat uszkodzony bo nawet bez gazu zastartuje kompresorale wydaje mi się że niema nic do tego i powinna chłodzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No a jak ma inaczej działać? Nie pracuje tylko w przypadku, gdy masz na wyświetlaczu ECON.

 

to moje jak i w rodzinie pierwsze auto z klima wiec nie wiem :P czyli rozumiem ze na econ powinna sprezarka sie wylaczyc? sprawdzimy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli masz uszkodzony prestostat to moze tak byc ze ci sie wloczy i wylaczy poniewaz zapobiega on chodzeniu sprezarki bez gazu, a wiec nawet jak masz gaz a prestostat stwierdza ze nie ma gazu to wylaczy sprezarke. wymien prestostat i powinno byc ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego presostat jest uszkodzony ale na tyle że z gazem czy bez kompresor się załączy ale kompresor czały czas pracuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem z tym presostatem... ale Danek tak jak pisales. wszystko smiga w jak najlepszym porzadku :) wystarczy tylko wymienic czujnik czynnika i bedzie ok :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności