Skocz do zawartości
wwwujek

Rozterki posiadacza Passata B6..

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Jestem nowy na forum, a to za sprawą dopiero co kupionego Passata.

 

Sporo jeżdżę, wcześniej miałem Lagune z 2002r (nie dam złego słowa powiedzieć!), przyszedł czas by kupić coś świeższego. Padło na Passata.

Chciałem coś do 50k maksymalnie, co pozwoli mi na bezstresową jazdę przez najbliższe 4-5 lat. Mam nadzieję, że z wyborem się nie pomyliłem.

Mam tego:

 

http://forum.vw-passat.pl/attachment.php?attachmentid=28502&d=1272051335

 

Sprawdziłem samochód przed kupnem w ASO i to mnie przekonało. Stan można by ocenić na 8.5/10. Przebiegu 114tys, wygląda na nie kręcony. Lakier pierwszy, nie widać by był uderzony. Silnik 1.9, fajnie pracuje.

 

Pierwsze wrażenia są takie, że kultura jazdy, praca silnika.. wszystko to ładniej wygląda niż w Lagunie.

 

Ale.. Na trasie cholernie mi brakuje 6 biegu (w Lagunie był), brakuje mi trochę komputera pokładowego, niby pierdoła, ale fajnie było widzieć aktualne spalanie itp..

 

Nie potrafię się jakoś do końca tym autem cieszyć i musiałem to komuś powiedzieć:) Może mnie jakoś pocieszycie? :)

 

Może można jakoś w mojej wersji zamontować FIS? Wystarczy tylko zmienić liczniki czy coś jeszcze?

 

A co myślicie o tym wynalazku? Warto?

http://cgi.ebay.de/7-TOUCHSCREEN-NAVI-AUTORADIO-VW-PASSAT-GOLF-SEAT-SKODA-/110471486070?cmd=ViewItem&pt=CE_Auto_Hi_Fi_Autoradios&hash=item19b89d1a76

 

http://cgi.ebay.de/DVD-GPS-NAVI-VW-SEAT-SKODA-GOLF-PASSAT-TOURAN-RADIO-/220582743400?cmd=ViewItem&pt=Technik_Auto_Hi_Fi_Navigation_Einbau_Navigationssysteme&hash=item335bc18d68

 

Pozdrawiam, Łukasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

odradzam zakupu tych wynalazkow , na pierwszy rzut oka radio robi ogromne wrazenie ale nic po zatym.

Zamowilem koledze te radio z 2 linku ,poprostu poraszka!

ekran swieci na zielono, cala prawa strona przyciskow i galka regulacji niedziala !jezeli te radio jest nowe i juz jest popsute to o jakosci nic niemowi.Jezeli sluchasz plyty i chcesz wyjsc do menu lub do obojetnie jakiej funkcji to plyta sie wylancza poprostu poraszka.Ciagle problemy z softwerem w takich tanich chinolach.Jedynie co polecam to radja z tego typu firmy ZENEC troche drozsze ale napewno lepsze jakosciowo.

Odradzam zakup tego wynalzku!

pozdravwiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do komputera pokładowego z pełnym fisem to musiałbyś poszukać taki licznik z przybliżonym przebiegiem. Później zakodować i po sprawie. Są tu na forum koledzy którzy już to robili. I wszystko ładnie działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
musiałbyś poszukać taki licznik z przybliżonym przebiegiem

Przebieg można skorygować na taki jaki się chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przebieg można skorygować na taki jaki się chce.

Tak tylko nie każdy potrafi to zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale jest pewność, że mój Passat obsługuje FIS?

 

Jeszcze jedna sprawa.. Jak ja mam wybrać felgi? Wszędzie widzę tylko, że muszę mieć 6.5 na 16.. A co z rozstawem śrub? Laik zemnie straszny, proszę prostym językiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozstaw śrub to 5x112 a jakie to mają być felgi 16 cali?

Kup jakieś oryginalne bo najlepiej pasują do paska własnie takie na których wyjeżdżał z salonu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem.. A 17 cali mogę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz nawet i 18 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sam nie wiem.. A 17 cali mogę?

Mozesz nawet 19 :) tylko muszisz miec odpowiedni rozmiar opon [standardowo dla 16 205/55 lub 215/55 dla 17 235/45 i dla 18 235/40] :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, rozumiem :)

 

A powiedzcie mi jeszcze proszę, jest taka opcja, bym miał notebooka podpiętego do złącza w aucie i na VAGu widział średnie spalanie itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mozesz nawet 19 tylko muszisz miec odpowiedni rozmiar opon [standardowo dla 16 205/55 lub 215/55 dla 17 235/45 i dla 18 235/40]

 

nawet 20" wchodzi bez przerobek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=5388&page=8 tu masz wątek o felgach do b6.

 

napisałem tam, ale powtórzę ci tutaj, że mam alu '16 i patrząc na nie zdecydowanie prosi się o co najmniej 17-tki!!! ;p Pasek b6 to niemałe auto, więc i fele nie mogą być małe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sprawie licznika :

Jest pewność że będzie działać pełen fis !

 

 

Również odradzam te wynalazki choć ja bym się skłaniał ku oryginalnej od vw na pierwszy rzut oka może gorsza ale po dłuższej przygodzie na pewno nie pożałujesz

Ale.. Na trasie cholernie mi brakuje 6 biegu (w Lagunie był)

Mi też brakuje tego ale teraz już się tego nie zmieni trzeba było brać z większym silnikiem

Edytowane przez tomaszek-1234-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A powiedzcie mi jeszcze proszę, jest taka opcja, bym miał notebooka podpiętego do złącza w aucie i na VAGu widział średnie spalanie itp?

 

 

Na 90% jest. Ale co on ma Ci spalić ten 1.9 :P 6 literków Ci łyknie nie więcej na trasie.

Co do 6-tego biegu

Sporo jeżdżę,

No to pomyliłeś silniki w takim razie . Nie wiem jak po CHIP-ie czy 1.9 kulturalniej nie chodzi, niech wypowiedzą się osoby ,które mają przerobione traktory :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżdżę na 17 ( wyjechałem na takich z salonu ) i wiem, że na naszych drogach strasznie zawieszenie dostaje na 17 calowych kołach. Rozważam właśnie kupno drugiego kompletu 16 ( jeden mam na zime ), bo jazda na 17 super jest na autostradzie i równej dobrej drodze. Ale juz tam, gdzie jest nierówno, to trochę przypomina jazde wozem drabiniastym. Jak będziesz dużo jeździł, to elementy zawieszenia szybciej się zużyją na 17 niestety... Więc jak chcesz to moge ci sprzedać oryginały 17 do passata... :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No trzeba starać się omijać wszelkie nierówności, mi się jeździ dobrze na 17", a wygląda lepiej niż na 16". Passek to małe piwo... Zobaczcie jak wygląda Insignia, ew. Astra na 16 lub 17"... Tam to minimum 18".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 90% jest. Ale co on ma Ci spalić ten 1.9 6 literków Ci łyknie nie więcej na trasie.

Co do 6-tego biegu

 

:) No zgoda, ale fanie jest wiedzieć, nie? ;)

 

A gdyby tak jeszcze VAG działał na WinCE..? :) Wtedy bajka, bo zamiast licznika z FIS starczyłaby zwykła navi, nie? Ktoś biegły w temacie może potwierdzić/zaprzeczyć?

 

 

No to pomyliłeś silniki w takim razie . Nie wiem jak po CHIP-ie czy 1.9 kulturalniej nie chodzi, niech wypowiedzą się osoby ,które mają przerobione traktory

 

No i tak to właśnie jest.. Passat 1.9 = 5 biegów. Dobry silnik, fajne spalanie i na tym koniec. Passat 2.0 = (podkreślam _taka panuje opinia_) silnik gorszy, jakieś tam kłopoty z pęknięciami głowic, nieco wyższe opłaty, ale za to 6 biegów.. I bądź tu mądry jak jesteś laikiem..

 

ps. Dziękuję za resztę wpisów w temat! :) Będę korzystał z podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdź w moją galerię.

Masz tam zdjęcia i opis jak doposażyłem swojego passka, m.in. w duży fis, tempo, multikierę...

Dziecinnie proste ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wejdź w moją galerię.

Masz tam zdjęcia i opis jak doposażyłem swojego passka, m.in. w duży fis, tempo, multikierę...

Dziecinnie proste

 

Czyli kupuję np. to:

http://www.allegro.pl/item1003505080_passat_b6_licznik_zegary_diesel_fis_3c0920870g.html

 

podmieniam i już? Wszystko gra? Jestem troche w szoku.. Jakis tutorial gdzieś znajdę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności