Skocz do zawartości
andrew90

Passat B4 1.9 TDI brak kontrolek przy stracie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zakładałem nowe radio w samochodzie i teraz żadne kontrolki nie świecą rozrusznik działa ale nie odpala.

 

---------- Post added at 12:21 ---------- Previous post was at 12:11 ----------

 

sorry moja pomyłka post nieważny, wszystko ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam podobny problem tylko u mnie wszystko było dobrze nic nowego nie montowałem do auta przyjechałem autem do pracy i już nie mogę odjechać. Proszę pomóżcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przekręcasz kluczyk i nie zapalają Ci się kontrolki, ani silnik nie reaguje to sprawdź czerwony (możliwy inny kolor lecz zazwyczaj czerwony) przewód na klemie plusowej akumulatora. Biegnie do klemy dwa przewody, jeden gruby który idzie do rozrusznika i drugi cieńszy który dostarcza zasilanie do reszty urządzeń.

Myślę, że on się poluzował lub zaśniedział i nie łączy.

Odkręć go, przeczyść i zakręć i zobacz czy działa:)

Edytowane przez wojtix099

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rozrusznik kręci, a kontrolek brak i nie odpala, to padła stacyjka lub przekaźnik 109

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tak jak kolega Ormowiec napisał, rozrusznik kręci ale kontrolki nie świecą. Usterka pojawiła się wczoraj, dziś jak poszedłem do auta to po przekręceniu kluczyka kontrolki błysnęły na chwilkę ale potem już nie dawały znaku życia. Zauważyłem,że i kierunki nie działają ale to pewnie dlatego,że nie dostają prądu. Jutro zobaczę ten przekaźnik 109 pewnie to jego wina. Jest to jakiś specjalny przekaźnik czy coś pospolitego i czy można go samemu jakoś sprawdzić czy trzeba nowy i ewentualnie czy opłaca się bawić w zamienniki czy kupić coś oryginalnego ale używkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On ma w środku diodę i to nic poza tym, reszta zwykły przekaźnik. Zdejmij obudowę i przyciśnij palcem styk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, a ten przekaźnik jest wzbudzany plusem czy masą?

Koledzy próbowałem założyć nowy przekaźnik ale to też nic nie dało. Sprawdzałem to napięcie jest tylko na styku nr 30 i po przekręceniu kluczykiem nic się nie zmienia dalej jest tylko na jednym a powinno pojawić się gdzieś jeszcze żeby przekaźnik zadziałał. Podawałem też plus przez kontrolkę w miejsce nóżek przekaźnika to na tym małym styku nie ma nic ani masy ani plusa. Plus jest tylko na 30. Co jeszcze mogę sprawdzić?

Edytowane przez futro1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak się zastanawiam może cała skrzynka bezpieczników jest do bani. Może się coś strząsnęło bo oddałem amorki na reklamację i zamontowałem stare które nie są najlepsze, a stało się to właśnie po ich wymianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz fabryczny alarm to on tez odcina zasilanie po stacyjce oraz zasilanie ecu. U mnie ecu nie dostawał napiecia i wlasnie sie okazalo ze w alarmie byla jedna scieżka uszkodzona. Po ruszeniu wtyczkami od alarmu raz działało a raz nie. Alarm powinien być za włącznikiem świateł.

No i często padają kostki stacyjek.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli masz fabryczny alarm to on tez odcina zasilanie po stacyjce oraz zasilanie ecu. U mnie ecu nie dostawał napiecia i wlasnie sie okazalo ze w alarmie byla jedna scieżka uszkodzona. Po ruszeniu wtyczkami od alarmu raz działało a raz nie. Alarm powinien być za włącznikiem świateł.

 

Czemu nazywasz to alarmem? Jak dla mnie ta skrzynka schowana za włącznikiem świateł to immobilizer, przewód z tej skrzynki leci do pierścienia wokół stacyjki. Przekaźnik 109 odcina zasilanie ECu i pewnie pompe, jeśli jest on uszkodzony, to po przekręceniu zapłonu nie gaśnie kontrolka świec żarowych i można kręcić rozrusznikiem ale auta nie odpali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czemu nazywasz to alarmem? Jak dla mnie ta skrzynka schowana za włącznikiem świateł to immobilizer, przewód z tej skrzynki leci do pierścienia wokół stacyjki

 

Nazywam to alarmem bo to co mam u siebie w aucie to fabryczny alarm VW. Nie mam żadnego immo z przewodem i pierścieniem wokół stacyjki a skrzynka za włącznikiem to alarm. Poza standardowym wyciem sygnału i świeceniem kierunków, alarm odcina jeszcze zasilanie ECU oraz zasilanie po stacyjce (nie świecą wtedy kontrolki) a możliwe że jeszcze sygnał rozrusznika (ale nie jestem pewien). Alarm uruchamia się wtedy gdy go nie rozbroisz a otworzysz drzwi (klapę, maskę) lub włączysz zapłon. A rozbrajany i uzbrajany jest wraz z otwarciem i zamknięciem auta kluczykiem.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy Wlodek83 miał rację padł mi fabryczny alarm, a dokładnie mały przekaźnik który odcina zasilanie ecu i pompy paliwa. Znajduje się on w skrzynce alarmu za włącznikiem świateł. Mała zworka załatwiła sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam podobny problem tylko u mnie nic się nie dzieje. Ani nie działają kontrolki, ani nie słychać rozrusznika. Działają światła mijania i nawiewy. Po przekręceniu stacyjki słychać tylko "pyknięcie" na przekaźnikach. Bardzo proszę o pomoc. Wczoraj wieczorem wszystko było ok a dzisiaj rano jak chciałem odwieźć syna do szkoły już nie działało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam podobny problem tylko u mnie nic się nie dzieje. Ani nie działają kontrolki, ani nie słychać rozrusznika. Działają światła mijania i nawiewy. Po przekręceniu stacyjki słychać tylko "pyknięcie" na przekaźnikach. Bardzo proszę o pomoc. Wczoraj wieczorem wszystko było ok a dzisiaj rano jak chciałem odwieźć syna do szkoły już nie działało.
może kostka stacyjki padła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności