Skocz do zawartości
coyot

tarcze hamulcowe tył passat b3 2.0 1992 115 KM

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

jako że ciepłosie zrobiło to zabrałem sie za zmiane kółek /wiem że późno/ i co sie okazało, w jednej tarczy z tyłu mam przeciągniety gwint a raczej zerwany, i tu moje pytanie, jak to tam jest z tymi tarczami, koło jest przykręcane do tarczy a tarcza trzymasie na łożysku ?? czy może tarcza jest dokręcena do piasty tak jak to z przodem sie prezentuje, musze wymienić tarcze czy cos jeszcze ??

 

czekam na szybka odpowiedź bo może bym to na weekendzie zrobił

 

PS. Ma może ktoś rysunek z etki jak to wygląda??bede wdzięczny za każda podpowiedź

Edytowane przez coyot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_tytul1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm o ile mi wiadomo to gwint jest w tarczy (przynajmniej u mnie i mysle ze w wiekszosci)

Wiec gwint do rpzykrecania kol jest w tarczy , nastepnie jest czop a miedzy czopem a tarcza lozysko. Czop przykrecony jest to belki na 4-5 srub(nie pamietam)

Wiec chyba jasno i wyraznie ze kolo trzyma sie na tarczy ktora trzyma sie czopu na lozysku.

 

Co innego w nowych b5 gdzie jest tak jak z przodu czyli jest osobna piasta i do niej sie przykreca tarcze

 

a co kupic oczywiscie tarcze i ja bym kupil takze lozyska i klocki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hmm o ile mi wiadomo to gwint jest w tarczy (przynajmniej u mnie i mysle ze w wiekszosci)

Wiec gwint do rpzykrecania kol jest w tarczy , nastepnie jest czop a miedzy czopem a tarcza lozysko. Czop przykrecony jest to belki na 4-5 srub(nie pamietam)

Wiec chyba jasno i wyraznie ze kolo trzyma sie na tarczy ktora trzyma sie czopu na lozysku.

Wtopa z mojej strony. Gwint faktycznie jest w tarczy. Pomyliłem z Audi B3, gdzie jest to oddzielnie. Poprzedni post skasowałem.

W takim razie trzeba kupić nowe tarcze, klocki i powinno się wymienić łożyska.

Edytowane przez pszemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to własnie tego chciałem sie upewnić :0

 

bo wiem że różnie to w samochodach bywa i na moje oko wyglądało to że gwint jest w tarczy, ale wolałem sie upewnić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od razu mowie jak chcesz wymieniac tarcze to zaopatrz sie w porzadny imbus 8 do odkrecenia jarzma i porzadnie opukaj te sruby mlotem 2 kilowym

 

ja musialem je ciac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam czasu na zabawy samemu, oraz nie mamw tej chwili garażu wolnego, zawioze na warsztat co sie tym zajmuje, biorą za robote 100 zł za wymiane tarcz i łożysk /cena za cała oś/

 

tarcze u nich już wymieniałem 3 lata temu, jedna jakaś sie trafiła felerna i gwint wydarło /tarcze mają zrobione jakieś 30000 km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
biorą za robote 100 zł za wymiane tarcz i łożysk /cena za cała oś/
chyba otworzę warsztat, 100zł za max 45 min pracy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem że niedługo to schodzi, ale pod blokiem nie bede tego rozdzierał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, często jest problem z odkręceniem tych śrób imbusowych. Ja u siebie też miałem problem. Skończyło się to tym że wymieniłem śrube:)

Co do łożyska to nie wymieniłem bo nie wiedziałem o tym że to jest razem z tarczą. Ale zabrałem ze starej i jakoś działa już 2 rok:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącze sie do tematu śrub jarzma,wiem że tam jest drobnozwój,ale jaki rozmiar bo też chce wymienić te śruby za jedną robotą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze jedz do VW kupisz te sruby za grosze ja bralem 2 sztuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności