Skocz do zawartości
ormowiec

Co logować w benzynowych

Rekomendowane odpowiedzi

Dieselki są dość proste w analizie i dużo informacji o nich można znaleźć w sieci.

Z benzyniakami trudniej. Wrzucam mały poradnik co logować w benzyniakach.

Z racji słabej dokumentacji, w rzadszych silnikach można robić tylko logi statyczne, chyba że macie do porównania logi z idealnego, nowego silnika ;)

 

1. Logi zawsze robić na gorącym silniku (chyba, że występują problemy na zimnym - statyczne), zawsze na benzynie (w przypadku aut z LPG).

2. 3 bieg, obroty około 1500 i but do ziemi, aż do ok. 5-5.5 tys obr. W przypadku dużego braku mocy

robić logi na 2 biegu.

3. Logi statyczne - obroty jałowe, wyłączone wszystkie odbiorniki energii (światła, klimatyzacja), kierownica na wprost (nieruchomo).

 

Funkcje podstawowe (grupy): 000, 001, 002, 003, 004, 005, 007, 009, 010, 023, 024, 098, 099, 100 (w zależności od sterownika, nie wszystkie grupy mogą być dostępne)

 

Dodatkowo w silnikach logować (doładowanie/zmienne fazy rozrządu/inne):

1.8 20V: 025, 026

1.8T (AEB): 018, 025

1.8T (pozostałe): 091, 095, 100, 115, 118

2.0 (>1998): 095

2.3, 2.8 (>1996): 030, 032, 033, 091, 092, 095

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze się dorzucę do tematu:

 

w przypadku 1.8T warto zrobić log jednocześnie kanału 002 (przepływomierz, czas wtrysku) oraz któregoś, na którym widzimy doładowanie - 115 (diagnoza parametrów zadanych układu regulacji doładowania) lub 118 (diagnoza pracy N75 w kontekście aktualnego doładowania).

 

Po ustaleniu się parametrów pracy silnika warto też spojrzeć na grupę 032 i sprawdzić jakie są wartości adaptacji sond(y) Lambda (dwie wartości dla silników z jedną sondą, cztery dla silników z dwiema sondami). [Pomiar ten nie będzie miał sensu jeśli wykonany zostanie zaraz po skasowaniu błędów... ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mexaris

Powyższy post "To ja jeszcze się dorzucę do tematu" choć to prawda , nie dotyczy silników AEB !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powyższy post "To ja jeszcze się dorzucę do tematu" choć to prawda , nie dotyczy silników AEB !

 

...które to AEB są szalenie diagnostycznie ubogie (brak czujnika MAP) :wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po ustaleniu się parametrów pracy silnika warto też spojrzeć na grupę 032 i sprawdzić jakie są wartości adaptacji sond(y) Lambda (dwie wartości dla silników z jedną sondą, cztery dla silników z dwiema sondami). [Pomiar ten nie będzie miał sensu jeśli wykonany zostanie zaraz po skasowaniu błędów... ]

Wklejam przykładowy log http://vaglog.rtnet.pl/saper.86_46433.html i tam są tylko 2 kolumny wartości, a auto jest z 2 sondami. ;)

Edytowane przez Grucha...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie szukam wszędzie informacji ale nic nie mogę znaleść ;/ dlaczego nie mogę logować grup powyżej 006 ? odpalam VAGa , wchodzę w engine , później w BS i tylko do 6 grupy mogę logować dalej mam error tak samo jest w innych opcjach :( silnik 2.8 VR6 AAA z 92 roku z passata w automacie.

 

może tu uzyskam odpowiedź w końcu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz program?? Czy to pełna wersja czy jakieś demo??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vag com 3112 i vag com 409.1 obie full na żadnym nie chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie szukam wszędzie informacji ale nic nie mogę znaleść ;/ dlaczego nie mogę logować grup powyżej 006 ?

 

bo są bez cracka ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

crack jest , w 311.2 i w 409.1 w ABOUT piszę Fully Registered /Activated

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: logujemy wszystkie potrzebne grupy jednocześnie żeby były z jednego przejazdu, czy przy kolejnych przejazdach żeby szybciej (gęściej) się zapisywały?

edit: pogrzebałem w tematach o TDI. Osobno, przy kolejnych przejazdach.

Edytowane przez kip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
edit: pogrzebałem w tematach o TDI. Osobno, przy kolejnych przejazdach.

To zależy co chcesz określić po logach. Czasami lepiej osobno, a innym razem jednocześnie. Przykład chociażby tu w drugim poście:

w przypadku 1.8T warto zrobić log jednocześnie kanału 002 (przepływomierz, czas wtrysku) oraz któregoś, na którym widzimy doładowanie - 115 (diagnoza parametrów zadanych układu regulacji doładowania) lub 118 (diagnoza pracy N75 w kontekście aktualnego doładowania).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie robił już ktoś logi w 2.8 V6 i mógłby mnie wesprzeć doświadczeniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To ja jeszcze się dorzucę do tematu:

 

w przypadku 1.8T warto zrobić log jednocześnie kanału 002 (przepływomierz, czas wtrysku) oraz któregoś, na którym widzimy doładowanie - 115 (diagnoza parametrów zadanych układu regulacji doładowania) lub 118 (diagnoza pracy N75 w kontekście aktualnego doładowania).

 

Po ustaleniu się parametrów pracy silnika warto też spojrzeć na grupę 032 i sprawdzić jakie są wartości adaptacji sond(y) Lambda (dwie wartości dla silników z jedną sondą, cztery dla silników z dwiema sondami). [Pomiar ten nie będzie miał sensu jeśli wykonany zostanie zaraz po skasowaniu błędów... ]

 

Co masz na mysli mowiac po ustaleniu sie parametrow pracyitd ....32. kiedy sie ustala i co tam wylukam na 32

 

Dzieki

 

---------- Dodano o 18:25 ---------- Poprzednia wiadomość o 18:23 ----------

 

Dieselki są dość proste w analizie i dużo informacji o nich można znaleźć w sieci.

Z benzyniakami trudniej. Wrzucam mały poradnik co logować w benzyniakach.

Z racji słabej dokumentacji, w rzadszych silnikach można robić tylko logi statyczne, chyba że macie do porównania logi z idealnego, nowego silnika ;)

 

1. Logi zawsze robić na gorącym silniku (chyba, że występują problemy na zimnym - statyczne), zawsze na benzynie (w przypadku aut z LPG).

2. 3 bieg, obroty około 1500 i but do ziemi, aż do ok. 5-5.5 tys obr. W przypadku dużego braku mocy

robić logi na 2 biegu.

3. Logi statyczne - obroty jałowe, wyłączone wszystkie odbiorniki energii (światła, klimatyzacja), kierownica na wprost (nieruchomo).

 

Funkcje podstawowe (grupy): 000, 001, 002, 003, 004, 005, 007, 009, 010, 023, 024, 098, 099, 100 (w zależności od sterownika, nie wszystkie grupy mogą być dostępne)

 

Dodatkowo w silnikach logować (doładowanie/zmienne fazy rozrządu/inne):

1.8 20V: 025, 026

1.8T (AEB): 018, 025

1.8T (pozostałe): 091, 095, 100, 115, 118

2.0 (>1998): 095

2.3, 2.8 (>1996): 030, 032, 033, 091, 092, 095

 

ok czy wszystkie te grupy logowac i statycznie i dynamicznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

032 ustalają się korekty w pierwszym oknie na jałowym w drugim przy częsciowym i pełnym obciązeniu, po kilku km jazdy na rozgrzanym silniku korekty sa juz ustalone w sprawnym aucie powinny byc jak najbliżej zera.

 

---------- Dodano o 19:29 ---------- Poprzednia wiadomość o 19:27 ----------

 

co do logów zrób 002+115 003+020 i 033+118 od ok 1500 obr/min do odcinki, to wystarczy do diagnozy autka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dynamiczne z turbo:

003+020

002+033

115+118

043+046+112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności