Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No bo jest tak, że każdy jakieś ma. A moje to już zupełnie nie z tej bajki...

 

Taka moja miłość z lat szczenięcych. Nazywa się to TT i jest miniaturową koleją w skali 1:120. Myślałem, że odeszło wraz z DDR i BTTB, ale gdzie tam! Tak ponad rok temu założyłem stronę http://www.ttclub.pl i opisuję tam nowości. A w TT zaczyna się dziać dobrze. Do 3 wielkich producentów (Tillig - tabor, Auhagen - budownictwo i kształtowanie terenu Faller - budownictwo i zieleń) dołączyło kilku następnych. Taborowe - ROCO i PIKO, oraz Kuehn - firma, która powstła w 2005 i robi tylko TT. Dodatkowo Viessmann z oświetleniem trakcją i sygnalizacją i Noch, Busch - zieleń i figurki oraz preiser - figurki ekskluzywne. Tak więc jak widać dobrze się dzieje. Poniżej kilka obrazków z makiety, którą robiłem od 2004 do 2006 i musiałem ją niestety sprzedać. No i kolejki :) bo to najważniejsze. By powiększyć obrazki klikamy w miniaturkę...

 

ma01nk1.th.jpg ma02qz6.th.jpg ma03bi4.th.jpg

 

ma04wm3.th.jpg ma05oe2.th.jpg ma06fv3.th.jpg

 

ma07vl0.th.jpg ma08zy1.th.jpg ma09he8.th.jpg

 

ma10vq9.th.jpg ma11pb1.th.jpg ma12mb5.th.jpg

 

ma13vd5.th.jpg ma14sj0.th.jpg ma15yb4.th.jpg

 

ma16qc3.th.jpg ma17zm6.th.jpg ma18vo4.th.jpg

 

ma19nz1.th.jpg ma20dr5.th.jpg ma21eu8.th.jpg

 

ma22nm0.th.jpg ma23tf0.th.jpg ma24xo6.th.jpg

 

ma25pc3.th.jpg ma26jx5.th.jpg ma27kp1.th.jpg

 

ma28yo2.th.jpg ma30dv1.th.jpg ma31up6.th.jpg

 

ma32sg3.th.jpg ma33bf3.th.jpg ma34pw7.th.jpg

 

ma35bd2.th.jpg ma36df2.th.jpg ma37av6.th.jpg

 

ma38xo9.th.jpg ma39wn5.th.jpg ma40dw3.th.jpg

 

No ale coć musi jeździć po torkach. Poniżej maleńka część tego, co mam. Właśnie mój maleńki synek będzie miał co psuć (choć tatuś nie pozwoli)

 

5217gb.th.jpg 11810pi.th.jpg 22516sm.th.jpg

 

des019zp.th.jpg 4212cr.th.jpg 10113hj.th.jpg

 

18218kv.th.jpg tabor030mz.th.jpg tabor050ju.th.jpg

 

22gg5.th.jpg 18001sp2.th.jpg 10001pk5.th.jpg

 

n07oe6.th.jpg

 

No a do tego cała masa wagonów. Z ciekawszych tylko PKP (a i tak nie wszystkie)

 

roco01td7.th.jpg wars37dv.th.jpg bttbbipaoliw4sz.th.jpg

 

bttbbipajajecz7rb.th.jpg ypkpkl16kp.th.jpg

 

pkpchlod0rr.th.jpg pkpdec4wl.th.jpg pkpoppeln4rf.th.jpg

 

pkptalbot8jd.th.jpg pkpkieszen7lf.th.jpg tabor016pt.th.jpg

 

n06ts4.th.jpg 03nk4.th.jpg 05zu4.th.jpg

 

01kc2.th.jpg 13db2.th.jpg

 

A teraz zawitała cyfrówka. To znaczy lokomotywy sterowane adresem. Na jednym torze może być kilka lokomotyw, każda sterowana osobno. I co najważniejsze - stoją i świecą. Coś pięknego!

 

dscf5599vi1.th.jpg

 

To na razie tyle. Jeśli będzie zainteresowanie tematem - zamieszczę jeszcze więcej fotek - mogę przekazać kilka kontaktów do sklepów...

 

A jak ktoś ma niepotrzebną TT gdzieś w piwnicy czy na strychu, to przygarnę ją chętnie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że zdjęcia które zamieściłeś (szczególnie "nocne") są wprost "powalające" :hurra: . Zabawa na pewno wspaniała, aczkolwiek (co równie pewne) dość droga, ale uważam, że warta tego.

Gratuluję i obiecuję, że przegrzebię piwnicę i pawlacz. Kiedyś miałem TT'etkę i może coś jeszcze gdzieś leży, więc Ci odstąpię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale fajne :przestraszony:

też takie chce :)

baaardzo fajne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiekszosc z lokomotywek i wagonow mialem w H0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale fajne :przestraszony:

też takie chce :)

baaardzo fajne :)

 

Zrób sobie :)

 

Około 2 lat pracy po 4 godziny dziennie wyłączając soboty i niedziele. By pokazać trud pracy to pomiedzy podkładami każde okienko zalewałem wikolem. Gdy wysechł - zalewałem drugi raz i kładłem szuterek. I tak 30 000 razy :) To samo na zewnątrz szyn. Do elekryki makiety poszło mi... prawie kilometr kabli. To jest coś. Zasilane z 5 zasilaczy. Bajka normalnie.

 

Poniżej jeszcze 3 fotki

 

Na belce zamieszczony koziołek oporowy - świecił.

 

koziolekyf4.th.jpg

 

Wieża - świeciła

 

wiezaio1.th.jpg

 

i coś dla maniaków kabelków

 

kabelkici8.th.jpg

 

Oraz filmik jak budowałem i jak szaleją składy:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wrażeniem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znając wartość tego wszystkiego mozna spokojnie by sobie rzec - " hobby wartości Passata" - upssss. wymksnęło mi się :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te nocne zdjęcia naprawdę extra, mają swój klimat. Pozdrawiam. :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

char jestem pełen podziwu :padam: ten filmik ukazuje ile włożyłeś w to pracy :ok:

 

 

ja bym nie miał cierpliwości do takiego czegoś :wstyd:

 

a robiłeś tym pociągom crash testy ??? :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zulus_25

char musiales miec powazny powod zeby to sprzedac, taki ogrom pracy...... a koncowy efekt .......... no na mnie zrobil takie wrazenie ze brak mi slow :padam: . Jedno mi tak przychodzi tez do glowy , ile na to potrzebowales miejsca ? Ja na cos takiego nie moglbym sobie pozwolic mieszkajac w bloku,dostalbym natychmiast ultimatum, albo ja albo kolejka :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
char musiales miec powazny powod zeby to sprzedac, taki ogrom pracy...... a koncowy efekt .......... no na mnie zrobil takie wrazenie ze brak mi slow :padam: . Jedno mi tak przychodzi tez do glowy , ile na to potrzebowales miejsca ? Ja na cos takiego nie moglbym sobie pozwolic mieszkajac w bloku,dostalbym natychmiast ultimatum, albo ja albo kolejka :rotfl:

 

tak powód był dramatyczny, było - minęło.

 

Makieta miała 280x140 cm i mieściła się w pokoju. A mam małe mieszkanko 48 m kw, jednak wychodzę z założenia małe, ciasne, ale własne!

 

Ale są sposoby, by zrobić sobie małą kolej w każdym domku. Na przykład dookoła pokoju. Mój kolega tak ma. Budzi się i widzi stację i pociągi. Coś pięknego! Pociągi sobie jadą po szafkach, po parapecie, w szafie jest zrobiony tunel, a na drzwi dostawia segment na kółkach i jeździ!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość luka

Coś niesamowitego.

Podziwiam cię. :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CHAR chyle czola za ta robote ktora wykonales. Jak bylem maly mialem tez cos podobnego (tzn same szyny i pociagi) ale mniejszego. Dla mnie super zabawka. Potem znajoma babka pokazala mi u siebie cos takego jak Ty masz i stanalem jak wryty. Potem widzialem cos takiego na dworcu glownym we Frankfurcie (wrzucales 50 pfenigow jeszcze i sobie jezdzily). Potem troche podroslem i myslalem o zabawce, ktora dawala mi najwiecej frajdy i zawsze myslalem o tych pociagach ale nie moglem ani ich kupic bo byly za drogie ani zrobic bo nie mam cierpliwosci. Tu gdzie jestem chodze do dwoch sklepow kolekcjonerskim, w ktorym maja najprzerozniejsze pierdoly zwiazane z pociagami, od miniaturek zwierzat, aut, ludzi, przez skaly, kamienie, trawy i drzewa po lampy, budynki i wszystko czego dusza zapragnie.

Dla niezorientowanych wyjasnie, ze cena jednego wagonu waha sie w przedziale od 50 do 300€. A wybor jest kolosalny. Sam modul sterujacy (pozwala sterowac kilkunastoma pociagami na trasie) kosztuje 1000€ (mam broszurke). Do tego dochodza oczywiscie makiety. Zatem jesli chcielibysmy kupic ladne, duze repliki jakiegos dworca, to cenowo wyszlo by wiecej niz...B6...

 

Moje hobby jest rownie drogie - zona :rotfl: A tak na powaznie to zbieram jedynie modele aut w skali 1:55 firmy Siku i tylko serii Super. Mam troche modeli (sporo zapakowanych) i moze kiedys je sprzedam. Nie sa drogie (2-4€) ale wychodza dosyc czesto i w roznych kolorach, jedne maja wiekszy naklad drugie mniejszy, jedne sa tylko dla klubowiczow a inne zupelnie limitowane. Modele mam z lat 80,90 i terazniejsze ale jako kolekcjoner powinienem uzupelniac swoja kolekcje o pierwsze modele z lat 50-60 (wtedy bylo to Schucco a nie Siku) jednak te na e-bayu chodza nierzadko po 50-100€ (w stanie kolekcjonerskim), a jesli takich autek bylo ppowiedzmy 100 to... prosta matematyka, poprostu mnie nie stac. Jednak w miare mozliwosci uzupelniam swoja kolekcje. Fajnie ze wiekszosc modeli to samochody niemieckie bo one najbardzije mi sie podobaja:) Fotek moze nie bede wrzucac bo wyjde kiepsko przy tym co pokazal Char. Tak czy owak, te autka (mimo, ze juz nie jestem mlody) sprawiaja mi duzo frajdy. Heh, bardzo duzo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ziółek

Char każde moje hobby jest nad wyraz banalne przy Twoim. Naprawdę jestem pod wrażeniem. Osobiście nie interesuje mnie ta tematyka, ale potrafię docenić ogrom włożonej pracy. Słowa uznania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E z cenami to przesada. Wagon to 50 - 300 zł lokomotywa 290 - 800 zł. Całkiem niezły set startowy (zasilacz, torki, lokomotywa, dwa lub trzy wagony) można wyrwać już od 600 zł. Zatem serio tragedii nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze Char jestem pod wrazeniem :hyhy: zawsze chialem cos takiego miec ale brak mi cierpliwosci :P pobawil bym sie tym :D:D

 

Ale ja tez mam swoje hobby! robie fotki!

tu jest moja galeryjka

http://awariall.digart.pl/digarty/

 

Char respekt :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Charakterek szacun, szczena opada po obejrzeniu filmiku :651:

a jeśli jesteśmy przy hobby to szukam model 3bg variant w skali 1:18, w skali 1:24 jest tego pełno a w 1:18 tylko sedany, może ktoś wie czy w ogóle były kombiaczki w skali 1:18???

Edytowane przez Mr. X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Charakterek, RE5PEKT

wygląda to wszystko niesamowicie

ja zbierałem militaria, w sumie ciągle zbieram, ale zapał opadł mi trochę po małym trzepanku 1,5 roku temu :) zabrali skurczybyki parę naprawdę fajnych fantów które zostały potem "zezłomowane", wiadomo :mad:

oprócz tego trochę czytam o historii >1914 roku, no i lubię to czym się zajmuję "zawodowo" czyli programowanie i webmastering

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super ale wole tańszy sport tzn akwarium i gorąco wszystkim polecam:D

 

zdjęcia super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności