Skocz do zawartości
z1mone

Wymiana skrzyni biegów 1.9 AVF 6bieg.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zwracam się do Was z prośbą o pomoc.

Musze wymienić skrzynie bo mi szumi konkretnie. Mam u siebie w moim AVF 1.9 96kw skrzynie o oznaczeniu ELN. Pytanie brzmi czy będzie pasowała skrzynia od Audi A4 B6 AVF 1.9 130 koni 6biegow z 2004roku. Nie chcialbym popasc w jeszcze wieksze koszta jak by sie okazalo ,ze nie pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknij tutaj jakie skrzynie pasują do twojego auta ->http://forum.vw-passat.pl/showpost.php?p=727267&postcount=27

A w audi A6 (A4 ma inne oznaczenia, moga nie pasowac) były montowane takie same skrzynie jak w passacie z silnikiem AVF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też szumiała jak hamowałem silnikiem. Wymienione łożysko i wszystko ok. Masz tak samo przy hamowaniu silnikiem? Koszt łożyska nie był duży a do zmiany nie trzeba jej sciągać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szumi (metaliczny dźwięk) niezależnie czy jadę czy hamuje, czy na 4 czy na 6 biegu, a dodatkowo jak ruszam dźwignia zmiany biegów hałas pogłębia się jakby coś ocierało. Czytałem ,ze to łożyska w mechanizmie różnicowym także grzebania by było co niemiara....

PS biegi wchodzą gładko, a hałas zależy od prędkości także ponad 50km/h już zaczyna koncert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szumi (metaliczny dźwięk) niezależnie czy jadę czy hamuje, czy na 4 czy na 6 biegu, a dodatkowo jak ruszam dźwignia zmiany biegów hałas pogłębia się jakby coś ocierało. Czytałem ,ze to łożyska w mechanizmie różnicowym także grzebania by było co niemiara....

PS biegi wchodzą gładko, a hałas zależy od prędkości także ponad 50km/h już zaczyna koncert

 

A czy to ze sa to lozyska w mechanizmie roznicowym a nie oporowe moze potwierdzic bez wyciagania jej jakis spec od skrzyn? Moze warto zeby przejechal sie z toba ktos taki i potwierdzil?

Edytowane przez tmstp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podłączę się pod temat, ponieważ mam ten sam problem tzn. muszę wymienić skrzynię FRK w AVF-ie. I mam pytanie, które skrzynie 6-cio biegowe, również pasują pod ten silnik? Trochę szperałem w internecie i z tego co wiem powinny podejść GVS, HHQ, ELP. Znalazłem również montowane do silnika AVF (VW, AUDI, SUPERB) skrzynie ELN, GBA, HCF i FYA- gdzieś tam dzwoniłem i pytalem czy podejdzie ale gość powiedział, że FYA tylko do audi, do passata nie. Tylko dlaczego? Czym się różnią w poszczególnych markach jeżeli wszystkie są manualne i są do tego samego silnika-mocowaniem? Sorki że się tak rozpisałem, mam nadzieję, że wszystko jest czytelne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, to już widziałem, stąd też przepisałem :cool natomiast chciałbym się dowiedzieć coś na temat reszty. Gdzieś spotkałem się z ELN i GBA-manual w passacie AVF tylko brak jakichkolwiek info na temat tych skrzyń. Generalnie bardzo mało tych skrzyń w anglii, choć takich autek sporo a ceny zaporowe, w polandii wybór spory a i ceny o połowe niższe. Tylko obawiam się, że nie dojadę :dolamam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...skrzynia GBA pasuje do passata, wiem bo ją mam w swoim aucie od wczoraj. Jedyne co trzeba w niej zmienić to te łapy, które łączą skrzynię z przegubami, w tej skrzyni są mniejsze, wystarczy je zamienić z tymi ze starej skrzyni (ja tak zrobiłem). Dodam że moja stara skrzynia miała oznaczenie FRK, a ta GBA montowana była w Audi A4 (2001-2004). Skrzynia chodzi bardzo bardzo dobrze...wreszcie nastała cisza w moim aucie.

Edytowane przez truskaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosze kogos o podanie symoli skrzyn 6 biegowych pasujacych do silnika avf w passacie b5fl...jutro jade zamienic skrzynie bo zla mi dali i nie chcialbym znow zlej dostac..

 

moze ktos podac symbole?

zebrac do kupy symbole ktore pasuja do tego nieszczesnego passata?

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
prosze kogos o podanie symoli skrzyn 6 biegowych pasujacych do silnika avf w passacie b5fl...jutro jade zamienic skrzynie bo zla mi dali i nie chcialbym znow zlej dostac..

 

moze ktos podac symbole?

zebrac do kupy symbole ktore pasuja do tego nieszczesnego passata?

 

pzdr

6-biegi manualne były o takim oznaczeniu

FRF, FRK, HHQ,GVS,HSL, HEN, GHA,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki:) i te na bank pasuja do AVF 6biegow?jakas jeszcze?a te DQS itp co ktos podawal ze z Audi pasuja to jakie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzieki i te na bank pasuja do AVF 6biegow?jakas jeszcze?a te DQS itp co ktos podawal ze z Audi pasuja to jakie?

 

Ja potwierdzam, że GBA montowana w Audi A4 pasuje do passata. Zrobiłem na niej ok. 6 tys i jest ok. Tak jak wcześniej pisałem musiałem tylko przełożyć te łapy od przegubów, bo w mojej starej skrzyni FRK były większe. Podejrzewam, że jak znajdziesz skrzynię od A6 obyłoby się nawet bez tej drobnej poprawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wazne dla mnie jest czy HCF z audi bedzie pasowala do passata AVF???

Edytowane przez klasycznymaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wazne dla mnie jest czy HCF z audi bedzie pasowala do passata AVF???

 

Poczytałem co to za skrzynia i okazuje się że montowana w A4, silnik się zgadza, koników też tyle samo.....dla mnie będzie pasowała. Ale ponieważ to od A4 to przygotuj się na wykręcanie od starej skrzyni łapek i zamiankę. Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze ktos sprawdzic w etce czy w audi a4 2001-2004 1.9tdi 131KM AVF montowali skrzynie HCF??

 

ja mam teraz FRK wg ETKI... ta HCF jest zamiennikiem FRK?

Edytowane przez klasycznymaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moze ktos sprawdzic w etce czy w audi a4 2001-2004 1.9tdi 131KM AVF montowali skrzynie HCF??

 

...tak montowali.

 

ja mam teraz FRK wg ETKI... ta HCF jest zamiennikiem FRK?

 

...na tak postawione pytanie trzeba odpowiedzieć..... NIE, bo to nie zamiennik FRK.

 

Na pytanie czy HCF będzie pasowała do twojego paska, w którym jest FRK....już Ci odpowiadałem...będzie pasowała po przekładce łapek od przegubów;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a DQS od 2.5TDI ?? podobno pasuje i jest lepsza bo ma dluzsze przelozenia niz FRK

 

pasuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a DQS od 2.5TDI ?? podobno pasuje i jest lepsza bo ma dluzsze przelozenia niz FRK

 

może i dłuższe.... pytanie jak na tę zmianę zareaguje twój silnik w dłuższej perspektywie. Ja bym się nie zdecydował, bo przy tych "dłuższych" przełożeniach twój silniczek słabszy o 20 koników może zaprotestować;)

 

---------- Post added at 22:25 ---------- Previous post was at 22:20 ----------

 

dla porównania oto niektóre różnice silników:

 

AUDI A6 Silnik 2.5 TDI (150 KM)

pojemność silnika 2496 cm3

typ silnika turbo diesel

moc silnika 150 KM przy 4000 obr/min

rodzaj wałka rorządu - DOHC

cylindry - widlasty

liczba cylindrów 6

stopień sprężania 19,5

liczba zaworów na cylinder 4

 

 

Passat Silnik 1.9 TDI (130 KM)

pojemność silnika 1896 cm3

typ silnika turbo diesel

moc silnika 130 KM przy 4000 obr/min

rodzaj wałka rorządu - SOHC (OHC)

cylindry - rzędowy

liczba cylindrów 4

stopień sprężania 19,0

liczba zaworów na cylinder 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da rade mam nadzieje...nie szaleje i nie strzelam ze sprzegla wiec mam nadzieje bedzie ok..pza tym to nie jest jakas wielka roznica w przelozeniach..prawdopodobnie tylko 6 bieg jest dluzszy troche.

 

 

ale pasowac pasuje?

 

tu widac ze 5 i 6 bieg jest inny a od wstecznego do 4 to samo w FRK i DQS

 

http://www.dieselschrauber.de/GKB.html

Edytowane przez klasycznymaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności