Skocz do zawartości
StaruchPl

Radio niefabryczne w Passacie B6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wiem że temat podłączenia radia niefabrycznego był wałkowany jednak nie potrafię znaleść rozwiązanie mojego problemu.

Witam

Zmieniłem ostatnio w Passacie B6 (rok 2007, diesel) oryginalne radio RCD300 na Pioneera F900Bt. Wszystko działa ok - trzyma pamięć, radio włącza się po uruchomieniu silnika. Podłączone jest przejściówką ISO.

Zasilanie - czerwony kabel podłączony do zapalniczki (+12 V po włączeniu zapłonu)

Kabel żółty - + 12V z bat.

Problem w tym, że radio wyłącza się natychmiast po zgaszeniu silnika oraz aby można mieć je włączone na postoju koniecznie musi być włączony zapłon (świecą wszystkie kontrolki).

Kolejny problem to taki że po wciśnięciu kluczyka w poz. 2 - wtedy kiedy zapalają się wszystkie kontrolki) radio się zaczyna włączać natomiast po głębszym wciśnięciu (w celu uruchomienia silnika) następuje następuje chwilowe odcięcie prądu do radia i od nowa radio zaczyna rozruch.

Najlepszym rozwiązaniem byłoby gdyby radio uruchamiało się w momencie włożenia kluczyka (w poz. 1 - nie świecą wtedy żadne kontrolki) oraz grało dalej po wyłączeniu zapłonu do momentu wyjęcia kluczyka - tak jak w radiu fabrycznym.

Może ktoś wie jak rozwiązać problem. Słyszałem że konieczny jest jakaś układzik który podaje sygnały na CAN.

Bardzo proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci kolego niestety nie pomogę ale mam prośbę o zamieszczenie zdjęcia jak radyjko się prezentuje w desce B6. Też się zastanawiam nad kupnem takiego radyjka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum można znaleźć podpowiedzi że aby moje radio działało poprawnie konieczne jest zlokalizowanie kabla na którym pojawia się napięcie w momencie wciśnięcia kluczyka. Jednak mam problem z lokalizacją takiego kabla. Zgodnie ze schematem podłączenia radia RCD300 (schemat z internetu) są dwa kable zasilające (zresztą tak również sugerujecie na forum). SAFE i +UB. U mnie w kostce zasilającej oba te kable są zmostkowane i cały czas występuje na nich +12V. Do kostki podłączone są również kabelki CAN. Myślę że za poprawną pracę radia odpowiedzialny jest moduł komfort który steruje tzw "logiką zapłonu".

Niestety mój Pionieer jest podłączony inaczej (chyba) i konieczny jest kabel na którym to +12V pojawi się po wetknięciu kluczyka do stacyjki i wciśnięciu go do poł. I.

Nie potrafię nigdzie w skrzynkach bezpieczników zlokalizować takiego kabla i jedyne co mi przychodzi do głowy to rozebranie obudowy kolumny kierowniczej i odnalezienie kabelków zwalniających blokadę kierownicy - bo chyba tylko ona w tym momencie dostaje napięcie (słychać wyraźny stuk).

Bardzo proszę kogoś bardziej zorientowanego w tym temacie o pomoc bo nie chcę czegoś namieszać w samochodzie.

Z góry dziękuję życzliwym ludziom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,odgrzeje temat,mam podobny problem jak kolega wyżej podłączyłęm radio Alpine cde 233 i własnie rozładowało mi akumulator po paru dniach, miałem 2 dni wolne i samochod stał cały dzien nie dpalany na drugi dzien nie odpaliłem,radio podłączyłem do czerwonego kabla czyli + po stacyjce i żółty stały +, jednak jak mierze czerwony i żółty to przy wyjęciu kluczyka i tak na obu jest stale napiecie wydaje sie ze na czerwonym nie powinno go byc. Może ktoś sie orientuje jak to jest w b6 ?? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam passata b6 kombi z 2007 i radio fabryczne RNS 300 chciałbym wymienić na radio GMS 6203 NAV+ czy będzie pasować miał ktoś doczynienia z takim radiem lub poddajcie jakieś propozycje do 2 tys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KENWOOD DNX520VBT można wyrwać używany w dobrej cenie, mam go i warto. Gra duuużo lepiej od RNS 510. W tej chwili są 2 szt na allllegro do 2 tyś. A ten GMS 6203 NAV+ czy to nie jakiś czajna wynalazek? Lepiej nie kombinuj z wynalazkami bo bedziesz później załował. Kup coś porządnego, są dedykowane radyjka pioneer lub właśnie kenwood, ewentualnie fabryczne RNS 510.

Edytowane przez irek30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiałem sie tez nad RNS 510 ale czy można w nią wgrać auto mape??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
KENWOOD DNX520VBT można wyrwać używany w dobrej cenie, mam go i warto. Gra duuużo lepiej od RNS 510. W tej chwili są 2 szt na allllegro do 2 tyś. A ten GMS 6203 NAV+ czy to nie jakiś czajna wynalazek? Lepiej nie kombinuj z wynalazkami bo bedziesz później załował. Kup coś porządnego, są dedykowane radyjka pioneer lub właśnie kenwood, ewentualnie fabryczne RNS 510.

Ten 520 vbt moze byc sterowany z kierownicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten 520 vbt moze byc sterowany z kierownicy?

Tego niestety nie wiem bo nie mam sterowania w kierownicy, ale podejrzewam, że powinien mieć a jak nie to musi być jakiś moduł. Robią ten sprzęt specjalnie pod VW więc raczej nie zrobili by kichy ze sprzętem za taką kasę. Trzeba by trochę poszukać, poczytać w necie. Myślę że obsługuje wszystko co przewidział vw w opcjach dla radia.

Edytowane przez irek30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zastanawiałem sie tez nad RNS 510 ale czy można w nią wgrać auto mape??

 

Wgrać automapy się nie da, do RCD510 można zastosować przeróbkę i navi box z automapą, sterowanie odbywa się z panelu, ale zakup RCD510 + taka przeróbka i navi box to koszt zamiennika np. Dynavin, który ma wszystkie funkcje RNS+ automapa i parę innych dodatków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wgrać automapy się nie da, do RCD510 można zastosować przeróbkę i navi box z automapą, sterowanie odbywa się z panelu, ale zakup RCD510 + taka przeróbka i navi box to koszt zamiennika np. Dynavin, który ma wszystkie funkcje RNS+ automapa i parę innych dodatków

 

 

Czyli polecasz ten dynavin ??

 

http://www.dynavin-nawigacje.pl/pl/p/Nawigacja-Volkswagen%2C-DVN-VW%2C-D99%2C-WIN-/164 np ten ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Posiadam passata b6 kombi z 2007 i radio fabryczne RNS 300 chciałbym wymienić na radio GMS 6203 NAV+ czy będzie pasować miał ktoś doczynienia z takim radiem lub poddajcie jakieś propozycje do 2 tys

Hej,ja właśnie kupiłem i testuje takie radio GMS z navi,ogólnie wszystko to co BLAUPUNKT new york tylko tańsze o połowę,jest serwis ,dwa lata gwarancji,gra też naprawdę dobrze,posiada książkę telefoniczną,w navi można zainstalować auto mapa i IGO,problemem jest to że czasem się przywiesza regulacja głośności,ale kwestia zresetowania,również w książce telefonicznej którą synchronizuje z kontaktów z telefonu,po włączeniu zapłonu nie zawsze wyświetla kontakt,zawsze wyświetli numer telefonu,wystarczy nacisnąć klawisz kontaktów i znowu pokazuje kto dzwoni,reszta bez zastrzeżeń,nie jest to sprzęt który ktoś sprowadził kontener z Chin na próbę,a później szukaj kto to ma naprawić,jak np Canva i Kruger & Matz ,ma serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.Sprzedaje i montuje znajomy który kilka razy zdobywał nagrody car audio i sam polecił z racji pełnego serwisu i sprzedaży kilkunastu sztuk samodzielnie montując je do aut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ramki dokupowałes jakies i w jakiej cenie jak możesz podrzuć jakies foty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GMS ... to też jest sprzęt z miejscem produkcji "de China", wię się tak tą jakością, a tym bardziej serwisem nie podniecaj.... szczególnie po gwarancji..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
GMS ... to też jest sprzęt z miejscem produkcji "de China", wię się tak tą jakością, a tym bardziej serwisem nie podniecaj.... szczególnie po gwarancji..

 

nie wiem co masz do mnie że miałbym się podniecać,pisze jak jest ,to że chińskie to nie znaczy że totalny badziew,buty nike też robią w chinach,felgi to Vw też robią w Chinach więc zamiast udawać znawcę podaj konkrety z serwisem gwarancyjnym i pogwarancyjnym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropo gwarancji to nie wysyłają do chin bo powiem tak dam przykład firma x z polski sprzedaje swoje produkty ale produkuje je w chinach (jak 90% wszystkich rzeczy na świecie) to gdy się zepsuje nie wysyłasz do chin tylko do tej firmy która tzw markuje produkt swoją nazwą tak więc 2 lata masz spokój a otem i tak musisz we własnym zakresie naprawiać ale tak jest ze wszystkim nie zależnie czy made in china czy made in german itp a powiem ci tak ze w poprzednim aucie miałem radio kupione na allegro za 190 zł Firmy AEG też made in china radio ma 5 lat i teraz mój tata zaczął z niego korzystac a funkcjonalność dużo większa niż za znane firmy funkcje takie jak bluetooth , mp3 piilot na kierownice karta pamięci usb cd RDS i wiele innych także toże coś jest produkowane w chinach nie oznacza ze musi być gorszej jakości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

mam takie pytanie do was.

robie sobie audio w passacie b6 i chce zmienić radio. mam obecnie rcd300. dziś byłem w saturnie i wpadło mi w oko takie oto radyjko :

ALPINE CDE W233R i pytanie brzmi czy podejdzie to dobrze do passata ? i będzie wyglądało dobrze? może ktoś z was ma takie albo podobne radio?

 

pozdrawiam. i liczę na jakieś podpowiedzi z waszej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pytanie brzmi czy podejdzie to dobrze do passata ? i będzie wyglądało dobrze?
:dance

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widziałem ten filmik,chodzi mi o dopasowanie do passata b6:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skuter ja mam takie radio ,dobrze wygląda i dobrze gra jak dla mnie,tylko że aku rozładowuje niestety ,chyba trza wymienić gateway.pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności