Skocz do zawartości
flop1234

aktywacja syreny alarmu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!czy ktoś wie jak aktywować syrenę alarmu która podobno jest w tylnym nadkolu?jak zamknę samochód i uruchomię alarm to migają tylko kierunkowskazy,ale tylko tyle.Testowałem vagiem moduł komfort i syrena działa z tyłu,ale jak alarm działa to nie.jak ja aktywować?nie wiem czy ma to jakiś związek ale pilot w kluczyku u mnei nie działa,tylko zamontowany jest jakiś dodatkowy włacznik od centralnego bo mam drugi pilot od zamykania auta zatem dołożona jest dodatkowa centralka zamka centralnego z tego co wiem.zatem jak aktywować tą syrene alarmu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!czy ktoś wie jak aktywować syrenę alarmu która podobno jest w tylnym nadkolu?jak zamknę samochód i uruchomię alarm to migają tylko kierunkowskazy,ale tylko tyle.Testowałem vagiem moduł komfort i syrena działa z tyłu,ale jak alarm działa to nie.jak ja aktywować?nie wiem czy ma to jakiś związek ale pilot w kluczyku u mnei nie działa,tylko zamontowany jest jakiś dodatkowy włacznik od centralnego bo mam drugi pilot od zamykania auta zatem dołożona jest dodatkowa centralka zamka centralnego z tego co wiem.zatem jak aktywować tą syrene alarmu?
mialem to samo wystarczylo podpiac kable a syrena jest w bagazniku z lewej strony za tapicerka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mialem to samo wystarczylo podpiac kable a syrena jest w bagazniku z lewej strony za tapicerka

 

Dokładnie pod lewym boczkiem,po zdjęciu paru zatrzasków i odkręceniu kilku wkrętów ujawnia się ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeśli syreny tam nie ma to czy można np. ją jakoś tam umieścić i oczywiście tak żeby działała ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jeśli syreny tam nie ma to czy można np. ją jakoś tam umieścić i oczywiście tak żeby działała ??
a co jesli tam jest ? najpierw sprawdz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no syrenę mam,jak testuję vagiem moduł komfortu to syrena wyje zatem jest podłączona,ale coś jest nieaktywne skoro jak zamkne drzwi centralnym,jak otworze je kluczykiem zaczynaja migac kierunkowskazy czyli alarm się uruchomił ale nic pozatym,ale ta syrena w bagażniku nie wyje zatem jak ja aktywować vagiem?w jaki kanał wejść,zapewne w moduł komfortu ale dalej...??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra syrena już działa.pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pochwal się, co zrobiłeś że działa. Będzie potomstwu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aktywacja kanału 05 oraz 06 i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
aktywacja kanału 05 oraz 06 i tyle

A jak tego dokonać w B6? w menu aktywuje syrenę? Wybili mi szybę w passacie i ukradli wideorejestrator i tylko migacze były załączone podczas alarmu, a brak syreny - co za SHIT !!! masakra. W 10 letnim perzocie 206 lepszy alarm mam. Śmiech.

Edytowane przez mati102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak tego dokonać w B6? w menu aktywuje syrenę? Wybili mi szybę w passacie i ukradli wideorejestrator i tylko migacze były załączone podczas alarmu, a brak syreny - co za SHIT !!! masakra. W 10 letnim perzocie 206 lepszy alarm mam. Śmiech.

 

W twoim B6 prawdopodobnie nie masz syreny, która zwykle jest montowana w prawym-przednim nadkolu i podłączona poprzez magistralę LIN do modułu komfortu. Jeśli masz VCDS'a to wejdź w ten moduł (adres 46) i sprawdź czy masz coś takiego: "LIN BACKUP HORN" jako "Subsystem 1". Jeśli zaś nie masz takiego urządzenia to możesz sobie domontować (nie jest drogie) i aktywować jej działanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam VCDSa.

Hm, nie rozumiem. To w B6 nie ma alarmu dźwiękowego ? nTomek, wielkie dzięki za odpowiedź i za zainteresowaniem tematu, ale nic z tego nie rozumiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie mam VCDSa.

Hm, nie rozumiem. To w B6 nie ma alarmu dźwiękowego ? nTomek, wielkie dzięki za odpowiedź i za zainteresowaniem tematu, ale nic z tego nie rozumiem.

 

Właściwie to odpisuję na podstawie B7, ale to prawie to samo. W moim modelu faktycznie nie było takiej syreny więc zakładam, że w B6 też już były oszczędności. Taką syrenę (1K0 951 605 C) można kupić za 30-40PLN, a montaż jest dość prosty, natomiast efekt końcowy może niektórych rozczarować bo głos tej "syrenki" jest trochę bardziej piskliwy niż ten co był w startym dobrym B5. W razie czego służę pomocą podczas montażu i kodowania (czyli VCDS byłby niezbędny).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

syrena jest jeśli jest alarm ale w większości przypadków syrena jest uszkodzona i nie działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ktoś się orientuje czy po wymianie takiej nowej używanej syrenki trzeba coś jeszcze aktywować by działała?

Podobno blokuje się tak jak webasto i trzeba odblokować przez VCDS tylko trzeba wiedzieć pod jakim adresem i w jakim kanale wpisać co potrzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności