Skocz do zawartości
andrzejx

Passat B6 - sprężarka klimatyzacji

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie Od jakiegoś czasu (klimatronik) włącza się ale nie za każdym razem Muszę kilka razy właćzyć wyłączyć żeby zaczęło "wiać" zimnym Czy to jakiś czujnik czy wiecie co to może byc miał ktoś podobny problem ?

Z góry dziękuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Orientuje się ktoś który silnik steruje klapka od nawiewu środkowego?

 

Jest to silnik v213.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kompresor wyjęty,podejrzenia były słuszne poszły frezy na tarczy sprzęgła,tarcza zamówiona koszt 80 złIMG_20160726_130822.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie chcę wymienić całą nagrzewnicę od passata b7 i przy tej operacji muszę odłączyć skraplacz, jestem nauczony tego że nie wkładamy drugi raz użytych o-ringów bo może się to skończyć podwójną robotą :/

 

Oringi powinny być takich wymiarów

14x1,8

10,8x1,82

 

a znalazłem tylko takie wymiary

 

13,9x1,8

10,82x1,78

 

Ktoś mi powie czy mogę zastosować oringi o tak zbliżonych wymiarach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłem w warsztacie ściągnęli mi czynnik z układu i maszyna pokazała że też wyciągnęła mi olej ze sprężarki i teraz pytanko jeżeli sam wymienie tarczę sprzegła tym samym uruchamiając wałek napędowy czy sprężarka sie zatrze jeżeli przejadę 5 km do warsztatu aby wszystko mi uzupełnili ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz czujnik ciśnienia, układ jest pusty, Sterownik nie włączy sprężarki, spokojnie możesz jechać.

Ile kosztuje odessanie i napełnienie układu ?

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

różnie liczą , za odessanie nic nie wzieli tylko napełnienie 150 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam się bo w de chcą 50 euro także widzę pieniądz ten sam

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
różnie liczą , za odessanie nic nie wzieli tylko napełnienie 150 zł

 

Fajnie że udało Ci się opanować tą sprężarkę, jak dojdzie sprzęgło to sprawdź czy nie ma luzu i ładnie (ciasno) wchodzi na frez. Czasami się zdarza że frez na ośce też dostanie i nie trzyma jak powinien. Dobrze skręć na klej i powinno być dobrze. Używaj jej wtedy kiedy potrzebujesz i powinno jeszcze pochodzić. Jak nie masz włączonej klimy to i tak wszystko się kręci ale nie robi ciśnienia więc chodzi na małym oporze. Jak włączysz klimę to opór już jest duży więc frez jest obciążony. Teraz jestem nad Soliną i jest upał straszny więc mam włączoną ale ogólnie dojechałem tu bez klimy. Używam jak jest gorąco a nie jak jest 15 na zewnątrz. Jak naprawisz sprzęgło to wnętrze zacznie się obracać nawet bez czynnika, oleju nie mogli wyciągnąć wszystkiego więc na 5 km starczy. (Przykład golf v który był poskładany i klima nie nabita zrobił 1000km. Po uszczelnieniu przewodu i nabiciu z olejem chodzi już ponad miesiąc i jest ok.) Wszystko w zależności od tego jak szybko było spuszczane. Przy wypadku i rozerwaniu węża ciśnienie uchodzi błyskawicznie wysysając większość oleju, jak wyciąga maszyna wyssa go mniej. Pamiętaj, ile oleju wyssała to tyle samo trzeba go załadować plus chyba 10% tego co wyssała bo zostanie trochę w wężach od maszyny. Jak dadzą za dużo to zawór na sprężarce będzie blokował (raz dobrze działał raz źle) Tu masz opisane : http://www.laser-sinex.pl/auto-klimatyzacja-samochodowa/procedura-wymiany-sprezarki-zalewanie-olejem-serwis/ i nie będzie chłodziła jak powinna, jak za mało to wiadomo... kiedyś może się to zemścić. U nas w firmie jest tak: Obsługa klimy czyli wyssanie, napełnienie z nowym olejem kosztuje 100zł. Za każde brakujące 100gr. czynnika 10zł. Czyli wyssało np. u Ciebie 500gr. a wchodzi 700 do układu to brakowało Ci 200gr. Czyli koszt operacji 100zł plus 20zł za 200 gr. Sobie też zostawiamy ale klientowi też zawsze jest dawany wydruk z maszyny ile odzyskała i ile oleju wyssała żeby było wiadomo ile brakowało i ile oleju dodać. Oczywiście olej nie jest bez znaczenia, zajechaliśmy jedną sprężarkę kiedyś tam niestety z niewiedzy. Ciekawe na jakim PAGu jadą. Różne sprężarki na różnych olejach, tak jak różne silniki samochodowe. Np. http://www.laser-sinex.pl/auto-klimatyzacja-samochodowa/oleje-do-klimatyzacji-samochodowej/ heh, z ciekawości zapytaj się czy napełniali klimę w np. priusie... (hybrydy) tam jest sprężarka elektryczna i olej do naszych sprężarek ją zabija. Ech czasami warto poczytać i posłuchać na szkoleniach a i tak głupi umrę. Na tej stronie co podałem po prawej masz kategorie i fajne artykuły. Jest tam też o kompresorze z tarczą wychylną itp. Pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zerknołem na wydruk czynnika zeszło 495 g a oleju 0002 ml. do mojej wchodzi 600 g czynnika i 110 ml oleju ( PAG 46), http://www.elcamp.pl/public/content/file/klimatyzacjie/ilosci%20%20napelnien%20klimaAC-Fuellmengenhandbuch_2012_PL-klein.pdf

Edytowane przez bubas16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zerknołem na wydruk czynnika zeszło 495 g a oleju 0002 ml. do mojej wchodzi 600 g czynnika i 110 ml oleju ( PAG 46), http://www.elcamp.pl/public/content/file/klimatyzacjie/ilosci%20%20napelnien%20klimaAC-Fuellmengenhandbuch_2012_PL-klein.pdf

 

No i bardzo dobrze że widziałeś wydruk, czyli brakowało Ci tylko 100gr to normalne że brakuje. Rocznie szczelna klima traci ileś tam (kilka) procent. To teraz jak będą Ci nabijać to przed niech pokażą jaki olej używają, nam zdarza się klient co jakiś czas który też wszystko chce wiedzieć i wszystko mu mówimy lub nakierowujemy na odpowiednie tory i pokazujemy co i jak. Widać wtedy że klient próbuje dbać o auto. Ale zdarzają się i tacy którzy za 30 zł chcą aby tylko dobić 300gr. żeby tylko załączyła bo idzie auto do sprzedaży... i kup takiego.. ech. Dobrze że sprawdziłeś sobie wszystko. Ty masz PDFa a my mamy taką właśnie książeczkę ile i jaki olej. Jak już uruchomisz to daj znać jak to było przy napełnianiu. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zerknołem na wydruk czynnika zeszło 495 g a oleju 0002 ml
czyli brakowało Ci tylko 100gr
Tyle zeszło czyli ulotniło się, czy tyle zeszło z układu czyli tyle zostało w układzie i maszyna tyle wyssała z układu? Bo jeżeli ulotniło się 495g to w układzie pozostało raptem ok. 100g, a to dobrze nie jest. Bo tak jak mówi BociekCC gaz się najnormalniej "zużywa" i z czasem go ubywa. Fakt, że gdyby układ był dziurawy to wszystko poszłoby w atmosferę, a jeżeli coś zostało tzn. że się "zużyło" i to jest normalne. Kwestia tylko kiedy ostatni raz układ był napełniany. Bo jeżeli "zużyło" się w pół roku to też nie jest normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

495 g maszyna ściągnęła'2,5 roku mineło od ostatniej obsługi klimy. czyli ile powinni mi oleju wpuścić?.bo jutro po południu jade na napełniene

Edytowane przez bubas16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 0.5kg powinno się dać ok 100ml oleju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
495 g maszyna ściągnęła'2,5 roku mineło od ostatniej obsługi klimy. czyli ile powinni mi oleju wpuścić?.bo jutro po południu jade na napełniene

 

Od 22 do 35ml. W zależności jak długie ma przewody stacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klima nabita ładnie chłodzi tylko nie pamiętam czy tak było że po włączeniu klimy spalanie wzrasta o 0,2 l/h ,normalna ilość czy trochę za dużo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obciążenie wzrasta to i spalanie wzrasta, normalna rzecz. u mnie np przy wyłaczonej pokazuje 0,6 a przy włączonej 0,8 0,9 a gdy dowali z 36st to nawet 1,0 pokazuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po dokładnym sprawdzeniu spalanie wzrasta z 0,6 do 0,9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalne zjawisko. Im wyższa temperatura zewnętrzna tym większe obciążenie. Swego czasu aż się zdziwiłem, że średnie spalanie wzrosło mi prawie o litr. Ale gdy temperatury zbliżyły się do naszej strefy klimatycznej to i spalanie spadło. Jak masz VAG(VCDS) to sprawdź sobie ciśnienie w układzie(na zgaszonym silniku i później na włączonej klimie). Będziesz miał porównanie kiedy udać się do klimatologa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie wskazania ciśnienia powinny zachęcić mnie do nabicia klimy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności