Skocz do zawartości
Gość qrna

hak holowniczy-szukam instr.montażu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość qrna

Czy ktoś ma schemat jak podłączyć oryginalny hak holowniczy do passata 3BG chodzi o elektrykę na gniazdo 21-polowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

na pewno 21-polowe, a może 13?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość qrna

Dziękuje wszystkim za pomoc. Oczywiście, że 13-pinowe a nie 21! Przepraszam za pomyłkę.

A może ktoś wie jak zdobyć schemat elektrycznego podłączenia haka (13-pinów) do passata "3BG" 2003 rok - najlepiej z ELZY lub podobne? Nie wiem też jaki i skąd wziąć przekaźnik. Chciałbym żeby wszystko było jak z fabryki - żeby nie wracać do tematu.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za OT ale mam inny problem:

Hak jest wypinany. Z kluczykiem. Zdjąłem go pół roku temu, jeździł w bagażniku ale nie umiem go zamontować

:padam: Wie ktoś jak go założyć :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...A może ktoś wie jak zdobyć schemat elektrycznego podłączenia haka (13-pinów) do passata "3BG" 2003 rok - najlepiej z ELZY lub podobne? Nie wiem też jaki i skąd wziąć przekaźnik...

 

Najprawdopodobniej z tyłu, w bagażniku po prawej lub lewej stronie jest wtyczka oczekująca na podłączenie gniazda.

Jednakże ciekawi mnie system załączania dodatkowych świateł, jednak nie przypuszczam, by potrzebny już był moduł załączający, do którego musisz podpiąć solidne zasilanie. Musiałbym to sprawdzić, ale mi się nie chce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ma "wtyczki oczekujacej na podłączenie".

Przewody haka mają połączenie w wiązce tylnych lamp. Osobnym przewodem z bezpiecznikiem jest pociągnięte stałe napiecie 12V na pin 9. Nie wiem czy w tym konkretnym roczniku, ale w gnieździe znajduje się dodatkowy styk rozłączający światło p.mgielne tylne w samochodzie kiedy zostanie zapięta wtyczka przyczepy.

Moduły to się zaczęły od nowego Passata 3C, a ta przyjemność więcej kosztuje.

Więcej o modułach można przeczytać

tutaj

PS. Ale lista zastosowań to chyba się nie zgadza => Passat od 1998 roku :hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wyłączenie światła przeciwmgielnego po podpięciu przyczepki, to w VW nie jest potrzebny dodatkowy styk. Przynajmniej w moim roczniku.

Miałem w swoim autku gniazdo 13-polowe, jednak z wiadomych względów zainstalowałem 7-polowe.

Instalacja jest tak skonstruowana, że po podpięciu żarówki 21W (taką dysponowałem) pod zacisk nr 2 gniazda (niebiekski przewód) automatycznie gasną światła p.mgielne auta a zapala się podłączona do gniazda żarówka.

 

Taki myk nie będzie możliwy w przypadku podpięcia gniazda bezpośrednio do lamp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piryd

W takim razie gdzie się podpiąć żeby tę funkcję wykorzystać? :przestraszony:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności