Skocz do zawartości
diabelski66

Nie mogę odkręcić wahacza Przód (wymiana tuleji)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zabrałem sie dzisiaj za wymiane tuleji wahacza, niestety nie moge go odkręcić, chodzi mi o tą srube, co trzyma tą część wahacza gdzie jest tuleja. z drugiej strony ciężko bo cieżko ale poszło, a z lewej trzyma. Połamałem dwa klucze + grzechotka

wylałem na to z pół WD

od wewnątrz auta wyciąłem mały otwór zeby moze z góry to odkręcic lub prysnąć WD ale tam i tak nie ma dojścia do sruby, jest na tym cos w rodzaju szczelnej tuleji i zakonserwowane. no w żaden sposób nie moge tego odkręcić a widze ze powoli śruba zaczyna sie zjeżdzać... moze jakimś kluczem pneumatycznym by to odkręcił? tylko takeigo nei mam ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uderz w śrubę młotem..tylko z uczuciem...a potem kluczem próbuj lewo=prawo i tak kilka razy ...odrdzewiacz może dopiero po jednym dniu zadziałać więc,poczekaj jeden dzień...odpoczniesz,odreagujesz i nabierzesz sił...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podjedź gdzieś na warsztat żeby ci ruszyli tą śrubę, bo obrobisz łeb i dopiero będzie problem.

Ewentualnie jak masz dobrą nasadkę, to możesz spróbować zadziałać na śrubę ramieniem 1-1,5 m.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego co powyzej próbowałem

lewo prawo

stukanie

ramienie

nic nie idzie, tylko sie dzisiaj nawku***rwiałem i ręce poździerałem ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klucz pneumatyk z udarem Ci moze tylko pomóc jak już testowałeś to co wyżej zostało opisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem kolego to samo. niestety u mnie codzienne spryskiwanie wd40 przez tydzien i uderzanie mlotkiem w śruby dopiero pomogło na odkręcenie. wczoraj właśnie to robiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Palniczek i grzanko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ze u mnie łepek od sruby zaczyna sie pierniczyc ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można coś do niego przyspawać. Nie ma rzeczy nie do zrobienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja :D zaraz bede próbował :D dzieki za pomysł z tym spawaniem... juz dygam do auta :D.....

....

właśnie ojciec mnie zdemotywował, mówi zebym tego nie robił bo auto spale ;/ i tak sie własnie zastanawiam...

Edytowane przez diabelski66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak nie umiesz to lepiej tego nie rób tylko podjedź do fachowca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności