Skocz do zawartości
Kamilek1307

RNS 510 Ver A B C - możliwości i różnice pomiędzy wersjami

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przekopałem całe forum ale nigdzie nie znalazłem skupionego w jednym miejscu.

Chodzi mi o różnice pomiędzy wersjami A B i C .. czy są to tylko różnice w tym ze A wydana w 2008 jako pierwsza itd czy są jeszcze jakieś inne zasadnicze różnice..

 

Różnica programowa? bo z wyglądu są identyczne.

 

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawdziwa wersja C ma inny jeden guzik, ten koło wyjmowania płyty,NIE jest z literka i. reszta rózni sie softem, z tym ze stare RNSy A z softem pierwotnym(czyli wgranym przez fabryke) 0421,0520 i 0800 miewały problemy z płytą główną i aktualizacją softu na wyzsze. Serwisanci twierdza ze Columbus Skody dostaje dalej te najstasze płyty głowne, badz dostawał jeszcze do niedawna. Tak ze od softu 0900 mozna spokojnie kupic i zrobic wersje jaka sie chce pod warunkiem ze ktos nie zmienił kodu chałupniczymi sposobami, wtedy czesto sa problemy z aktualizacja softu (najczesciej error 202, ale czasem potrafi tez zniszczyc płyte głowna)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy poza tym nie ma żadnych różnic??

 

Jeśli kupie A to mogę sobie zrobić C? programowo?

 

bo czym ogólnie się różnią oprogramowania.. jakieś opisy może ktoś zamieści, żeby wszystko było w jednym miejscu;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak kupisz A to mozesz zrobić programowo C,z tym ze jeżeli bedzie to wersja A z softem 0800 lub niższym to nie polecam raczej, ze wzgledu na starszy typ płyty głównej. Z tego co widze masz samochód z 2006 roku wiec mozesz mic problem z softem wyszym niż 1100,bedzie rozładowywało akumulator(ale nie jest to reguła,trzeba wypróbowac).

A co do różnic to pisalismy o tym na forum.

Zobacz strone http://www.my-gti.com, w zakłądce RNS 510 znajdziesz wszystkie interesujące cię informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec pytanko

a czym innym sie różni jeszcze rns510 z vw od bliżniaka ze skody - columbusa?

no i czy np. przy zmianie auta mozna 510 vw bezproblemowo adaptować do skody?

Edytowane przez TheBrave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra to ja już ide w RNS'a w koncu, bo mnie moja MFD2 do szału doprowadziła

 

i teraz mam pytanie

moge miec zarówno wersje B jak i C

kwestie softu to pikuś, wgram sobie co bede chciał

 

teraz szukam sensownych argumentów aby wziąć wersję C a nie B

z tego co ja wiem to wyświetlacz LED

 

co jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę jeszcze założyć tematu dlatego muszę się tutaj wepchać. Mam możliwość kupienia RNS 510 w okazyjnej cenie jednak jest ona nie rozkodowana. Czy jest możliwość obejście jakoś tego kodu? Jest to wersja B z tego co widzę po naklejce więc nie wiem czy lepszym rozwiązaniem nie będzie poszukanie nowszej wersji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam następujące pytanie. Mam Passka B6 z 2007 roku z fabrycznie zainstalowanym radiem RCD510. Chciałbym je wymienić na RNS510. Mam możliwość zakupienia RNS510 w wersji P z softem 5218. I teraz przejdę do konkretu - w powyższym wątku omawiane są różnice między wersjami A, B, itd jednakże nie znalazłem informacji czy konkretne wersje (A, B,....) współpracują tylko z konkretnymi rocznikami samochodów. Czy nie będzie problemu przystosować takie radio do mojego rocznika Passka?

 

jak masz fabryczne rcd510 to nie ma problemu, musisz dokupić tylko antenę gps z wtyczką fakra. Czym nowsze tym lepsze, odwrotnie do win :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzebaby zaktualizować może wątek...

Do wersji A można wgrać bezkarnie soft 4120A. Wyższe to ryzyko. Ktoś też wspomniał,że płyta A ma słabszy procesor, ale ja tego nie weryfikowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie proszę o pomoc.

Mianowicie mam radio rns 510 pasat rok 2008 klikam przycisk setup i trzymam pojawiaja sie ustawienia potem ustawienia serwisowe czy jakos tak ale tam mam tylko 2 rzeczy FM i AM nie moge zobaczyc wersji mapy ani radia.

wgana była mapa EU EAST V11 VERSIA 8129 to byl problem z nawigowanie wbijajac jakies miasto z Polski pojawial sie komunikat brak zalecen dla tego celu

20150610_130754.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz podłączyć pod kompa i klikasz nawigacja potem adaptacja i wpisujesz kanał 50 zmieniasz na 1. Po tym musisz zresetować radio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz zainstalowac w ciemno wersje softu 4120A ktora ma odblokowane ukryte menu

soft 4120A pasuje do wersji od A w gore

 

p.s nie musisz miec wtedy kompa by odblokowywac ukryte opcje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skoro jesteśmy już przy software to co daje nowszy soft? Ja mam aktualnie rns wersję B 1120. Będą jakieś zmiany po wgraniu 4120 A?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to sie nie zastanawiaj tylko instaluj

 

poprawione dzialanie jednostki

dodane jezyki (w tym polski)

obluga kart sd o wiekszej pojemnosci

plus jeszcze troche innych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakiej wersji szukac zeby miala:

 

radio DAB

dysk SSD

ekran LED

 

dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to sie nie zastanawiaj tylko instaluj

 

poprawione dzialanie jednostki

dodane jezyki (w tym polski)

obluga kart sd o wiekszej pojemnosci

plus jeszcze troche innych

Zaktualizowałem w tamtym tygodniu do wersji 4120 i nie jestem zadowolony. Po pierwsze radio gra dużo ciszej jak wcześniej nie ma takiego podbicia basów jak wcześniej i co najważniejsze już 3 razy musiałem robić reset bo się zawiesił. Można wrócić do poprzedniej wersji poprzez ukryte menu bo widziałem taką opcję w menu. Czy muszę wypalić płytę z tym softem który miałem wcześniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plyta z wczesniejsza wersja

zaznaczasz opcje instalacji starszej wersji oprogramowania w ukrytym menu i instalujesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nic szukam tego softu co miałem wcześniej. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zanim zaczniesz downgradowac zainstaluj jeszcze wersje: 5238

nie cofaj sie wstecz bo bedziesz bazowal na mapach z 2007 roku, chyba ze tego chcesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego? Mając soft 1100 wgrałem mapę tą którą teraz używam v12. A soft 5238 wnosi coś więcej od 4120?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności