Skocz do zawartości
zakrzes

Mocowanie akumulatora w B5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

napotkałem wczoraj problem umocowania na podstawie akumulatora w B5. Otóż wysiadł mi stary akumulator i kupiłem nowy. Stary miał 80Ah i długość podstawy ok. 30cm. Nowy, kupiony według katalogu Centry, ma podstawę o długości 27,5 cm i tu pojawia się problem.

 

Stary akumulator dociśnięty był do podstawy przykręconym w narozniku uchwytem. Ponieważ jednak nowy akumulator jest krótszy to i uchwyt nie pasuje. W podstawie na której stoi akumulator jest otówr do którego można wkręcić przy krótszym akumulatorze śrubę M8, czyli taką jaką przykręcany jest uchwyt, jednak sam uchwyt w żadnej pozycji nie pasuje. Tymczasowo wyciąłem kawałek sklejki i przykręciłem do wspomnianego otworu ale docelowo tak raczej być nie może.

 

Jak to jest z tymi podstawami - czy były różne? Czy uchwyty dociskające akumulator do podstawy też były różne?

 

Proszę o podpowiedź.

Pozdrawiam,

zakrzes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do samej wymiany: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=39834&highlight=mocowanie+akumulatora

Akumulatory,nawet o takich samych parametrach mają różne wielkości-aby napewno masz dobrze dobrany?Najlepiej pomierzyć zawsze przed kupnem wysokość,długość i głębokość akku.Co do uchwytu-podłóż cokolwiek,dokręć i będzie stabilnie "siedzieć" Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem zamontowany 80Ah, ale katalogi mówią że odpowiedni jest od 70 do 85Ah. Kupiłem Centra Futura CA722. 72Ah,720A. Niestety jest krótszy od starego bo ma 275mm długości.

 

Trochę mój błąd że nie zmierzyłem starego akumulatora przed kupnem nowego :doh.

Zastanawia mnie jednak kwestia podstawy aukumulatora - może były różne? I może różne były uchwyty dociskające akumultor. Ja mam taki: http://allegro.pl/item988576335_mocowanie_akumulatora_vw_passat_b5.html

 

Póki co aku przykręcony jest przez kawałek sklejki ale chciałbym to raczej poprawić.

 

Pozdrawiam,

zakrzes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałem zamontowany 80Ah, ale katalogi mówią że odpowiedni jest od 70 do 85Ah. Kupiłem Centra Futura CA722. 72Ah,720A. Niestety jest krótszy od starego bo ma 275mm długości.

 

Trochę mój błąd że nie zmierzyłem starego akumulatora przed kupnem nowego :doh.

Zastanawia mnie jednak kwestia podstawy aukumulatora - może były różne? I może różne były uchwyty dociskające akumultor. Ja mam taki: http://allegro.pl/item988576335_mocowanie_akumulatora_vw_passat_b5.html

 

Póki co aku przykręcony jest przez kawałek sklejki ale chciałbym to raczej poprawić.

 

Pozdrawiam,

zakrzes

 

Uchwyt chyba jest ten sam,różnica jest w długości akku.Wiadomo że diesel ma nieco większy pojemnościowo,co zresztą nie znaczy że gabarytowo też.Wątpię żeby były inne uchwyty.Wczoraj na warsztacie mechanicy też mieli taki dylemat-przyjechał gość B5 i miał nieco mniejszy (krótszy) akku.Poprostu dorobili inne mocowanie z blachy i trzyma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie odnośnie podłączenia akumulatora ponieważ mam akumulator na gwarancji Centra Standart 55Ah 460A L+P-(z innego auta)i chcę go zamienić bo jest już słaby z istniejącym niemieckim z tym że ma na odwót bieguny L-P+czy dostaną mi kable do podłączenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bedziesz go musiał włożyć przekręconego o 180 stopni, może uda się podłączyć kable. Tyle czy po takim włożeniu zabzpieczsz go dobrze tego nie wiem ( chodzi o unieruchomienie ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bedziesz go musiał włożyć przekręconego o 180 stopni, może uda się podłączyć kable. Tyle czy po takim włożeniu zabzpieczsz go dobrze tego nie wiem ( chodzi o unieruchomienie ).

 

Jak nie starczy kabli to musze nadstawić kabli chyba nic innego...:/:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz blaszkę za 4zl w aso i zakładasz ten mniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bedziesz go musiał włożyć przekręconego o 180 stopni, może uda się podłączyć kable. Tyle czy po takim włożeniu zabzpieczsz go dobrze tego nie wiem ( chodzi o unieruchomienie ).

 

I jest OK akumulator odwrócony o 180st. kable dostały na + jest naciągnięty na max ale jest ok dosztukowane jedynie te cienkie kable co idą do klem przykręcony też ok:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i pare setek w kieszeni ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aku.jpg

 

Pewnie masz standardowe mocowanie na 80, czyli 4 ze zdjęcia Ja miałem to samo i w ASO za grosze kupiłem to mocowanie zaznaczone na zdjęciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ma ktoś może takie mocowanie do krótszego akumulatora na zbyciu? Kupiłem akumulator o długości 28 cm i pojawił się problem zamocowania go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakaś groszowa sprawa z tego co pamiętam, jak nie masz aso w pobliżu to zamów w getem.pl u kolegi Krzysiek_75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie . W passatach były 2 rodzaje odstaw .

1. standardowa 278x175mm

2. większa 315x175mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności