Skocz do zawartości
rafalpe

Boczki drzwi z welurem Passat B5 3B

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym się dowiedzieć, czy welur na boczkach drzwi w Pasku B5 3B jest demontowalny? Czy moze jest "przytwierdzony" do boczków na stałe? Z góry dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego :)

Jeszcze jedno pytanie, potrzebuję wymienić boczki w drzwiach, czy boczki z Paska po lifcie z sedana będą pasowały do Paska sprzed lifta kombi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będą pasowały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi, czy samo obicie welurowe z boczków z Paska B5 LIFT sedan będzie w 100% pasowało do moich boczków - Pasek B5 przed liftem kombi.

Mój welur jest w złym stanie i chcę go wymienić. Dlatego nie chodzi mi o wymianę całych boczków drzwiowych tylko samego weluru.

 

Mam okazję zakupić samo obicie welurowe z tym, że pochodzi z boczków z Paska B5 3BG LIFT sedan a moje auto to B5 3B przed liftem i w dodatku kombi :)

 

Zanim zakupię to obicie chciałbym miec 100% pewności, że będzie w pełni pasowało. Pomóżcie :)

Edytowane przez rafalpe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodzi mi, czy samo obicie welurowe z boczków z Paska B5 LIFT sedan będzie w 100% pasowało do moich boczków - Pasek B5 przed liftem kombi.

boczki przód będą pasowały :) , boczki tył niestety nie , chyba że przeróbka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
boczki tył niestety nie , chyba że przeróbka

 

Kurde :/ :/ :/ nawet sam materiał welurowy na tył nie pasuje? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matriał welurowy bedzie pasował. Ja miałem całe boczki od kombi i zamontowałem do sedana. Całe boczki się różnią tylko tym górnym paskiem przy szybie. A welur w sedanie i kombi ejst taki sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Matriał welurowy bedzie pasował. Ja miałem całe boczki od kombi i zamontowałem do sedana. Całe boczki się różnią tylko tym górnym paskiem przy szybie. A welur w sedanie i kombi ejst taki sam.

 

Wreszcie pozytywna odpowiedź :D Sławek ale jesteś na 10000% pewny, że materiał welurowy będzie pasować? Wiem, że truję sorki :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

welur tak, bedziesz tylko musiał je przełożyć, cała filozofia:)

przód montujesz plug&play, a tył przekładasz obicie lub tylko samą górę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 10000% bedą pasowały. A jak chcesz przekładać welur to najlepiej użyj do tego lutownicy a jak potem założysz to skręć w paru miejcach ceinkim drucikiem a resztę stop też lutownicą. I nic nie bedzie latać i bedzie Ci sie dobrze trzymało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie koledzy :D

 

przód montujesz plug&play, a tył przekładasz obicie lub tylko samą górę

 

W moim przypadku i z tyłu i z przodu muszę przełożyc samo obicie. Mam nadzieję, że dam radę i niczego nie popsuję :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie zacząłem się bawić z boczkami, ponieważ wcześniej wyprałem tapicerkę w samochodzie, a boczki wyglądały okropnie. Całe białe i poodklejane więc postanowiłem je odkleić, wyprać i na nowo przykleić. Muszę przyznać, że jest z tym trochę zabawy. Do rozłączenia plastiku użyłem lutownicy, trzeba po prostu rozlutować wszystkie zgrzewy i wyjąć. Materiał lekko się trzyma i ładnie odchodzi od plastiku. Przy przyklejaniu jest już troszkę zabawy hehe, ja używałem budaprenu w sprayu, nałożyłem na plastik i poczekałem aż wyschnie, potem przyłożyłem materiał ułożyłem tak jak powinno być i suszarką rozgrzał klej, który przyłapał materiał. W inny sposób było ciężko bo materiał nie chciał się dobrze rozłożyć. Do złożenia znów używamy lutownicy i zgrzewamy wszystkie połączenia nie potrzeba żadnego drutu heheh.

 

 

Tutaj parę fotek z operacji

 

Przed praniem

 

obraz176t.th.jpg

 

obraz177n.th.jpg

 

obraz178t.th.jpg

 

obraz179t.th.jpg

 

obraz180w.th.jpg

 

Po praniu

 

obraz181i.th.jpg

 

obraz182p.th.jpg

 

Nowe zgrzewy

 

obraz183n.th.jpg

 

A tak wygląda po złożeniu

 

obraz184i.th.jpg

 

Pozdro i powodzenia

Arek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy materiał welurowy na boczkach przedliftowych to taki sam welur (kolor itp) jak na boczkach poliftowych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy macie jakiś prosty sposób na podklejeniu materiału welurowego bocznych drzwi /odkleił się w niektórych miejscach/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję preparatu do odnowienia panelu sterowania w boczku szybami - lakier mi odchodzi, coś polecicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności