Skocz do zawartości
wojtas29

b5 2003r. 1.9tdi 130km stukanie w silniku - video

Rekomendowane odpowiedzi

witam

wczsoraj zauważyłem, że silnik pracuje głośniej niz zazwyczaj.

po podniesieniu maski wyraźnie słychać stukanie w silniku. nie jest to charakterystyczne rechotanie, raczej głośne pukanie.

Nagrałem to [ame]http://www.youtube.com/watch?v=3jomSacNVUU[/ame]

 

Auto ma przejechane 160K mil, nie kopci, w sumie nie zauważyłem spadku mocy.

Około tysiąc kilometrów temu wymieniałem rozrząd i olej.

Zalany olej drivetec 5w40pd fvully synthetic.

Edytowane przez wojtas29

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zagajnik

To wygląda na ocieranie któregoś z kół pasowych o obudowę - hałas przenosi się wyraźnie po zdjęciu obudowy wlotu powietrza (tej, która Ci z ręki wyleciała). Po jej założeniu już tak nie słychać. Ja bym tam szukał, zwłaszcza, że piszesz o niedawnych pracach przy rozrządzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hałas dochodzi z silnika, a jak zasłaniam filtr to stukanie słychać nadal, tyle że stłumione. Uspokaja się jedynie kiedy ściągam tą manetkę, od powietrza jak mniemam (uwidocznione na filmie) ktoś rzucił że być może to pompowtryskiwacz leży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to EGR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w EGR nie ma co tam tak walić to coś z silnikiem nie tak a może rozrząd się przestawił ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego osłuchaj sobie dokładnie pompe vacum, to jest to z tyłu silnika (przy ścianie grodziowej) pod rurą dolotową - dotknij jej np. śrubokrętem, a ucho przyłóż do drugiego końca śrubokręta - będziesz wtedy wiedział czy to to.

Edytowane przez dtambor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem tak jak powiedzialeś, przyłozyłem śrubokręt i faktycznie wygląda na to że to właśnie ta pompa tak tarabani.

Pytanie co teraz, podejżewam, ze nie naprawialne ustrojstwo, ale czy mozna narazie tak jeździć, mechanika mam umówionego dopiero za tydzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie klekocze tak samo i jest to podobno EGR a dokładniej uszkodzona wewnątrz niego membrana lecz u ciebie nie leci z dziur w EGRze (suchy jest). Ja wymieniam EGR dzisiaj i mam nadzieję, że pomoże to w uciszeniu klekota.

najpierw podejrzewałem łącznik elastyczny przed katem - wymieniłem i dalej klekocze.

jeśli wymiana EGR nie pomoże to oblukam tą pompe vacum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

egr wydaje dźwieki podobne do kwakania itp. To co słychać u kolegi to tak jakbyś walił młotkiem ;) i jest to najprawdopodobniej pompa. Na dniach, albo jeszcze dzisiaj jak przyjdzie mi sprzęgiełko alternatora będę musiał podskoczyć do swojego mechanika, przy okazji zapytam bo jest dość oblatany w temacie TDI.

 

jest to podobno EGR a dokładniej uszkodzona wewnątrz niego membrana lecz u ciebie nie leci z dziur w EGRze (suchy jest)

 

olej z dziurek nie oznacza pękniętej membrany, podobnie jak suchy wcale nie świadczy o tym że jest ona cała. Dziurki w odlewie zaworu są pod membraną, a olej dostaje się tam tylko jedną drogą - z dolotu przez nieszczelny oring na trzpieniu grzybka puszczającego/zamykającego dojście spalin.

 

Pzdr

Edytowane przez dtambor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
o co słychać u kolegi to tak jakbyś walił młotkiem i jest to najprawdopodobniej pompa.

czy uszkodzona pompa vacum wygeneruje jakiś błąd na VAGu? czy uszkodzenie jest raczej mechaniczne i nie do wykrycia przez VAG?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy uszkodzona pompa vacum wygeneruje jakiś błąd na VAGu? czy uszkodzenie jest raczej mechaniczne i nie do wykrycia przez VAG?

 

mechaniczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek, miałeś rację :) EGR był zasyfiony że hej, czarny kamień i inne wynalazki z oleju w środku ale po dzisiejszym czyszczeniu wszystko działa nadal

u mnie duże ubytki oleju w okolicy EGRu i korka wlewu oleju

jdv1271236276i.JPG

to sprawa właśnie pompy podciśnienia :) moje mechaniki mi zajrzeli a tam leje się po silniku. Powiedzili żeby kupić oringi i uszczelkę do pompy i wymiana ich pomoże.

Wystarczy wymiana uszczelnienia czy lepiej szukać używki? i czy po zrobieniu tego ten stukot ustanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wystarczy wymiana uszczelnienia czy lepiej szukać używki? i czy po zrobieniu tego ten stukot ustanie?

 

nie wiem, mi nic nie cieknie, jedynie troche stuka. Na dniach będę zmieniał koło pasowe alternatora więc dopytam sie przy okazji jak to jest z tą pompą. Na allegro widziałem zestawy naprawcze do tych pomp ale co tam w nich jest to nie wiem, może tylko uszczelki.

 

http://www.allegro.pl/item994967749_zestaw_naprawczy_pompy_paliwa_vacum_vw_audi_19tdi.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po wymianie EGRa jest już ciszej (właśnie zrobiłem 50 km do pracy) i powyżej 100 km/h słychać tylko szum opon. gorzej jest na niższych obrotach i prędkościach ok 60 km/h bo słychać ten stukot.

Wczoraj kolega GURAL podrzucił pdf'a z Etki z pompą (http://forum.vw-passat.pl/showpost.php?p=871182&postcount=210 )

słabe to zdjęcie w aukcji z tymi uszczelkami żeby porównać ten zestaw naprawczy z Etką (ori uszczelki w serwisie 30 pln 038 109 293 oraz 038 109 293 A) ale dryndnę do nich to może powiedzą czy pasuje na pewno.

EDIT:

u mnie są jeszcze tylko te gumowe oringi, a po 2002 roku dochodzi metalowa uszczelka więc do mojego ten zestaw naprawczy bedzie pasował.

w skład zestawu wchodzą:wszystkie uszczelki, uszczelniacz, sruby potrzebne do uszczelnienia tej pompy

Edytowane przez BartekP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to nie jest przypadkiem walący (wpadający w rezonans) filtr powietrza w obudowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dajesz gazu to czy predkosc tego stukania narasta wraz z predkoscia obrotowa silnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie przez to stukanie są wibracje przenoszące się na cała budę.ich częstotliowść jest raczej nie zależna od prędkości czy obrotów. Dziś pewnie zrobione bedzie uszczelnienie pompy to zobaczę co z tym stukotem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak, wraz z obrotami prędkość stukania wzrasta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś mechanik zdjął pokrywę klawiatury, mówi że wał jest powycierany, przez co zawory nie do końca dociska... czy to może być powód że kompresja wali przez kolektor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności