Skocz do zawartości
Waldek

luz w przednim zawieszeniu

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że kiedyś było już o tym ale piszę jeszcze raz.

Od pewnego czasu zauważyłem , że jadąc w koleinach w asfalcie samochód zachowuje się inaczej (bardziej sam kieruje).Znam ten problem z wcześniejszych moich passatów więc w ciemno kupiłem końcówkę wahacza produkcji niemieckiej najdroższą jaka była (29 zł).Gdy zorganizowałem garaż z kanałem wziąłem się za wymianę.Podczas próby lokalizacji uszkodzonej strony stwierdziłem że luz występuje z obu stron ale na łożyskach amortyzatora i tylko po podniesieniu auta podnośnikiem.Teraz pytanie: czy lepiej kupić nowe łożyska wraz z gumami (ok 30 zł hiszpańskie) czy używane kompletne teleskopy (80zł/szt) tzn amortyzator, sprężyna,łożysko z gumą i śruby?Pytam dlatego że mam niski przód (sam się taki zrobił)Między górną powierzchnia koła a błotnikiem (rantem) wchodzą tylko 2 palce a w większości passatów 4 i jeszcze jest luz.Dodam jeszcze, iż podczas kręcenia kołem kierownicy w celu sprawdzenia luzów dochodził dzwięk stukania z przekładni kier.( wersja bez wspomagania).Nigdzie więcej luzów nie ma. Jeżeli ktoś "przerabiał" te tematy to proszę o odp. Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup nowe łożyska z gumami. Jest to jedna całość. Łożysko zalane w gumie, mówimy o górnych łożyskach.

 

[ Dodano: Czw Lut 09, 2006 20:27 ]

Jak wymienisz to ustaw zbieżność i sprawdź resztę na szarpakach.

 

[ Dodano: Czw Lut 09, 2006 20:27 ]

Kąty też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Piter___
czy lepiej kupić nowe łożyska wraz z gumami (ok 30 zł hiszpańskie) czy używane kompletne teleskopy

 

Chyba lepiej kupić nowe łożyska, a to nie jest wielki wydatek.Jak widzisz że auto nisko stoi to moze wymień sprężyny z przodu i wtedy bedzie poprawa.U mnie niedawno były stuki w ukladzie kierowniczym, ale wymieniłem drąek kierowniczy i teraz jest OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak też uczynię gdy tylko kase nazbieram.Może znajde kogoś kto lubi niskie zawieszenie i się zamienię :smile: . Na ulicy przy której mieszkam jest coś takiego jakby ujemny próg zwalniajacy (pozostałość po źle utwardzonym zakończeniu robót ziemnych) i nawet jadąc powoli zaczepiam tym plastikiem z przodu. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jesteś dokładnie pewien, że masz luz na łożyskach kolumn Mac Phersona? Bo po podniesieniu przodu samochodu kolumny opadają i może być luz nie na łożyskach, tylko pomiędzy gumą górnej podpory a jej gniazdem w nadwoziu (z tego, co kolega mówił, podobno w Passatach tak ma być). Pozdrawiam.

 

Jotes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po podniesieniu przodu samochodu kolumny opadają

 

Właśnie się zastanawiam dlaczego tak zrobili z tym luzem.Gdy samochód podskoczy przy szybszej jeździe np. przez mostek to te gumy wyskoczą ze swoich gniazd?Jak sprawdzić czy jest luz na tych łożyskach i jakie są objawy zużycia gum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakie są objawy zużycia gum?

 

Piszczy, skrzeczy i trzeszczy podczas skręcania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem aż tak dobrym fachowcem od Passata. Można powiedzieć, że jestem mechanikiem samoukiem. Cały czas się uczę i to bardzo często na własnych błędach. VW Passata mam od niedawna, bo od listopada 2005r. Gdy stwierdziłem w swoim wozie, że po podniesieniu przodu kolumny opadają i pojawia się wtedy duży luz na kole, byłem bardzo zdziwiony, ale kolega powiedział, że w Passatach tak jest - w co zresztą aż tak do końca nie wierzę. Jeżeli chodzi o to, jak sprawdzić, czy występuje luz na łożysku kolumny, to ja osobiście przed podniesieniem przodu samochodu coś podłożyłbym pod górną miskę kolumny, tak aby ona nie opadła całkowicie i wtedy sprawdziłbym luz, poruszając kołem. Ale może na ten temat wypowiedzą się inni fachowcy - lepsi ode mnie. Pozdrawiam.

Jotes. VW Passat GL Kombi B-4 1,8 ADZ LPG 1995r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności